Jsem nesmělý, ale léčím se

• Francie Je suis timide... mais je me soigne (více)

Pierre Richard jako muž, který kvůli lásce překoná nejen sám sebe... Pierre je vrchním pokladníkem v hotelu ve Vichy. Odjakživa bojácný, plachý a nesmělý muž, který nedokáže nikomu říct ne. Když se však jednoho dne srazí s krásnou Agnes, vášnivě se do ní zamiluje. Od té doby sní jenom o ní, ale v cestě mu stojí především jeho nesmělost. Pomáhá mu „zkušený“ Aldo, který se stává jeho soukromým učitelem v získávání ženských srdcí a sebevědomí. Protože ženy mají nejraději smělé a odvážné muže. Pierre se neváhá zaměstnat v hotelu, kde je Agnes hostem. Umývá nádobí a je ochoten udělat cokoliv, aby si ho jeho milovaná Agnes všimla. (Česká televize)

Vesecký

Příjemná oddechová komedie, jedna z těch lepších Pierra Richarda, při níž se člověk dobře pobaví. Jenom je podivuhodné, jak rychle se Pierre zbaví svého ostychu před jinými lidmi, ale vůči Agnes zůstává neohrabaný. Bývá to tak v životě, nu, v tom vidím rozdíl mezi sebou a Pierrem. Já byl vždycky přece jen větší moula. A abych se kvůli láskám předváděl na bowlingu, na plachtovém vozidle či jako hasič, na to jsem nikdy neměl... Jo, láska je věc šílená. ()

kowalski

Jedna z nejlepším komedií P. Richarda. U scén s pétanquem, obědu se špagetama nebo v casinu lezu po zemi. Tohle je prostě špice. ()

gonga

Pro mě nejlepší komedie s Pierrem Richardem, ve které mu zdatně sekunduje výtečný Aldo Maccione.Bez něho by film byl sotva poloviční. Tenhle film miluji. Není jen vtipný, ale i nedostižně romantický. ()

Narciska

Klasická komedie geniálně vystavená na jednoduché vtipné myšlence. Těžko už říct, zda by se líbil, nebýt film znám z dětství. ()

SkyCaptain

"Steve McQueen ve skleněném pekle" :-) Super komedie, k tomuto filmu jsem se dostal skoro jako poslednímu s P.Richardem a vemi mě pobavil, opravdu kanonáda dokonalých scének a hlášek, hlavně těch, které si "píše do deníku". ()

Joeey

Koncert komických situací a gagů, čemuž napovídá i to, že ho režíroval sám Pierre Richard. "To jsem nebyl já, co jsem vám volal před chvílí." :-D ()

Al44...

Určitě nejlepší komedie s Pierrem Richardem. Některé okamžiky a pitominky hlavního hrdiny jsou naprosto odzbrojující (kupování spodků, umývání nádobí, lekce sebeovládání). Škoda jen nemastného a neslaného konce. Dá se říci, že je film docela krátký - vydržel bych se na ty taškařice dívat i dvě hodiny. ()

tranquill

Klasika Pierrovy filmografie. Spojeni ztřeštěnosti a romantické komedie je celkem časté, ale tento snímek považuji za jeden ze základů žánru. ()

Schlierkamp

Francouzská komedie s chorobně nesmělým účetním Renaudem, jenž se bezhlavě zamiluje do neznámé dívky Agnes a snaží se na ni i přes svůj hendikep zapůsobit. Hlavní postava, bázlivý úředník a současně režisér tohoto snímku P. Richard, je však odhodlána zbavit se svého nezdravého ostychu, k čemuž mu pomáhá jeho přítel, odborník na zisk sebedůvěry italský herec A. Maccione. Největší zábava spočívá pochopitelně v Richardově nesmělosti, jež je mu na obtíž při obyčejných životních situacích, a společně s unikátní Richardovou komikou a jednoduchým dějem lze tento snímek řadit k jeho nejlepším dílům. Ve vedlejší roli arogantního vrchního číšníka v hotelu, v jehož kuchyni Richard pracuje, se objevil J. Francois, nepřehlédnutelná a snadno zapamatovatelná postava se strohými gesty. Postavu krásné a tajemné Agnes ztvárnila bývalá Miss France M. Coutelier, jež se však později už filmování nevěnovala. Zaujal mě též zajímavý hudební doprovod bukurešťského rodáka V. Cosmy a z celkového pohledu nevidím důvod, proč neudělit nadprůměrné hodnocení. ()

Rypley

Tato komedie je tak nesmělá, že pokaždé se léčím z křečí, které mi způsobí smích, vyvolaný tímto filmem. ()

kwaicheng

Můj nejspíš nejoblíbenější herec Pierre Richard jako nesmělý zamilovaný chlapík a "jeho lékař" Aldo Maccione - to je jistojistě jedna z nejlepších a nejvtipnějších dvojic v dějinách kinematografie. Škoda jen, že ta spolupráce netrvala déle. Film je složený z jednotlivých gagů, nicméně v tomto případě je to plus a film tak hezky běží kupředu. Ty hlášky a scénky jsou nezapomenutelné: "To, že ji držíš v náručí ještě neznamená, že se musíš tvářit jako funebrák":D:D Bowlingová scéna - kam se hrabe John Turturro z Big Lebowski na Maccioneho! Torturro jako Jesus je sice dost dobrej s tou síťkou na hlavě, ale na Maccioneho to prostě zdaleka nestačí! Scénky v baru s pólem, v kasinu, na koulené, s hasičem, s dogou, spodkama, na dýze, na stanici - to absolutně nemá konkurenci! A do toho ten komentář a vůbec i první scéna s brunetou - zkrátka a dobře, nemá to chybu! "Musím přiznat, že během následujících deseti let nedospěly mé styky s Igretou nikdy k vrcholům žhavého erotismu.":D ()

BigBang

Z dětství mi utkvělo jako úžasná komedie; divím se, že je až tak špatná, když ji vidím po těch letech. Každému jinému filmu bych dal dvě hvězdy, ale dílu s tímto neuvěřitelným názvem prostě nemohu. Přeci jen je tam scéna s petangem, ty kolové plachetnice, pár hezkých restaurací a hlavně vnitřní hlas hlavního hrdiny, což je základ každé nadčasové komedie. ()

markotter

Asi nejlepší komedie Velkého blondýna, u které se hlavně ve druhé polovině člověk láme smíchy. Škoda, že tyhle francouzské (a třeba i italské) komedie už nejsou, co bývaly. ()

Inozuka

Příběh mého života ... a Richard v životní formě. Nesmělý a mírně potrhlí týpci jsou jeho parketa, takže to nemohlo dopadnout jinak a tenhle film mu je doslova šitý na míru. Scény s petanquem, spodním prádlem a napodobováním v restauraci jsou nářez ... K tomu tradičně dobrá hudba od Cosma a výsledkem je film ze zlatého fondu francouzských komedií sedmdesátých let. ()