Joe Ransom (Nicolas Cage) není zrovna příjemným chlápkem, který by se hned s každým kamarádil. Je to horkokrevný tvrďák, který se často více než rozumem řídí vlastními instinkty. A ty ho bohužel už párkrát přivedly do křížku se zákonem a taky do basy. Teď tento bývalý trestanec pracuje jako předák party dřevorubců a žije téměř samotářský život v zapadlé díře uprostřed lesů na jihu USA. I v tomto společenství podobných ztracených existencí se pohybuje na jeho okraji a snaží se vyhnout dalším možným konfliktům, které by jej mohly snadno vrátit za mříže. Jeho dobrovolná izolace se začne drolit ve chvíli, kdy do své party přibere teenagera Garryho Jonese (Tye Sheridan). Tomuhle klukovi to dává život pěkně sežrat. Nikdy pořádně nechodil do školy a jeho věčně opilý, agresivní otec všechny kolem sebe jen mlátí a ponižuje. V bezvýchodné situaci se Garry snaží před otcovými výpady chránit alespoň matku a sestru. Když Joe začne Garryho a jeho těžkou životní situaci poznávat blíž, ocení jeho odhodlání, odolnost a pracovitost. Postupně se spřátelí a Joe se stane Garryho ochráncem a mentorem. Vznikne mezi nimi pouto, které jim oběma změní život. V okamžiku, kdy se Garry ocitne ve velkém ohrožení, obrátí se o pomoc na svého nového přítele. Odtud se odvíjí řetězec událostí, které Joea přivedou až k hranici, za níž jej pravděpodobně čeká jen nevyhnutelná katastrofa. Joe se musí rozhodnout, jestli tuhle pomyslnou čáru překročí... (CinemArt)

Lefty86

Většinou mě u filmů štve že na začátku se vyvíjí nadějně a potom začnou nudit, tady to neplatí, začátek je utahanej a až pak se začnou dít zajímavý věci. Je to zajímavé drama o "divočákovi" který si oblíbí mladého chlapce, zaměstná ho a zpřátelí se s ním. Cage hrál výborně. Nejsem přímo nadšenec do podobných dramat a přesto, nebo proto (jak chcete) dávám 60%. ()

ondrula

Tenhle film by se taky mohl jmenovat "Každej má s Joem nějakej problém". Po sérii strašlivých hovadin, ve kterých v posledních letech hrál Cage, se zase jednou postavil na nohy a udělal něco pořádnýho. Baví mě prostředí bílýho odpadu americkýho jižanskýho zapadákova; lidi, kteří už ani nejsou rednecks, tihle už jsou prostě jen scum. Největším sviňákem je přirozeně Garryho otec, u kterýho jsem si říkal, že je to neuvěřitelnej hereckej výkon a že se musím podívat, kterýho herce takhle geniálně namaskovali, protože ten výraz naprostýho lidskýho dna a zpustnutí, kterej měl v ksichtě, je neuvěřitelně autentický; no bylo to proto, že Gary Poulter byl skutečný houmles a nejspíš tak hrál jen sám sebe. Joeova rozběsněnost je přímo epická, ale její okolnosti nejsou moc osvětleny, typický neduh filmů, natočených podle knížky. ()

vander19

Nick Cage opäť potvrdil svoju príslušnosť ku rodine Coppolovcov. Svoj part zahral výborne. Príbeh o mladom chlapcovy a jeho šéfovy ma dosť prekvapil. Čakal som podľa hodnotení, že to bude väčšia nuda. Je situovaný do vidlákova, kde mladý chlapec - trochu mi propínal DiCapria v Príbehu chlapca trpí ožranským fotrom. Nájde však spriaznenú dušu v podobe svojho bossa Joa a ten mu ukazuje aký viem byť život iný, ak má mladý človek pri sebe istý vzor. Aj keď Joe možno nie je ten najlepší príklad na výchovu a nemá problém pustiť svojho staforda na vlčiaka alebo v bare rozbiť hlavu otravnému dementovy, je to vždy lepšie ako vlastný foter. Zo začiatku ma príbeh zaujal a fakt som myslel, že je podhodnotený, ale záver sa neuvaril práve najlepšie. Po celý čas je to fajn, ale záverečná 30 minutovka to zabila. Pritom na vine nie sú herecké výkony, Cage až do konca hrá fakt dobre, ale dementný scenár vytvorený na zisk a prilákanie čo najväčšej masy US divákov do sedadiel v kine. ()

lucijelucije

Recenze na Joe, zní kvalitně a pozoruhodně. Ovšem realita je jiná. Celé tohle drama je zasazeno do velmi neobvyklé atmosféry. On ten námět zase tak nudný není, ale to zpracování se táhne v hrozném depresivním až nezaujatelném tempu. Některé scény jsou až umělěcko (dá-li se to tak říct) morbidní, a trochu bez kontextu. Navíc, jak uvedla Kleopatra, všichni se vezou po "dobrákovi" Joeovi a po otci, který mlátí hlava nehlava nikdo nic neví..4/10 ()

Prochy38

Další Cageovka, která mi za to stála. Protože se neřadím ke zdejším Nicolasovým odpůrcům, film jsem si užil. Americkej venkov je dnes už taky celkem omílané téma, a zchátralí rodiče jakbysmet. Ale mě to v tomto podání sedlo. N. Cage Joea hraje dobře a jeho postava má charisma. Radši takové filmy s ním, než mu věřit neohrožené zabijáky. U mě velká spokojenost. ()

cmenda

Tenhle film mě úplně odrovnal ,původně jsem si ho pouštěl s tím že to bude alespoň trochu koukatelný díky Nicolasu Cagevi . nakonec se z toho vyklubal jeden z jeho nejlepších filmů co jsem vyděl role mu dokonale padla a celkově film je na jedničku můžu jen doporučit . ()

warrenur

Celkom dobra oddychovka. Akurat som mal trochu problem uverit tie Cage-ove psychicke "skraty", ale nic co by vyslovene bilo do oci. ()

