Když Nicolas Cage zjistí, že byla jeho dcera unesena ruskou mafií, svolá starou partu kriminálníků, kteří jsou pro přítele ochotni riskovat i život... Bohatý podnikatel Paul Maguire má šestnáctiletou dceru Caitlin, která ovšem nic netuší o jeho kriminální minulosti. Doma s nimi žije i její nevlastní matka Vanessa. Když spolu s Paulem odchází na důležitou obchodní večeři, Caitlin nechávají doma s dvěma jejími kamarády. Během večeře se Paul dozvídá od detektiva, že do jeho domu vnikli maskovaní muži, oba mladíky zbili a Caitlin unesli. Zoufalý Paul se obrací na své dva kamarády, Dannyho a Kanea, se kterými kdysi ukradli ruské mafii spoustu peněz a jejich kurýra zabili. Tím se tehdy rozloučili s kriminalitou. Nyní jsou tedy opět všichni tři pohromadě a vydávají se pátrat. Jejich metody nejsou zrovna útlocitné, což hned první vyslýchaný pozná na vlastní kůži. Caitlin je však zanedlouho nalezena mrtvá. Po pohřbu Paul s přáteli pokračuje v pátrání i přes nesouhlas svého tehdejšího šéfa Francise. Jak detektivové vypátrají, Caitlin byla zabita zbraní Tokarev TT 33. Je to oblíbená zbraň ruské mafie, které velí Chernov. To je muž, kterého Paul se svými přáteli kdysi okradl. Jenže Chernov je nikdy neodhalil.
Paul tedy vyvolává úmyslné konflikty, aby Chernov nějak zareagoval. Jenže on nic. A tak Paul se společníky přitvrdí a reakce následuje. Chernov přepadne a unese Kanea. Přitom stále tvrdí, že se smrtí Caitlin nemá nic společného. Vyslýchá Kanea velmi tvrdě a on přiznává tehdejší loupež. To Chernova naštve, onen okradený a zabitý kurýr byl totiž jeho bratr. Kane zemře. Paul začíná podezřívat Dannyho, který se chová zvláštně, že to kdysi ve vězení vykecal, a v hádce jej nešťastnou náhodou zabije. Zůstává tak zcela sám ve svém vzteku. A to netuší, jaké velké překvapení jej čeká, když přijde na to, že Caitlin zabil její přítel omylem během frajeření Paulovou zbraní, kterou měl doma ukrytou, a pak se jejího těla spolu s kamarádem ve stresu zbavili. Netušili, že si policie bude myslet, že s tím má co dělat mafie. Zoufalý Paul spáchá sebevraždu. (TV Prima)

Snakefinger

Nevim proč ale už v desáté minutě bylo jasné kdo tu dcerunku připravil o život. JInak slabomyslnost od nadějného režiséra ze španěl Pako tedy Paco Cabezas. Ha ha ha ()

LudwigG

Jo jo, hospody jsou plné hokejových a fotbalových trenérů, čsfd plná oscarových režisérů. A kdo by to lépe nezrežíroval, alespoň by napsal daleko, daleko lepší scénář. No co už by kůwa kdo chtěl po akčním béčku, než se odreagovat u bedny, páč bijáky jsou k návštěvě onačejších děl. A tak to asi stačí. Kyblík nábojů, kyblík krve, pár provařených aktérů a šmytec. Proto tři hvězdy za solidní zábavu. Víte, vy věčně nespokojení, když budu chtít vidět kvalitu, podívám se na kvalitu. Ale očekávat bůhvíco od akčního usabéčka a pak blinkat něco o propracovanosti scénáře a postav.........no, no, no, buďme tolerantní. A Cage? Ruku na aortu - kdy hrál naposled dobře v dobrém filmu? Každý film za posledních skoro 20 let je jeho "nejhorším výkonem".....a nebo to prostě není až tak úžasný herec......? ()

kyblik2

Jeden z nedocenených filmov, ktorý má neskutočnú dynamiku. Človek sa ani na chvíľku nenudí, dej je síce klišovitý, ale to čo príde na záver vo mne utvrdilo hodnotenie 4 hviezdy :) ()

joywork

Je to jeden z mála filmů, kde nelituju nikoho, naopak jim smrt za jejich chování s chutí přeju. Film možno shrnout takto : jak tři američtí kámoši po nešteští jednoho z nich nastoupili do vlaku jménem "sebevražebná mise do jednoho dne", nebo jak kamarádi četli návod " jak si posrat život a umřít během 24 hod, i když mám na kontě milion dolarů". K plné katarzi mi chybí hromadné znásilnění a dekapitace manželky Nicolase Cage za její rady "udělej co musíš, cokoliv". ()

harpsychord

Směle vzhůru do bezvědomí. Scenáristé zjevně utrpěli psychoújmu, při psaní tohodle cancu očividně strádali a velmi zdařile své prázdné já a my reinkarnovali pro zvědavého diváka. Nicolas Cage stárne před očima a to dost odpudivým způsobem, teď už jen zbývá přemístit ho do muzea figurín, lépe řečeno karikatur. Čirá mumifikace. ()

