U nás téměř neznámé akční drama slavného francouzského režiséra Henriho Verneuila, držitele čestného Cézara za celoživotní dílo, přivádí na scénu Jean-Paula Belmonda a Omara Sharifa ve strhujícím příběhu zkorumpovaného policisty, který po nádherné řecké krajině honí zloděje, jenž stál za kolosální loupeží diamantů v Aténách. V typické belmondovské gangsterce se můžete těšit především na bleskový spád děje a velké množství kaskadérských scén, které odhalily samý kadlub Belmondových úžasných schopností. (oficiální text distributora)

brasek

Parádny kufrík čo otvorí všetko a naháňačka mestom čo nenechá nikoho bez emócií, Belmondo v mojich očiach frajer a Omara Sharifa milovala moja mama. No áno, ale to sa všetko udialo v 70. rokoch. Dnes ma príbeh veľmi nebral, díval som sa asi iba z povinnosti. ()

moorks

Tenhle Verneuiliho film nedosahuje kvalit 'Sicilského klanu' nebo 'Strachu nad městem', ale je to slušný dobrodružný film. Opět dominuje skvělé herectví Belmonda, Sharif je trochu ve stínu. Úchvatná je závěrečná scéna s obilím. A samozřejmě hudba...Morricone se opět předvedl. ()

gizi

Jako všechny filmy Henri Verneuila, i tento prostě nedosahuje na 4*, protože vždy tomu něco chybí. V tomto případě po velmi dobrém začátku loupeže, slušné dlouhé honičce se děj začíná pomalu vléct, sice nějaká ta akční scéna tam je, trochu i humoru, ale pořád se to vleče a už chybí jakýkoliv slušný nápad. Scénář je prostě moc prostý, nenápaditý (s výjimkou úvodu). Takže 70% a 3*, 12.6.2016. ()

Johgas

Komu fandit, když všichni jsou záporňáci, jen někteří jen o něco více zápornější, než ti ostatní? Akční Belmondovské kousky naprosto dokonalé, ovšem Omar Sharif zde všechny aktéry herecky předčil. Závěrečná honička na lodi bezchybná. Film mě bavil. Hodně. A dostanete u toho chuť na řeckou kuchyni, tak se nezapomeňte předzásobit! ()

Feacher

A mně se to docela líbilo... Když Belmondo padal z toho kopce, tak jsem si teda říkal, že jako herec je to blázen.. Ale jako jinak super.. zahráno, natočeno, provedeno.. ()

Cesty timem

Belmondo, honičky, sofistikovaný přístroj na výrobu paklíče, hudba E. Morricone = 4* a ještě by se něco našlo na půl hvězdy, třeba krásné ženy... no 5* nedám, na to máme o fous lepší kousky, ale poněkud zvláštní, trochu zapomenutý, ale zajímavý film. ()

bertrand

Velice nudný film, smrdí z něj snaha "vyrobit" hit. Rudí bratři zase zabodovali, když tuhle zpatlaninu nezařadili do vysílání ČS TV. Město Athény poskytlo zřejmě velkou část rozpočtu, protože chvílemi dílo připomínalo turistického průvodce nebo nějakou řeckou knihu kuchařských receptů. Jediný film, kde panu B. přišel Jean_Paul nesympatický. Ale snad to bylo ochotnickým dabingem posilovnou zmoženého Jiřího Krampola. Pěkný Morriconeho motivek, jak je zvykem. Dvě hvězdičky také za: Belmondovo vyklopení z náklaďáku a následný pád a za nekompromisní Sharifův konec, který ukončil i trápení páně Bertranda, ubohého diváka. ()

Choucas

Neříkejte mi, že jsem je šedesát přímo uprostřed města! Klasika Belmondovská. Výborná loupež, výborná honička, bourák Jean Paul co vtípky jen tak trousí aby se neřeklo jak sem již zmínil na začáku mého komentáře, nápadité použití trolejbusů při útěku před policií.Ta honička má opravdu šťávu, ostatně jako celý film, a pokud jí Belmondo odřídil sám, tak před ním smekám (ne poprvé, ani ne naposled) protože se toho rozhodně nebojí. Výborný film - hodnocení jasné! ()

raininface

Celkem dost únavných keců, evropská automobilová honička, povedený závěr. Takový francouzský sedmdesátkový krimi průměr s nejznámějším světovým kaskadérem v hlavní roli. ()

TomKey

Dovedu si představit, že v sedmdesátých letech to musela být pecka. Už jen úvodní scéna s high-tech otevíráním sejfu byla hodně zajímavá. A jinak, Sharif Belmondo a Hossein byly tři taháky pro tuhle kriminálku jak ulití. Škoda jen zdlouhavých scén automobilové honičky a návštěvy erotického baru. Tady to chtělo trochu svižnosti. Ale jinak výborná podívaná. ()

funesfilm

Film plný akčných scén a kaskadérskych kúskov. Belmondo vo famóznej forme. Sharif v jeho typicky zobrazenej postave. Byť viac hereckej "výbušnosti", pokojne hodné aj päť hviezdičiek. ()

karmalat

Rekl bych stary dobry old school..............vsechny jsou lepsi nez ty dnesni na pocitacovych efektech vyhnane blaboly. Takze i bez lacine melancholie za me palec nahoru. ()

karelondatra

Hodně laciné. Celkově to působí jako šroubovaný slepenec. Rozumný úvod se brzy zvrhne a vše jde do háje. Často tomu chybí logika, chování a dialogy působí nepřirozeně, zbytečně natahované scény... Film se spíš snaží si na něco hrát než být filmem. ()

Zemřel Robert Hossein

Zemřel Robert Hossein