Reklama

Reklama

Ježíšek je neřád

  • Francie Le Père Noël est une ordure (více)
všechny plakáty
Ukázka z filmu 1

Obsahy(1)

Volné seskupení francouzských herců Les Splendides tvoří v této "tak trochu jiné vánoční komedii" skládanku charakterů složených z páru na ekonomickém okraji společnosti, který manželské problémy řeší například žehličkou; kolegů z psychiatrického call centra, kteří si nedokáží strhnout masky, jež nastavují okolí; jejich šéfové snažící se dostat na vánoční večeři ke své sestře; transvestity, který bojuje se svou samotou... Takovýto mix postav na ploše jednoho bytu nenechá jedinou minuty prázdnou a pořádá neustálý útok na divákovu bránici obrovským množstvím gagů (které jsou z velké části velice politicky nekorektní). Vše okořeněno vedlejšími postavami bulharského souseda, opraváře výtahů a návštěvy ZOO. Co se ale může stát na Silvestra? (ČSFD)

(více)

Videa (2)

Ukázka z filmu 1

Recenze (19)

Pierre 

všechny recenze uživatele

Máme zde další nadčasový vánoční film, ve kterém na Vánoce moc nenasněžilo...Možná jsem od komedie režiséra Poiéra a takové pověsti čekal ještě vulgárnější podívanou (nebo byl překlad Netflixu jenom uhlazený.) Ale na konec jsem zjistil, že se nebylo čeho bát. Vánoce můžou mít mnoho podob...třeba i tance s transvestitistou nebo předávkování léky.:D   A i  když se třeba zrovna neděje nic extra vtipného, tak díky atmosféře  osmdesatých let, netypického Štedrého dne   a perfektně  se doplňujícím skvělým hercům (divadelní původ se nezapře) ve svých ztřeštěných figurkách mě to teda celou dobu bavilo.  Vánoce z pohledu různých ztroskotanců na Lince důvery...super.:D  Ještě mě  snad ve výsledku mrzí, že ten asi nejdrsnější vtip s orgány se odehrál mimo záběr.:D Hmmm, tohle bych si taky byl schopen dát každé Vánoce. Jo a mimochodem....první vánoční film v tomto Adventu viděný v  Santově vánoční čepici.  ♪Padádá, padádá ♪ ()

Oskar 

všechny recenze uživatele

Ježíšek je neřád. Ani pověst jedné z vůbec nejlepších francouzských komedií nepodněcuje žádnou českou televizi, aby se chytila za nos a konečně ji odvysílala. Musel jsem ji tedy sehnat alternativním způsobem a sledovat ve francouzštině s anglickými titulky. Bizarní zážitek, ale vyplatil se. Tři zaměstnanci linky důvěry tráví Štědrý večer v práci. Sami sebe přesvědčují, že z altruismu a profesionality, ale skutečným důvodem je, že každý z nich je stejně osamělý jako jejich klienti. Šéfová, akurátní madam Musquin (Josiane Balasko), je chladnokrevná profesionálka, která si hravě poradí i s telefonním úchylem, ale z vidiny večeře u sestry, kam se chystá, má zjevně žaludek na vodě. Zajíkavá Therese (Anémone) tajně miluje neurotického kolegu Pierra (Thierry Lhermitte) a od pracovního Štědrého večera bez šéfové si slibuje, že se s ním konečně sblíží. Takže teoreticky tu máme tři postavy, které by mohly prožít hřejivě sentimentální večer plný dobré vůle a vzájemného porozumění, jak se na vánoční film sluší. Jenže tohle je bláznivá komedie a nevyhýbá se pořádně černému humoru. Madam Musquin uvízne ve výtahu a pokouší se z něj dostat pomocí dárků pro sestřiny děti, na Pierra dotírá frustrovaný transvestita (Christian Clavier v asi nejlepší roli, v jaké jsem ho viděl), Therese naruší romantickou atmosféru vpád vulgární kamarádky Josette (Marie-Ann Chazel) a o pořádné nadělení se všem dohromady postará titulní Ježíšek, ve skutečnosti Josettin hysterický partner Gérard Jugnot v kostýmu Santa Clause. Vánoční punčocha se plní nechutnými dary bodrého bulharského souseda a uznejte, co by to bylo za černou komedii bez jediné mrtvoly... Ano, je znát, že filmu předcházela divadelní hra. Ale taky je znát, že byla úspěšná a herci (a současně autoři) vědí naprosto přesně, co, kdy a jak říct nebo udělat k dosažení perfektního výsledku. Ježíšek je podobně vycizelovaný jako Klec bláznů nebo Blbec k večeři. A mnohem, mnohem vtipnější než (nepřiznaný!) americký remake jménem Blázni a poloblázni. 100% ()

