Melodie podzemí

Any Number Can Win

The Big Snatch

Krimi / Drama / Romantický

Francie / Itálie, 1963, 103 min

Ani po toľkých rokoch som nezabudol na brilantný záver filmu. Ani po toľkých rokoch sa nebudem pozerať na túto klasickú kriminálku očami súčasných mladíkov. Kto veľmi chce, dokáže nájsť na filme množstvo nedostatkov. Ale pre mňa sú mená Gabin, Delon a Verneuil zárukou kvality a tak neváham pri opakovanom pozretí pridať okrem pár slov aj ďalšiu hviezdičku.(25.5.2017)

Dabing redakce pořadů ze zahraničí ČST Brno 1968, excelují tu se svou dokonalou výslovností zejména Zlatomír Vacek coby český hlas Jeana Gabina a Ladislav Lakomý, jenž byl bezpochyby nejlepším dabérem Alaina Delona všech dob (bože, zapomeňte na Pavla Trávníčka). A ti, co tu klejí na adresu ČST Brno, nechť si dvacetkrát za sebou pustí nějakou novodobou dabingovou spatlaninu MGM, HCE či třeba Magicboxu s Liborem Teršem, Zdeňkem Mahdalem, Filipem Švarcem a několika dalšími, natočenou za zhruba stejný čas, jako trvá celý film. Další k filmu už doplnili pánové Superpero, sud a Boss321. Poklona Levným knihám, že koupily původní dabing, to by mělo být samozřejmostí!(21.8.2011)

Skvělá zlodějská jízda, která vás chytne a nepustí. Už jen podle toho, že film má skvělou režii,herce,hudbu,scénář je jasné, že "melodie podzemí je dobrý film. Více na :http://www.kylukew.blogspot.cz/2013/12/melodie-podzemi.html(1.12.2013)

Na zabití nudného nedělního odpoledne jsem zvolil správný film, protože o napínavé razantní krimi v tomto případě nejde. Zápletka sice není špatná, ale že bych na ní zíral s hubou dokořán to říct nemohu a ta hudba je otřesná. Vzhledem k tématu je to velký paradox. A konec je opravdu prapodivný. Nejraději bych dal 2, ale díky charismatickému Jeanu Gabinovi zůstávám na 3*.(26.6.2011)

Jeden z mojich srdcových filmov. Nielen preto, že tu hrá A.Delon spolu s J.Gabenom, ale hlavne preto, že je tu fantastická atmosféra. Kúpeľné Cannes sú krásne. Mladý Delon jasne ukazuje, že z neho vyrastie veľký herec. Ale pre mňa je úplne najlepší záver filmu. Ten bazén by som chcel čistiť!!!! Ja mám takéto filmy rád 90%.(1.9.2006)

• - Malou roli dirigenta v casinu v Cannes si zahrál skladatel Michel Magne. (Cucina_Rc)

• - V závěru filmu má Alain Delon na sobě džíny a černé triko. Stejně byl oblečen ve velké části filmu Dobrodruzi. (sud)

• - Zbraní použitou při přepadení je francouzská MAS-38 (7.65x20mm Longue, zbrojovka St. Etienne). Stejnou zbraň použili partyzání k atentátu na diktátora Benita Mussoliniho (nocturne)