Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Will se probudí po noční můře a je mu špatně. Vyzvrací lidské ucho a zavolá doktora Lectera. Ten ho utvrzuje v přesvědčení, že mohl zabít Abigail, aniž by si to uvědomoval. Zavolají Jacka a jeho tým začne shromažďovat veškeré důkazy. Výsledky testů prokážou, že ucho, krev a další zbytky tkání opravdu patří Abigail, ale nikdo nenajde tělo. Will je zatčen a Alana je naprosto zničená z toho, že tomu nedokázala zabránit. Při prohlídce domu objeví technici další důkazní materiál, který patří dalším zavražděným, na kterých Will pracoval. Hannibal se snaží Willa přesvědčit, že všechno to, z čeho ho obviňují, mohl spáchat, aniž by si to pamatoval. Ten to ale odmítá. Při převozu do vězení se mu podaří odzbrojit doprovod a utéct. Vydá se za Hannibalem a přesvědčí ho, aby s ním odjel do Minnesoty. Během cesty mu dojde, že i Hannibal měl dostatek zkušeností, vědomostí a možností, aby takové zločiny spáchal a jeho pak využil k tomu, aby na něj vinu svalil.

FBI se snaží Willa nalézt a zadržet. Když dostanou tip na Minnesotu, vyrazí za nimi. V domě Hobbsových najdou krvavé stopy po vraždě Abigail, ale tělo tam není. Will obviní Hannibala a ohrožuje ho zbraní. Chce ho zastřelit, ale zasáhne Jack a postřelí Willa. V nemocnici zjistí, že má Will část mozku napadenou infekcí a začnou ho léčit. Díky tomu už nemá své záchvaty a končí ve vězení. Psychiatrička varuje Hannibala, aby se už v tomto případě neangažoval. Pro doktora je to ale lákavé právě proto, že Will už odhalil pravdu. Tomu ale nikdo nevěří a veškeré důkazy ukazují právě na něj. (TV Prima)

(více)

Recenze (5)

castor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Všechno do sebe začíná zapadat, ovšem vyšetřovatelé ukáží prstem na Willa. Jak nepřekvapující. Náš mladý vnitřně nestálý hrdina pochopil, kdo měl dostatek vědomostí a možností, aby jednotlivé zločiny spáchal. A tahle hra naopak začíná našeho milovníka obleků bavit. Táhlým dialogům definitivně chybí reálnost, o nevěrohodných vraždách nemluvě. Zakončení nakonec slušné, ovšem na druhou sérii mě ta první nenalákala. ()

Arkanoid 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Máme tu Willovu halucináciu o jeleňovi a po jeho prebudení neobvyklú, dynamickú hororovú kameru, ktorá sa za ním hýbe a sníma ho z viacerých uhlov a takisto dynamický strih, ktorý nervózne prepína jednotlivé zábery. Will sa dostáva čoraz do väčších problémov, z ktorých samozrejme ťaží Hannibal. Úsmev na konci je geniálny. Vyvrcholenie série bolo vytvorené tak, aby všetko do seba zapadlo, čo malo za následok nedostatok akcie, vynahradil ju však dostatok napätia a temných konverzácií. ()

Reklama

Trevor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Will Graham sa zobudí vo svojom dome, ako zvyčajne si nič nepamätá a potom ako zapije lieky vodou ich vyvráti a s nimi aj ľudské ucho. Tak zavolá Hannibala Lectera, ktorý ho utvrdzuje v tom, že zabil Abigail. Kedže všetky dôkazy tomu nasvedčujú, Will je uväznený a poslaný do baltimorskej psychiatrickej liečebne pre zločincov. Počas prevozu však utečie. Opäť vyhľadá doktora Lectera a vyberie sa s ním do Minnesoty do domu Grahama Hobbsa, kde všetko začalo. Tam je už Will presvedčený, že vrahom nie je on ale Hannibal Lecter, avšak do domu prichádza Jack Crawford. V podstate dôstpjné vyvrcholenie série až na pár detailov, medzi inými aj pridlhú konverzáciu Dr. Lectra s Willom na konci a fakt, že Willa grahama Lecter ušetril. Na druhej strane, aspoň lepší spôsob ako začať druhú sériu. ()

Galerie (31)

Zajímavosti (1)

  • V epizóde zaznie pieseň "Vide cor meum". Tá zaznela aj v rovnomennom filme Hannibal (2001). (fAZEN)

Reklama

Reklama