100 000 $ na slunci

• Československo 100 000 dolarů na slunci (více)

Castigliano vede spediční společnost na samém okraji pouště v jižním Maroku. Najme nového řidiče k přepravě tajného nákladu v hodnotě 100 000 dolarů. Rocco (Jean-Paul Belmondo) se o plánu dozví a uprchne s náklaďákem i s kořistí. Castigliano nabídne nejlepšímu šoférovi své společnosti (Lino Ventura) velkou odměnu, pokud se mu podaří ukradený náklaďák získat zpět. Jeho cesta vede přes marocké pohoří Atlasu, světem, kde se nikdo neptá na víc, než potřebuje vědět. Honička začíná! (MIDO FILM)

Pražák

Kam se ztratila lehkost tohohle žánru ptám se v roce 2008? Malý štáb, dva skvělý herci v hlavních rolích a příjemně utíkající příběh o dvou kamarádech, které momentálně rozděluje vidina slušného balíku. Belmondo vs Ventura! A ten Belmondo je tam obzvlášť skvělý. Ten jeho sympatický mladický úškleb a ta francouzská spratkoidní elegance tu dostali parádní prostor. Ventura zdatně sekunduje. Vynikající původní dabing je třeba také zmínit! Honičky starých kamiónů či finální chlapská bitka u fontánky mi zkrátka bavila a dýchla na mě skvělou atmosférou filmů 60. let. Mimochodem, co bylo teda v tom nákladu? :-) ()

cpt.Lynch

Hodně slušnej dobrodružně-akční snímek s Belmondem (jeden z lepších). Jednoduchý scénář, slušná hudba, závody tahačů, poušť, hlášky hlavních hrdinů, drsní chlapi a chlast… Lino Ventura Belmondovy slušně sekunduje. To že film je celkem jednoduchý a nepřekombinovaný mu jen šlechtí. Žádný hluboký umělecký zážitek, ale příjemná oddechová podívaná… 3,5* ()

Autogram

Francúzi natočili špageti-western, kde sa nejazdí na koňoch po prérii, ale na na náklaďákoch po púšti. Zbrane a bitky nechýbajú a ani sklamané a znovunájdené priateľstvo. So ženami je to vzhľadom na Belmondovu kariéru slabšie, jeho závozníčka okrem držania zbrane iba dolieva olej a nič, ale naozaj vôbec nič viac. Problém vo filme je s logikou celého konania skoro všetkých postáv od majiteľa firmy až po posledného šoféra, ktorý vzdy zachraňuje kolegu, ale je stále bezvýznamnou vedľajšou postavou. –––– Ty pro mně už nemáš vlídneho slova. – Nemohu dělat sto věcí najednou! ()

zigíš

Verneuilovo opus magnum, jak formálně, přes zápletku, až po casting. Bébel vs Ventura, v řízné kamioňácké adventuře, odvážně střižené tak, že ani jeden z nich, vlastně není ukázkovým klaďasem (ani záporákem) takže: komu fandit ? ()

Georgex

Neprávem opomíjený klenot s Jean-Paulem Belmondem, který je ukázkou akční road-movie s jednoduchou, ale zajímavou zápletkou, které zároveň nechybí komediální prvky, díky čemuž se celé dvě hodiny vůbec nenudíte a za překvapivý konec si tvůrci zaslouží velkou pochvalu a zejména mužské publikum jemně pohladí po duši. Z hlediska dnešního diváka je pouze škoda, že tvůrci nesehnali více peněz, aby to celé natočili na barevný film, jelikož to by tomu dodalo ještě větší šmrnc. Moje hodnocení 85%. ()

Hollohlaway

Hlavní představitelé jsou skvělí, to bezesporu. Na tu dobu výborná kamera, se spoustou originálních záběrů , taktéž klasická filmová hudba, ne soundtrack, ale instrumentální doprovod jak má být. Ale děj už mě tak neuchvátil, zápletka , ač jednoduchá, byla zvláštně podaná. Některé zvraty v ději byly ryze účelové, natahování a až umělá dramatičnost mě občas až otravovala. Ale zase uznávám, že to díky tomu mělo atmosféru. ()

klúčik

Afrika, teplo a šoférovať v takomto prostredí kamión je ťažké. Film ma zaujal a nielen preto, že môžem vidieť mladučkých hercov svojho detstva.. Filmu dávam 65%. ()

Kovaja

Supr kousek s 2 borci jak se patřííí.Mladej Belmondo se nesere a hraje si na partyzána,ukradne novej nákladák a vydává se na dalekou cestu přes poušt se svou milou ()

EKLEKTIK

"Neskrejvám, že se mi to zdá, trochu nejasný." Tak po shlédnutí tohoto filmu mi došlo, že mě pěkně podvedl a že v něm nešlo o nic jiného, než o honičku dvou kamionů a závěrečnou rvačku, po které si můžeme další osudy hlavních hrdinů, už jenom domýšlet. ()

ekomo

Skvělý napínavý, černobílý film, ukazující, že svět starého filmu dobře konkuruje těm novým. Výborné obsazení, skvělá režie. Prostě film u kterého nechcete vstát od obrazovky až do konce. ()

Mikino00

Takový trochu typický francouzský akční snímek s vtipným Belmondem a drsnou posádkou druhého vozu. Z minima vytěží maximum, ale ani to nestačí na více než průměrné hodnocení. ()

aLPaC

Tak tohle mě skutečně dostalo. Souboj tahačů mezi Belmondem a Venturou byl určitě inspirací pro Spielbergův Duel. Ostatní postavy sice moc prostoru nedostali, ale to vůbec nevadí, protože... no prostě nemám slov. Asi nejlepší dobrodružný road movie, co jsem kdy viděl. Ani jsem nevěděl, komu mám fandit, a to se mi často nestává. ()

kebom

Zase jedna zo šablónovitých čiernobielych francúzskych road movie (naposledy som videl známy film o prevážaní nebezpečného nákladu), veľa rozdielov tam teda nebolo (ešte aj pekná ku..vička). Žiaľ prežitá nuda. ()

Vesecký

Filmová dobrodružná klasika, na kterou se nezapomíná ani po půl století. J.-P. Belmondo, L. Ventura a B. Blier - už jen tahle tři jména jsou zárukou kvality. Honička za vidinou odměny 100 000 dolarů, kterou těmto drsným chlapům unikne díky jedné kurvě, zvané Pepina... Nádherné to tenkrát bylo napětí, když jsme sledovali ty dva kamióny při jízdě přes poušť. Ovšem též výborný dabing Jana Třísky, zato L. Lipský dabující Bliera mi neseděl, také Ventut mluvíval později někdo jiný s drsnějším hlasem... ()

allebra

Zajímavé prostředí, příjemná hudba, k tomu moji oblíbenci Jean-Paul Belmondo a Lino Ventura a jejich skvělé herecké výkony včetně perfektních dialogů. Mně se to moc líbilo. ()

jaguar91

Velmi příjemný film, kvalitní herecké obsazení. Děj je stručný, ale přesto velmi poutavý. Honička náklaďáků v marocké poušti je skutečně mnohem zábanější než novodobé honičky v nočních ulicích NY. ()

J. T. Kirk

Zajímavá akční komedie, ve které exeluje mladičký Belmondo. Hajzlíka zahrál opravdu dobře a ta bitka na konci bo prostě super. ()