smartynaf

..pusobi to jako takový jeden díl gangsta seriálu. Třeba Gomorra. Ovšem tam to mělo nějaký smysl. Tokarev je scenaristicky na úrovni kterou bych tak možná sesmolil já a ze tam hraje Cage další svou nic neříkající postavu...tak snad se to povede příště, no ::-) ()

fricek12

Hvězdné obsaženi, ale jinak naprostý amatérismus a fraška, dialogy jako mezi školáky a ty střihy, jako by to točilo dítě. ()

pájap

Tak být spisovatel, tohle bych nenapsal... přišlo by mi pitome vymyslet příběh o tom že vyvraždim půlku ruské mafie,abych nakonec zjistil,že smrt mé dcery byla vlastně nehoda..... Nicolas cage je u mne problematický v tom, že hraje ve skvělých filmech ale i ve srackach..... ()

nudlis odpad!

Humus! Mikulášovi ani jeho "kámošům" neveřím ani nos mezi vočima, natož "nasranost", "konec starých časů" nebo "lásku k jeho dceři". Hlavně, že furt špulí hubu jak vyžilá hérečka po padesátkce, co si myslí, že ji zachrání pixla botoxu, kterej si vypěstovala na vepřovým ve vlastní šťávě, který dostala k dvacátýmu jéžišku. Prostě trapárna, jakejch Mikuláš "zahrál" nespočet. Ztráta času. ()

Vlkodlak13

Těžko hodnotit.. Skončí to blbě, je tam plno mrtvých z nichž část si to nezaslouží.. Nevím proč v žánrech není i drama.. ----- Nevím no, tyhle filmy se špatným koncem prostě nemám rád.. ()

Jarv

Za mě příjemné překvapení. Thriller zpočátku působí triviálně, tak jako většina Cageových filmů za poslední roky - tzn. únos a zabití dítěte-následné vyhledání pachatele-pomsta-hrdina (ne)spokojeně odchází, jen aby se to vše po hodině zvrtlo a ukázalo se, že rozuzlení bude tentokrát alespoň o ždibec lepší a (relativně) překvapivější. Tento film jsem si pustil jako náhradu za velmi slabý kousek Za Zrcadlem. Nečekal jsem extra jízdu, Nick už má přeci jen to nejlepší zdaleka za sebou, to nicméně mělo opravdu pozitivní vliv na můj konečný dojem aneb očekávej slabotu a možná dostaneš snesitelný výsledek. Příběh celkem surový, jeho směřování bezútěšné a (možný spoiler, ačkoliv to je i obsah sám o osobě) finále tragické. 65% ()

Moredogs

69% Za mna. Kruty film o ruskych mafianoch. Ako stary mafoš k pomste započal.Atmosfera je vec ktoru na filmoch mam velmi rad ak sa podari a tu sa podarila dost. Na sučasneho Cagea je to malo ale zas je to on čo film vyzdvihol do širšieho povedomia a pridal kus kvality k dielu. ()

futislav

Pominu - li slabý scénář a kameru, je to v podstatě film o tom, jak hlavní hrdina "na co sáhl se v hovno proměnilo" ač to tak z počátku asi nebylo myšleno. Co by to aspoň v očích některých diváků pozvedlo film o hvězdičku výše by byl závěr á la Tarantino, kde by všichni ti zlí Rusové byli stříleni a páráni nezranitelným Cagem. Bohužel to dopadlo opačně a pitomec Cage se místo párání nepřátel hrabe nostalgicky kudlou ve svých játrech. ()

danny79

Cage opet bez nejakeho hereckeho vyrazu, ale "herectvi" jeho parnterky se mi libilo jeste mene. Nejvetsi slabinou je scenar, na kterem mne ani nevadi predvidatelnost (podobny konec jsem vytusil), ale hlavne spatne dialogy, vsuvky k nejakym emocnim, ktere mela zvyraznit zpomalena kamera, ale vyznivaly v takhle chabem scenari naprazdno a na me pusobily velice kycovite. Akcni sceny jsou provedeny podprumerne a pusobi neprehledne, ty caste zpomalovacky jsou do filmu s tak chabym scenarem i herectvim nepatricne, protoze tady nemaji co zduraznit. Dalsi vytka je k pouziti soundtracku a bude znit divne, ale ten soundtrack je proste prilis dobry do takovehoto film. Takze scenar chaby, nudi, slabe akcni sceny a misto vice soustredeni se na akci jsou do filmu vkladany, zbytecne emotivni sceny, ktere s takovymhle materialem (scenaristickym, hereckym i rezijnim) nefunguji, Cage nic zvlastniho nepredvedl a konec je taky divny. ()

skipik12

jako ...strasny...jak se k tomu muze Cage propujcit...myslenka musim uznat dobra ale to zpracovani??? pos.r me hlavu..honicka kde on je v aute a blokuje ho motorka? what the fuck?? Kdyby to vzal jiny reziser, mozna by to slo, ale tohle zpracovani je na palici!!! s pretacenim to jde:) jedna hvezda za myslenku ()