Přidám se ke skeptikům. Hudba je skvělá. Začátek je nadějný, ale pak se postavy množí, nikam to nevede a vy ztrácíte zájem. Závěrečná honička v autě je nějaká nedomyšlená - SPOILER Ventura pronásleduje padoucha v autě, jede za ním, a aby přilákal pozornost u krajnice stojících bengáčů, nabourá do nich za jízdy. Polizei vyrazí za ním a vysílačkou si zařídí zátaras vepředu. Jenomže kolem zátarasu projede jen padouch a pak už policejní vůz (který byl v tu chvíli až třetí, tak kam se podělo auto s Venturou?). Vzápětí policajti zahájí na padouchovo auto palbu. Nevědí o koho jde, a tak se provinil jenom tím, že "prorazil" zátaras. Zmatené, užvaněné, a zapomeňte na to, že byste si film pouštěli s prvním dabingem od Lucernafilmu. Nadabovalo jej všehovšudy sedm herců, takže po pár minutách slyšíte Trávníčka, Mahdala, Obermaierovou a Svobodovou ze všech stran a to u filmu, v němž se dost telefonuje a hlas může napovědět postavu, dost vadí.(18.9.2016)

Solidní thriller, ze kterého dělá přítomnost loutek solidní horror. Upřímně, děsím se jich natolik, že jsem vydržela do konce jen se zakrytýma očima a kvůli Linu Venturovi. Byl to prý velice hodný člověk, který to ovšem neměl v životě snadné. I jeho postavy jsou podobné – jakkoli kladné, občas se ocitnou uprostřed pořádné hrůzy. Podobně mě vyděsil snad jen Dotek Medusy.(7.7.2011)

V rámci svého žánru (tedy kriminálního thrilleru) a filmové epochy 80. let představuje Sedmý terč nepopiratelně nadprůměr, nicméně nadšení není namístě. Jakkoliv scénář v rámci toho, oč se snaží, vcelku funguje a jednotlivé scény vyvolávají zhruba ty emoce, které scénárista zamýšlel, přesto je na řadě míst cítit, jak to drhne. A nejvíc, bohužel, v samém závěru, kdy se příběh přesune do Berlína a napětí má při automobilové honičce městskými ulicemi a v těsném sousedství berlínské zdi gradovat. Lino Ventura byl zkušený matador francouzské kinematografie a na slovo vzatý profesionál. Jeho oblíbená stylizace do pozice tvrďáka, který ke zjednání pořádku a svých práv vlastně ani policii nepotřebuje, tady už naráží na limity dané věkem - vždyť v době natáčení bylo Venturovi bezmála 65 let. Ve scéně, kde složí člena gangu zhruba polovičního věku, se už člověk neubrání vzpomínce na Clinta Eastwooda, jak v Gran Torinu coby vetchý stařeček dal nakládačku o dvě generace mladšímu gangsterovi. Celkový dojem: 70 %.(30.8.2014)

Takové příběhy mám v podaní francouzů a s hvězdami typu Lina rád. Sedmý terč mi ale připadá pouze jako lepší průměr. Děj je pozoruhodný a rozhodně mě nenudil. Místy má velmi dobře vytvořenou atmostféru a napětí. Navíc vynikajcí hudba tomu dává grády. Ale některé věci, jsem vůbec nepochopil. Například ty loutky. Už to zde bylo zmíněno.Je zde prostě spousta zbytečných postav a situací, jenž jenom matou a neposouvají děj vůbec dál. Místy zase nevíte, jestli se má jednat o humor a tak podobně. Jinak je to poměrně stadardně napínavá kriminálka, která je obvzlášť v první polovině zajímavá. Ale neubránil jsem se pocitu, že tvůrci s načntým nápadem nevědi jak dál. Rozuzlení mě taky poměrně zklamalo. Motýl na rameni je díky své nepřehlednosti vzrušujíci. Sedmý terč je jenom neuspořádaný. Jinak se jedná o poslední Linův film. Pak už ho žádný scénář nepřesvědčil, protože čím byl starší tím pečlivěji si je vybíral. Sedmý terč svou přítomností dost zachraňuje. Nad jeho usporným herectvím, nepřestávám kroutit zrak. Je mu prostě stačí k dokonalému hereckému projevu pouze jeden pohled, kterým mě vždycky sejme. Pokud tvrdím, že je Sedmý terč lepší nadprůměr tak především díky tobě ďábelský, přisný Lino.(8.3.2017)

Byť je tomu už více jak čtvrtstoletí, co byl film natočen, tak přes všechny ty dlouhé roky, je stále se na co dívat. Skvěle vymyšlená zápletka. A není se co divit, pověstný filmový tvrďák Lino si filmy, ve kterých bude hrát, vybírat uměl. A když se podíváte na jeho hereckou kariéru, tak v žádném vyloženě špatném filmu nehrál.(18.1.2014)

• - Lina Volongi ztvárnila matku Lina Ventury, přestože byla starší o pouhých 5 let. (Snorlax)