Reklama

Reklama

Tony Arzenta

  • Itálie Tony Arzenta (více)

VOD (1)

Rozhodnutí mafiánského nájemného vraha Tonyho Arzenty (Alain Delon) pověsit kvůli rodině svou práci na hřebík má za následek krvavou tragédii. Šéfové se totiž pokusí přivést zabijáka k rozumu tím, že brutálně zavraždí jeho manželku a dítě. Tony Arzenta (Alain Delon) je víc než jen obyčejný nájemný vrah. Je to jeden z nejlepších profesionálních zabijáků, jaké má mafie ve svých řadách. Ta si cení hlavně jeho výjimečných schopností, odvahy i neochvějné loajality. Tony se však jednoho dne rozhodne se svou prací seknout. Chce začít nový život, trávit víc času s milovanou ženou a synem, kterého zbožňuje nade vše. Mafie si ale nemůže dovolit nechat Tonyho odejít. Ví toho příliš mnoho. A nyní ohrožuje její bezpečnost. Jediný způsob, jak by se mohl z osidel mafie dostat, je nohama napřed... (Cinemax)

(více)

Recenze (46)

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Zápletka classico. Nájemný vrah chce do penze, zaměstnavatel o tom nechce ani slyšet. Stačí jedno nedorozumění a pracovní náplní se stává vendeta.. Nápadité záběry, ostré automobilové honičky, příkras zbavené výjevy násilí (třeba když si zfetovaní makaróni s autogenem přijdou zablbnout na vrakoviště). Nekompromisností protkaný oldschool, kde se Arzentem systematicky tráví krysy, aby nakonec přišla tenzí naplněná scéna v kostele a ryze delonovské finále na jeho schodech.. ()

Snorlax 

všechny recenze uživatele

Jedna z mnoha gangsterek, v níž se zabiják rozhodl pověsit pistoli na hřebík a věnovat se rodině. Mafii se to opět velmi překvapivě nelíbilo. Pozitivy filmu jednoznačně zůstávají automobilové honičky a závěrečný Delonův vytřeštěný výraz. Naopak za velmi komický lze označit skon Haninova mafiána, to se skutečně nepovedlo. ()

Reklama

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Podá-li zasloužilý Čistič výpověď, tak je rozumné ji akceptovat. Ale vysvětlujte to mafiánům, kteří vládnou světu a přilehlému okolí. Takže karty jsou rozdány a flegmatický zabiják se může v poklidu změnit v cholerického řidiče. Mne to tedy hodně bavilo a až do konce jsem doufal v poněkud pohádkovější konec, ale od antihrdiny, sedmdesátek a Delona se asi nedalo čekat nic jiného. ()

andrii 

všechny recenze uživatele

Krev krví. Vlastní rukou, revolverem. Jeden po druhém. Přál si poznat tu krásu volnosti, přetavit zámek na kleci, leč kulka a tzv. přítel byli rychlejší. Nejvzácnější poklad mu vzali, srdce rozřezali, teď stínat bude jejich hlavy. Rodinný krb zahalen černým závojem. Pohleďte mi do očí, zavátých žalem. Pln neviditelného hněvu prodírá se osaměním, proráží smutek zbraní. Alain Delon a jeho sólo velké zabíjení. Neživá má přítomnost, umrtvím vaši budoucnost. Já, likvidátor, v profesionální zbroji. Vylidním tu organizovanou bárku. Ale proč svatební den, na mě zaškaredil se jen? ()

borsalino 

všechny recenze uživatele

Tak tohle bylo temné, drsné, nekompromisní a napínavé jako málo co, co jsem za poslední dobu viděl. Mimořádně přesvědčivý Delon v roli pěkně naštvaného nájemného zabijáka, pouze nejnutnější dialogy a perfektní hudba. Msta v jeho podání byla natolik uvěřitelná, že jsem pouze čekal, kdy vykopne dveře do mého bytu.... a nebylo mi z toho zrovna dobře. Mimořádný snímek! ()

Galerie (20)

Reklama

Reklama