Reklama

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Tak tohle bylo velmi příjemné překvapení! "Nová" vánoční klasika. Černohumorná, poměrně odvážná, kvalitní. Nejlepší je tady úplně jasně Christian Clavier (dost možná v jedné ze svých nejlepších rolí vůbec), ale nezklame samozřejmě nikdo. Rozhodně to není pro celou rodinu, ale právě proto je to vlastně ještě lepší. Ujeté, originální, nápadité, s výtečně napsanými i zahranými postavami. Ta hodinka a půl v jejich přítomnosti uteče fakt příjemně, ta nejpoctivější francouzská komediální škola se tady prostě opravdu nezapře. Vánoční období je tady vlastně dost navíc, ale kdyby nebyly Vánoce, nebyl by ani skvostný Gérard Jugnot. Je skutečně na pováženou, že tahle skvostná záležitost nedostala český dabing v době vzniku, zážitek by se zdvojnásobil. 75 %. Příští rok dám repete, a nevylučuji, že hodnocení zvýším a půjdu na maximum. ()

peter12 

všechny recenze uživatele

Ja sa hanbím, ale túto komédiu, ktorá má prívlastok jednej z najlepších Francúzskych komédii a v rodnom Francúzsku je kult a ja som sa o nej dozvedel len kvoli odporučeniu jedného z tamojších užívateľov. Linka dôvery u nás vzbudzuje určitý druh rešpektu a dôveryhodnosti, tak aj pre to som po prečítaní obsahu čakal všeličo, len som sa modlil, aby to nebolo trápne. A báť som sa naozaj nemusel. Hneď ako som spoznal postavy, tak som si ich obľúbil a s príchodom Christiana Claviera čo by nevyrovnaného a vynervovaného transsexuála, ktorý chce tak málo a to, nebyť na Vianoce sám, som vedel, že film pôjde v mojom hodnotení vysoko. Bol úžasný a keď predniesol vetu ,, toto je riadna psychiatria" , tak presne taký pocit som mal ja od začiatku filmu až po zaverecne titulky. Ale nie je to vobec chaotické, ale milé a úsmevné. Herci si to užívajú, je tu veľmi veľa úžasných nápadov ako tá vo výťahu, kde je uväznená jedna postava a aby sa z tadiaľ vyslobodila, odbaľuje darčeky, ktoré niesla sestre a jej deťom a tie jej poslúžia viac než čakala. Koniec bol taký, ako celý film, bláznivý a šialený. Od začiatku do konca som vedel, aké hodnotenie odo mna film dostane a tak, žiadne hluché miesta či trápne momenty som tu nenašiel. ()

Bernhardiner 

všechny recenze uživatele

Mám chuť vytvořit k tomuto dílku české titulky. Sledování originální verze s anglickými titulky má sice svůj půvab, ale stačí neznat jedno slovo a celá věta najednou nemá pro mě žádnou hodnotu. Myslím, že mi tak pár vtípků uniklo. Jinak skvělá komedie, všichni herci excelují. Při scéně, kdy spolu Thierry Lhermitte a transvestita Christian Clavier tančili, jsem málem spadl na zem smíchy. Navíc je ve filmu k mání jedna mrtvola, (nejen) díky čemuž dostává tahle komedie přívlastek černá. Alespoň, že tygři a další šelmy v zoo měli co žrát. 95% ()

Galerie (21)

Reklama

Reklama