Mallyyy

Cage překvapil. V tomhle podání jsem ho ještě neviděl. Dobře zahrané. Film na jedno zhlednutí. Líbil se mi, ale víckrát ho nepotřebuji vidět. ()

heihatchi

Film o jednom poctivým chudákovi, kterej si, jak už to tak bývá, všechnu tu svou dobrotu odsere. Tenhle balíkovskej žánr zrovna moc nevyhledávám a když už, tak jen proto, že tam hraje nějaký můj oblíbený herec. Cage zde ve své roli nezklamal, dokonce mě překvapil, jaká je bedna. Jenže samotnej Nic to nezachrání. Hlavně ten scénář - první půl hodiny nuda, pak se to teda nějak slibně rozjede a oni to zakončí dosti divným (pro mě nelogickým) závěrem. Je tu patrná inspirace Gran torinem, to ovšem podstatně lépe buduje celý děj a hlavně to točil Clint... Pan Green by měl zůstat spíše u komedií, ty se mi od něj líbily více. ()

godycz

"za chyby povazuji jen ty, ktery se nedaji napravit"...redneck story. nejak se jim v holymudu dari. a me to bavi. ps: bude tady klaster s tema malejma deckama co maji na cele cervenou tecku. jako by na ne mirila snajpa.... ()

zahadum

Konečne Cage akého ho mám rád...divný...drsný...s minulosťou ktorá ho dobieha....vie v tom proste byť uveriteľný....film je silne depresívny a nedoporučujem ho sledovať ľudom ktorý majú momentálne sami zložitú životnú situáciu. ()

Matli

Nějak jsem to asi nepochopil. Sekání do borovic a ožralej otec co mlátí svýho syna je vše co tento kousek nabízí? No nevím, čekal jsem dlouho že se to nějak vyvrbí, ale ono nic, ani už nevím jak to dopadlo. Hvězdičku za Nicolase (chuděra). 34% ()

Mackoun

Jak píše Malarkey - "Tak nějak začínám mít slabost na tyhle ujetý vidlákoviny ze středu Ameriky." :) Byť mě zdejší hodnocení dlouho odrazovalo se k filmu usadit, tak jsem tomu právě díky tomuhle komentáří přeci jen šanci dal - a neprohloupil. Kdo má kvidláckým amíkům slabost zrovna tak, může se na Joea vrhnout bez váhání, protože nabídne všechno, co k filmům z amerického vidlákova patří. ()

ink flo

Joe (Nicolas Cage) má pod sebou partu černochů, se kterýma makají v lese, občas si zajede do bordelu, snaží se vyhýbat problémům kvůli dřívějším problémům se zákonem, furt chlastá whiskey atd. Do toho se u něj v partě objeví kluk, kterýho šikanuje jeho alkofotr a kterej v něm začne probouzet lepší já a ochranitelský pudy. Drama z jížanskýho vidlákova, který má celkem dobrou dynamiku (je tam několik peaků, který vás dost pohltí) a i když od druhé poloviny děje vlastně na tu pilu tlačí i zbytečně moc, tak tentokrát jsem to koupil. Cage je v těchto ztrápených rolích nejlepší, občas tam probleskne i humor (když učí mladýho "cool face"), navíc celý to prostředí je podaný hodně naturalisticky ale zároveň vizuálně poeticky. Kdyžtak dost podobnej film je "Shotgun Stories", ten je akorát pomalejší a minimalističtější, ale jádro příběhu je stejný - víceméně malicherný spory, který se časem kupí a vedou k tragédiím. ()

maret

Jak už mnozí napsali...výborná role pro Nicolase a já jen souhlasím. Takového borce ve kterém všechno vře, popíjí kolu s burbonem, neustále kouřící s usměvavěnasraným ksichtem...Ano! Dost dobré drama. Místy ležerní tempo, které ale vůbec nevadí, možná právě naopak. Alespon mne se opravdu zamlouvalo....Dosti ponurá atmosféra, v hnusném západakově, kde se střetávají individua která si nakonec opravdu zaslouží onoho týpka a jen čekat, kdy mu dojde trpělivost...Snímek mne překvapil a to dosti. Ano...90% ()

Wargoo

Film je tak za 3, ale pretože Cage hral konečne vo filme, kde som mu veril postavu, a dokonca sa mu aj hodila k jeho profilu, tak zdvihnem palec ešte vyššie... Tye "Tom Hardy Jr." Sheridan je talent, tak ako som písal už pri Mud-ovi. Pri takých nemainstreamových filmoch zo sedláckeho vidieka USA je veľmi dôležitý casting, a ošratý foter bol asi najpresvedčivejšie zahraná rola podobného žánru, akú som videl. A po menšom hľadaní tohto "herca" na webe mám pocit, že to ani nehral, ale že ho Gordon Green len stiahol kdesi z okolia, vytrhol mu fľašu čuča z ruky, a vydieral ho, že keď to dobre zahrá, tak mu ju vráti... A že zahral dobre !!! Suma sumárum, Cage to v sebe stále má, tak len dúfam, že sa opäť vráti medzi tú špičku, ku ktorej patrí. 4****, 64,932% DODATOK 5 minút po tom, čo som písal vyššie: Zaujímavosti si asi budem čítať pred odoslaním komentára, pretože potom nebudem vypisovať hovadiny o tom, že ten "herec" to zahral dobre... a on to bol reálne bezdomovec :) ()

Nicolas Cage neschopným únoscem

Nicolas Cage neschopným únoscem