Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Lyceum Ludvíka XIV. delší dobu vykazuje velmi špatné výsledky u maturit, ale když je dokonce negativně propíráno v televizi poté, co všichni studenti posledního ročníku u maturity propadli, rozhodne se ředitelka lycea zavést pevný řád a disciplínu. Noví studenti jsou první školní den šokování učitelským sborem, který spíše vypadá jako panoptikum. Přísné ředitelky se nezaleknou a vyhlásí jí válku. Tím se rozpoutá řada humorných situací, místy až tragikomických… (claudel)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (37)

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Sežrali mi mého miláčka! Taková příjemná záležitost na nenáročný pobavení. Pravda dalo se to rozbalit víc. I vzhledem k režisérovi jsem čekal, že se rozjedou nějaký větší masakry, ale nevadí pár fórků se opravdu povedlo. Nejlepší je asi ten z bombou. Co se obsazení týče, žádnej z těch mladistvých delikventů mě nijak extra nezaujal. Všechny je má totiž na háku Galabru kterej je z přehledem z celý sestavy nejlepší. Škoda, že neměl větší roli. Každopádně jako takovou pohodovou jednohubku na zabití nudnýho večera to můžu určitě doporučit.65% ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Vysloveně cíleně jsem hledala něco, kde budu vědět, že se nezklamu a povedlo se. Já se báječně bavila a je mně úplně jedno co tady někdo píše o IQ. Je to stará klasika, která je vtipná, nápaditá a vůbec nenudí. Od skvělého třídního grázlíka Daniela Auteuila až po různé jednotlivé bizarní postavy. Vtipnost scének byla různorodá, ale například maturitní zkoužka s taháky neměla chybu. Michel Galabru tam měl sice krátkou roličku, ale jako vždy na něj bylo spolehnutí. Takže až budu chtít vypnout, vím, že v šuplíku Claudeho Zidiho je ještě pár filmů, co jsem neviděla a co mě určitě nezklamou, zrovna jako tihle Nenapravitelní. ()

Reklama

dobytek 

všechny recenze uživatele

Vzpomínám si, že někdy před X lety, když jsem taky ještě chodil do školy, jsem na tenhle film narazil v televizi, ale viděl jsem to asi tak od půlky. Nicméně i tak mi to připadalo snad jako nejlepší komedie všech dob. Do teď jsem si pamatoval scénky se strojem na učení nebo s podváděnim při maturitě, ale vůbec jsem netušil, jak se ten film jmenuje. Teď jsem ho teda viděl celej a zasmál jsem se u toho znovu. Je teda fakt, že film postrádá nějakej souvislejší děj, a humor je občas trochu infantilní, ale minimálně 4 hvězdy si to zaslouží. Pro mě rozhodně nejlepší film od Zidiho (včetně komedií s Funésem a Richardem). ()

Oskar 

všechny recenze uživatele

Třaskavě vtipná komedie o školní fauně všeho druhu nezestárla ani zdaleka tolik, jak bych od 30 let starého filmu čekal. Je pravda, že mezi postavami najdete "jen" všechny obvyklé typy z tematicky příbuzných filmů od Školy, základ života až po současné americké obscenity. Rozdíl je ale v tom, že Nenapravitelní nikomu nepodkuřují. Studenti soukromého lycea jsou líní, zlomyslní a nevychovaní a jejich lumpárny nejsou na konci vykoupeny žádným nevěrohodným "zmoudřením". Také učitelský stav je zhanoben, jak se sluší a patří a i když je úroveň gagů různá, jejich frekvence od začátku do konce nedovolí, aby filmu "spadnul řetěz". Z důvodu, o kterém už píše bloom - epizodické struktury - příliš nelze mluvit o hereckých výkonech. Jde o vesměs přesně obsazené karikatury, od floutka Daniela Auteilla přes přísnou ředitelku Marie Pacome až po Galabruho systematizovanou roli těžce zkoušeného strážce pořádku. Nevím, zda by se film líbil třeba příznivcům hřejivě lidských komedií Francise Vebera nebo Zdeňka Svěráka. Nenapravitelné bych asi doporučil spíš fanouškům Marx Brothers. 70% ()

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Z dnešního úhlu pohledu anarchistická záležitost, kdy děj předkládá divákovi šíleně vtipné historky, šílené historky ale občas i šíleně natahované historky. Přece jenom už je to starší snímek a některé záběry proto působí zbytečně zlouhavě. Ale účinný stroj na učení líných a vzdorovitých studentů nemá chybu! /9. 12. 13./ ()

Galerie (23)

Reklama

Reklama