Joe Ransom (Nicolas Cage) není zrovna příjemným chlápkem, který by se hned s každým kamarádil. Je to horkokrevný tvrďák, který se často více než rozumem řídí vlastními instinkty. A ty ho bohužel už párkrát přivedly do křížku se zákonem a taky do basy. Teď tento bývalý trestanec pracuje jako předák party dřevorubců a žije téměř samotářský život v zapadlé díře uprostřed lesů na jihu USA. I v tomto společenství podobných ztracených existencí se pohybuje na jeho okraji a snaží se vyhnout dalším možným konfliktům, které by jej mohly snadno vrátit za mříže. Jeho dobrovolná izolace se začne drolit ve chvíli, kdy do své party přibere teenagera Garryho Jonese (Tye Sheridan). Tomuhle klukovi to dává život pěkně sežrat. Nikdy pořádně nechodil do školy a jeho věčně opilý, agresivní otec všechny kolem sebe jen mlátí a ponižuje. V bezvýchodné situaci se Garry snaží před otcovými výpady chránit alespoň matku a sestru. Když Joe začne Garryho a jeho těžkou životní situaci poznávat blíž, ocení jeho odhodlání, odolnost a pracovitost. Postupně se spřátelí a Joe se stane Garryho ochráncem a mentorem. Vznikne mezi nimi pouto, které jim oběma změní život. V okamžiku, kdy se Garry ocitne ve velkém ohrožení, obrátí se o pomoc na svého nového přítele. Odtud se odvíjí řetězec událostí, které Joea přivedou až k hranici, za níž jej pravděpodobně čeká jen nevyhnutelná katastrofa. Joe se musí rozhodnout, jestli tuhle pomyslnou čáru překročí... (Cinemart)

Hapretor

Tento film by měl dostat Oskara za kategorii největší nuda. A to tento snímek netočil pan Refn, kterého považuji za Mistra nudných snímků. Překonat ho - to už je, sakra, výkon. ()

Kirman

Tak tentokrát jsem opravdu nesáhl vedle. Velice syrové drama. Sympatická postava Joea, Cage se mi v této roli moc líbil. Závěr filmu mi trochu připomněl Gran Torino. ()

lasonic odpad!

Hnusny, nechutny, odporny film. V hlavnych ulohach grazli, ozrani, lahke zeny a jeden nesympaticky mlady chalan. Dejova linia sleduje tychto ludi a ich spackane zivoty. Skoro hodinu som sa na to vydrzal pozerat, a mal som dost, dost toho negativizmu, ktory je vsade okolo nas a nemam vobec chut sa na to divat este aj vo filme. Nikdy viac tento film nechcem vidiet!!! ()

yvona

Pěkná depka.... Užijete si "zabíjení" stromů, nenávisti, pár odpornejch čoklů, psychoušů, mlácení ženskejch a dětí, chlastu, levnejch štětek a různých brlohů, který se tváří jako obydlí. ,Bezďáci se brutálně vraždí kvůli půl flašce lacinýho vína a prodávají svoje retardovaný dcery úchylákům. Film napěchovanej odpornejma hercema. Tady nikdo nemá být sympaťák a taky není. Dokonalej obraz světa v kostce. A tahle syrová frustrace vrcholí zákonitě sebevražedným koncem. Ve srovnání s jinejma US fádníma slátaninama - dokonalej film. Všechny stěžejní postavy jsou zároveň možnými variantami komplexní postavy Joea, což je jasný hned z úvodu. Dílo pro silný žaludky. Ale, kdo je ještě schopen vnímat aspoň krapet víc než Zpravodajství ČT, ten se nudit určitě nebude. PS: Líbí se mi, jak všichni kritizujou emecriký slaďárny, kecají o klišé a když se objeví něco odlišnýho, mají zase stejný kecy. ()

Kingjiri

Po dlouhý době lze říct, že hlavnim tahounem filmu je Nicolas Cage. Role bývalýho trestance mu sedla a zahrál fakt pěkně. Příběh se ale snaží řešit víc věcí najednou (Garyho otec nebo Joeovy problémy) a i přes dvouhodinovou stopáž nezbývá na samotnej vztah Joe-Gary dostatek času, mimochodem taky kvůli pomalýmu tempu vyprávění. Děj je navíc zasazenej do vidlákova, ve kterym nežije snad ani jedinej normální člověk, což nepůsobí příliš věrohodně. Co se ale nedá snímku upřít, je slušná atmosféra a zajímavej závěr. Pro lepší hodnocení než sympatickej jednorázovej průměr by však musel jít scénář víc do hloubky ohledně vztahu Joe-Gary a dostat z takhle silnýho námětu víc emocí. ()

Jordan.17

Líbilo nelíbilo? Drama neni můj oblíbenej žánr, ale určitě se na některý rád podívam... Prostě story-telling bez větší akce, příběh obyčejnýho správnýho chlapa v pošahanym zapadákově, kde by asi nejeden člověk občas neudržel nervy na uzdě stejně jako Joe, ale proč v některejch filmech ženou věci tak moc do absurdna nevim... Líbilo, ikdyž jsem si ze začátku řikal, kdy se děj konečně dá trošku do pohybu a Cage v hlavní roli podal potěšující výkon. ()

yamk5

Solídne. Južná časť USA ako vyšitá, všetko pôsobí tak ako má byť. Knižná predloha, predpokladám, bude o triedu lepšia. Cage skôr prekvapí, než urazí. ()

Charlie84

Točit vidlácké nezávislárny s áčkovými herci(ehm, já vím…) je teď móda, stejně jako točit všechno s minimálně dvouhodinovou stopáží. To první mi nevadí, to druhé vadí teda spíš těm filmům, protože co se tempa a posunů v ději týče, Joe více méně couvá…což může leckoho odradit. A to by byla škoda, protože tohle je v rámci žánru jasný nadstandard. Je to jadrné ve všech směrech (rapující alkoholici, černoši-samurajové-lovci duchů, humor - ano ten zvláště), Cage si zkrátil vlasy (sory, já se prostě neudržel), což je zásadní, protože jak všichni víme, jeho háro je nepřímo úměrné jeho výkonům…a nechal se tetovat, aby byl ještě více cool. Co mě trochu mrzí, že podobné filmy mohou skončit prakticky jakkoli, leč přesto vždycky skončí stejně. Totiž že blíže neurčité množství hlavních postav (spíše větší než malé) po vystupňovaném napětí zemře při hromadné přestřelce poměrně nepravděpodobnou, zbytečnou a obvykle dost pitomou smrtí. Což je fakt škoda. PS: Opravdu může někdo před tím, než se zabije skokem z mostu, jako sou poslední větu pronést "Are you my friend?" Really??? I tak čtyři, protože pokud si chce Cage po zbytek let zbývajících do důchodu vydělávat na nájem takhle, dost lidí a celá kinematografie mu zřejmě bude vděčná. Což by si po věcech jako Ghost rider 1,2, X troufl říct málokdo… ()

Pantata

Snad u žádného filmu jsem tak dlouho nepřemýšlel nad tím, zda se mi líbil. Nebo spíš - jak ho mám hodnotit. Joe se totiž líbit nemůže, ukazuje americký zapadákov, který si žije vlastním "životem", sledujeme odpudivé figurky v nevábném prostředí, mezi kterými přebývá zhnusený Joe. A je to pekelně náročná podívaná. Ale film je to prostě dobrej. Asi... Zajímavost - Gary Poulter: Najmout bezdomovce do jedné z hlavních rolích by mohlo být lacinou vějičkou, jak na film upozornit. Jenomže on ten Poulter je prostě výbornej! Houmlesák z Austinu, který neměl žádné zkušenosti s herectvím, měl původně dostat jen miniroličku, ale zaujal režiséra natolik, že mu svěřil roli otce Garryho. Měli strach, aby vydržel po dobu natáčení disciplinovaný, aby se naučil text, aby nepil. Zvládl to. Zemřel v únoru 2013 pár měsíců po konci natáčení, poté co se ožral a utopil v jezeře. ()

tranquill

"Ale vím, že jsem naživu jenom díky tomu, že se umím ovládat..." Špatně natočené drama to není, ale nadprůměr také ne. ()

Simomon

POSLEDNÍ SLOVO: Pořád nemůžu uvěřit tomu, že v tom hraje Nicholas Klec a není to průjem. Joe je opravdu velmi dobrý film, jenž má skvělou ruční kameru, která místy působí až dokumentárně. Podivná hudba skvěle umocňuje napětí a neherci působí opravdu věrohodně. Ve filmu je buranov kdesi v US and A ztvárněn velmi povedeně a celková syrová až depresivní atmosféra se mi moc líbila. Možná až na příliš zdlouhávý začátek jinak příjemné překvapení, doporučuju 4/5* ()

D.Sleeper

Něco mezi "Gran Torinem" a "Do morku kosti" ve speciálním tempu... A vlastně i speciálním "kempu" :-/ Ale ne zrovna takovém, kam byste vzali děcka na prázdniny... Zajímavé komentáře: castor ()

markotter

Nicolas Cage výjimečně v jedné ze svých lepších rolí. Ale na to, abych pochopil, že kdesi na jihu USA je to megazapadákov a že se tam opravdu nežije lehce nemusím snad koukat celkem asi hodinu na to, jak Joe se svými kumpány mlátí do stromů sekerou. To, že se film blíží k osudovému vyvrcholení je celkem jasné už od poloviny a jde jen o to, jak se to filmařům povedlo. Docela to ušlo. Docela. ()

Demonic189

Objektívne za 3, ale tu štvrtu musim dať. Niečo tak odporné som nevidel už veľmi dlho. A pred bezďákom/nehercom klobúk dole. PS: Cage výborný. ()

Nicolas Cage neschopným únoscem

Nicolas Cage neschopným únoscem