poster

Melodie podzemí

 • Francie

  Mélodie en sous-sol

 • Itálie

  Colpo grosso al casino

  (Itálie)
 • slovenský

  Melódia podzemia

 • anglický

  Any Number Can Win

 • anglický

  The Big Snatch

Krimi / Drama / Romantický

Francie / Itálie, 1963, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • jatamansi
  ****

  Tak hned na začátku mne zklamal dabing u Gabina. Zato Lakomý jako Delon neměl chybu, ale Ladíčka znám z divadla, je to brněnský patriot, není třeba dál komentovat. Gabin i Delon oba ještě mladí, ale o deset let později ve Dvou mužích ve městě byli ještě lepší. Hned na začátku ve vlaku a už jsem se smála – jeden z cestujících se chlubí plavbou do Řecka. Na splátky. A Gabin si říká:“Dovolená na úvěr, to je něco nového.“ Dnes? Manželce by stačilo 24 milionů starých franků na hotýlek nebo penzion na Riviéře, Gabin myslí v řádu miliardy. A když ukazuje komplicům mapu „Jak vypadají místa, kam nás volá povinnost“ - pěkný eufemismus pro loupež. Klasika o vykradení kasina má skvělé momenty. Hlavně když Gabin poučuje Delona. „Žádný velký divení, nerozplývej se nad krásou moře, bylo tam vždycky.“ Také jedna chyba v překladu, Delon tanečnici nadává „takových plunder jako ty“, ale patřilo flunder. Plundra je druh buchty J Jinak Delon zůstal věrný pověsti a předvedl se šplhající, skákající, na laně – radost se podívat. Dokonce měl potom i patřičně zmačkaný a umazaný oblek. Dnešním hrdinům se občas nepohne ani vlas na napomádované hlavě. Akce v kasinu dnešníma očima už legrační, žádné mobily, vysílačky, laserové či jiné zbraně. Jen blikání světly. A poctivé elegantní černé rukavice, žádný chirurgický latex. Gabin dokonce jen se šátkem přes ústa, nesnáším ve filmu punčochy přes hlavu. Vadila mi břeskná hudba, moc trubek, ale byla dobová. Sluneční brýle měli všichni takové, že by se daly nosit i dnes. A při závěrečné scéně s plavajícími bankovkami se mi vybavilo Gabinovo poučování: „A nikdo nebude improvizovat, to vždycky špatně dopadne.“(31.5.2008)

 • dopitak
  *****

  Dabing redakce pořadů ze zahraničí ČST Brno 1968, excelují tu se svou dokonalou výslovností zejména Zlatomír Vacek coby český hlas Jeana Gabina a Ladislav Lakomý, jenž byl bezpochyby nejlepším dabérem Alaina Delona všech dob (bože, zapomeňte na Pavla Trávníčka). A ti, co tu klejí na adresu ČST Brno, nechť si dvacetkrát za sebou pustí nějakou novodobou dabingovou spatlaninu MGM, HCE či třeba Magicboxu s Liborem Teršem, Zdeňkem Mahdalem, Filipem Švarcem a několika dalšími, natočenou za zhruba stejný čas, jako trvá celý film. Další k filmu už doplnili pánové Superpero, sud a Boss321. Poklona Levným knihám, že koupily původní dabing, to by mělo být samozřejmostí!(21.8.2011)

 • gabin(a)
  *****

  Myslím, že Gabin a Delon jsou asi nejlepší filmový pár:-) Všechny tři filmy, které jsem s nimi viděla, jsou pětihvězdičkové, nejvíc samozřejmě Dva muži ve městě (mám v TOP 10). Gabin dokáže udělat pětihvězdičkovou záležitost z čehokoli, on je prostě neskutečný, mám ho ráda naprosto bez výhrad a teď, když vidím ty úplně staré filmy s ním, obdivuji ho ještě víc. U tohoto filmu jsem se fakt bavila, precizně promakaný scénář filmu i loupeže, napětí i humor, elegance 60. let...Mňam!(12.1.2010)

 • gudaulin
  *****

  Výborná, dnes už klasická kriminálka, jeden z pokladů svého žánru. Všechny ingredience jsou pečlivě vyvážené, propracovaný scénář, chytrá režie, hvězdné herecké obsazení s výbornými výkony, kdy vedle charismatického spolehlivého Gabina září i mladý Alain Delon, který později poklesl do průměru a žil ze své slávy. Neustálé napětí, rafinovanost, někdy humorná nadsázka, která ústí do tragikomické pointy nevydařené loupeže. Vybroušené dialogy a postavy, které nešustí papírem a je možné jim věřit. Kvalitní hudba. Když spočítám všechny pozitivní přívlastky, které jsem použil, není možné dát méně než 90 % a 5 hvězdiček k tomu. Je to prostě snímek z doby, kdy divácky vděčná filmařina nestála na digitálních efektech.(18.5.2008)

 • borsalino
  *****

  Perfektní snímek o starém lupiči Charlesi (Jean Gabin) a mladém zlodějíčkovi Francisovi (Alain Delon), kteří vypracují velmi precizní plán na vyloupení kasina v Monte Carlu. Loupež probíhá podle plánu do okamžiku, než Francis zazmatkuje. Film s úžasnou pointou, které se dnes již nevidí. Právem si zaslouží plný počet bodů. Více o filmu v obsahu.(19.4.2008)

 • Alain Delon

 • - Premiéra filmu proběhla 19. březen 1963 v Paříži v kinech Marignan, Berlitz a Wepler. (Cucina_Rc)

 • - V závěru filmu má Alain Delon na sobě džíny a černé triko. Stejně byl oblečen ve velké části filmu Dobrodruzi. (sud)

 • - Malou roli dirigenta v casinu v Cannes si zahrál skladatel Michel Magne. (Cucina_Rc)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace