Zběhlý francouzský režisér exploitationů( Calvárie, ALeluja) se pokusil natočit akční film a nedopadl vůbec špatně. Režisér exploitationu se nezapře a tak i zde máme pár slušných krvavých scén ( Nůžky v krku v tom si Francie zkratka libuje). Máme zde sympatického hlavního hrdinu, mistra v ovládání zbraňí, nejlepší policajt široko daleko avšak postupem času přichází do styku s nesprávnými lidmi. Jak to nakonec dopadne ? Zjistěte sami. Dobré to je, avšak na vyšší hodnocení bych přidal možná více akče či nějaký zvrat:) 65%(23.1.2015)

• DAPDO

Neskutečná akční sračka, na které byl jedinej klad jenom úvodní scéna z tréninku a to, že celej film trval pouze 75 minut. Policejní ucho, který vyhrálo asi všechny závody ve střelbě, včetně toho na lítající hovno, je ve svejch dvaadvaceti specialista snad na všechny zbraně. Dokonce vymyslí náboj do pětačtyřicítky, kterej udělá v neprůstřelný vestě díru jak do hajzlu. Dostane se do jedné z elitních jednotek, kterejch je mimochodem ve filmu po kokot, ale zjistí, že střílet na lidi není jako střílet na terč, takže se po každé akci klepe jak Muhammad Ali po vypuknutí parkinsona. Ale pomsta bude sladká, takže se rozhodne, že všechno vyřeší sám a stane se z něj hrdina, kterej dostane doživotí. Ale samozřejmě konec je slaďoučkej, takže dostane nabídku, která se nedá odmítnout, za milost od prezidenta bude sloužit v ještě vyšší elitní jednotce. Hlavní hrdina je taky celej slaďoučkej, jeho homosexuální pohled mě dneska bude budit ze sna. Až se bude točit životopisnej film o metroušovi C.Ronaldovi, tak je tenhle týpek velkej favorit. Doufám, že někoho nenapadne natočit pokračování...(20.10.2016)

• Ouwen

Šéf Stobbart se trefil. Příběh o profi poldíkovi, který je ve střelbě takřka neomylný a výrazem připomíná Taylora Lautnera. Ale charisma mu nechybí, hraje celkem dobře. Problém je ve scénáři, který ač 80 minut není dost, tak nudí a člověk jen vyčkává na pořádnou akci. A vyčkává do konce filmu. Akce teda moc není a však když na ní dojde, je radost sledovat veškeré průstřely, zejména headshoty jsou špičkové. A vlastně vizuální stránka je dost dobrá, hudba fajn. Zbytek postav nemá co nabídnout, i když tu je několik známějších tváří z jiných Francouzkých filmů. Jinak film jako celek za moc nestojí, psal jsem akce fakt málo, je tvořena z několika sekundových výstřelů, za to je perfektní. Nic víc, nic míň.(20.2.2015)

• peetriss

Colt 45 bohužel nemířil přesně - naprosto mě minul. Fabrice Du Welz poměrně schopně formuje hutnou a mrazivou atmosféru a snaží se vypadat jako tuze drsný film o nevinném policejním střelci, který se dostane do bezvýchodného korupčního obklíčení. Bohužel velmi nedotažený scénář mu systematicky hází klacky pod nohy a hlavní hrdina si počíná natolik hloupě a naivně, že bylo nad mé síly se s ním ztotožnit a fandit mu. Podprůměrná policejní story, jakých už byly natočeny mraky!(10.8.2015)

Dobrý film s veľkým potenciálom pre výbornú žánrovú zábavu presne v mojom štýle, ale problém je, že mi to prišlo také nekompletné. Väčšinu času som sa nevedel zbaviť pocitu, ako by som sledoval nejaký predĺžený diel seriálu, z ktorého mi ale uniklo už plno dielov predtým. A tak som bol vlastne len väčšinu času svedkom nie až tak akčne podanej vojny medzi niekoľkými skupinami, vrátane tých, ktoré by mali stáť na rovnakej strane, kde síce nechýbajú výrazné postavy, ale jednoducho som nedostal možnosť dostatočne pochopiť všetky ich motivácie, ciele vzťahy medzi nimi a tak sa mi aj ťažko niekomu plnohodnotne fandilo. Ale zase nájde sa tu aj dostatok kladov, vďaka ktorým ma to bavilo, obzvlášť typ hlavného hrdiny, pre ktorý mám slabosť, teda najlepší z najlepších, ktorý vo svojej kategórii, čo sú v tomto prípade strelné zbrane, či už po praktickej, ale aj teoretickej stránke nemá žiadnu konkurenciu a tak by ho všetci chceli najradšej pre seba, aj keď mi to jeho správanie v niektorých situáciách predsa len prišlo dosť hlúpe, chválim určite aj pekný vizuál, moderné pojatie a ten pravý francúzsky štýl, ktorý mi v tomto žánri v posledných rokoch nadmieru vyhovuje. Sklamaním je ale akcia, ktorej je príliš málo, najviac sa tu dajú užiť prakticky iba tréningové sekvencie, obzvlášť tá prvá na súťaži, no aspoň čiastočne to vynahradzuje pomerne častá, drsná a nečakaná úmrtnosť dôležitých postáv. Takže po pridaní akcie a štandardnejšom podaní príbehu by som bol určite spokojnejší, ale aj takto sa mi Colt 45 páčil, len znovu si to už asi nepozriem. 63%(25.7.2015)