Rybářské městečko Tickle Head chátrá a neprosperuje. Šance na záchranu se objeví v podobě výstavby továrny, která je však podmíněna nejenom konkrétním počtem budoucích zaměstnanců, ale především vlastním doktorem... Kdysi býval Tickle Head v Newfoundlandu hrdým rybářským přístavem, kde žili silní, stateční a důstojní lidé. Otcové vycházeli na lov brzy zrána a vraceli se za čtrnáct hodin, aby poskytli svým rodinám střechu nad hlavou a potravu na stůl. Lidé měli smysl života, měli záměr. Dnes je Tickle Head finančně zruinované a lidé utíkají za prací do města na pevninu. Avšak místní usedlíci, jako například Murray French, jsou příliš pohodlní na to, aby zvedli zadek z barové židličky a vydali se hledat práci do města. Místo toho vystojí dlouhou frontu na sociální podporu. Přitom právě oni budou muset rozhodnout o budoucnosti své rybářské vesničky, protože šance na záchranu tu je – vybudovat továrnu, která dá lidem trvalou práci. Vesničané budou muset taktizovat a přesvědčit mladého doktora Paula Lewise, aby se tu usadil. (TV Prima)

viperDavid

Starochům ze středověku se přestalo vyplácet žrát chcíplí ryby a tak rekrutovali doktora, aby mohli ryby likvidovat ve velkým pro těžařskou společnost. Každého ekologa tohle musí dokonale uchvátit, ale film to byl skvělej ()

terunka003

Milé, pozitivní, veselé, kanadské, přátelské, vtipné. Já prostě tyhle filmy zbožňuju. Jsou strašně pozitivní, postavy mají snad jen ty nejkladnější charaktery a obyčejný smrtelník má konečně pocit, že přece jen jsou na světě místa, kde se lidé mají rádi. Musím říct, že obyvatelé přístavu byli opravdu fištróni, jejich přesuny z hospody do kostela a zpět, odposlouchávání telefonu a indickou specialitou v baru, a to nesmím zapomenout na kriket. Do toho nádherná kanadská příroda.. ..no, poslední dobou mi to velkoměsto vážně začíná vadit, taková samota by mému zdraví určitě prospěla.. ()

progression

Laskavá a pohodová komedie, která pohladí po duši. V malém rybářském městečku, kde "chcípnul pes" se rázovitý místní starosta (ve skvělém podání Brendana Gleesona) s tím pokouší něco udělat. Spousta laskavého, trpkého i černého humoru, "laskavé a odpustitelné lži", ale také mnoho námětů k přemýšlení. Výborná hudba i pěkné exteriéry a i když rozuzlení je trošku předvídatelné, díky nápadité cestě k němu, dokáže diváka plně zaujmout, rozesmát i dojmout. Spoiler : je zajímavé, že při scéně prvního hodnotného rybářského úlovku doktora "rybářského nadšence, ale amatéra" se mi vybavily Putinovy "úspěšné" úlovky historických středověkých karaf :-) ()

zdenny

Kdo by tipoval, že v Kanadě může vzniknout takováto nadprůměrná komedie? Hlavním lákadlem pro mě bylo prostředí rybářské vesnice a celkově chladná přímořská lokace. Co všechno jsou vesničané schopni udělat pro to, aby jim byla navrácena dávno ztracená čest a úcta. Třeba každý den ztrácet desetidolarovou bankovku. Anebo se naučit kriket - považte v Kanadě! ()

VanTom

Zchátralé rybářské městečko sužované nezaměstnaností rezignovaných starousedlíků se vzepne k "podvodnému" cíli – přilákat do něj lékaře, což je jedna z podmínek pro postavení továrny. Takže na mladého dobromyslného měšťáka samorostlí obyvatelé měsíc hrají habaďůru a snaží se předstírat, jak je zde život idylický (a všichni zbožňují kriket a jazz :-)). Pohodovou "feel good" oddychovku jasně táhne zapálený Brendan Gleeson, ale ani on nezamaskuje fakt, že morálně jejich jednání není úplně košer (mj. odposlouchávají doktorovy telefonáty) a vybruslit z něho s čistým štítem se moc nedá. Proto ho konec dvakrát neřeší – a proto dávám "jen" silné, ty nejlepší 3*. ()

sskrblik

Povedený tyjátr ze sympatického prostředí opuštěného ostrova o tom, kterak je spáchána neskutečná habaďúra na doktora, kterej má místo mozku z koksu kostku a nepozná, že jej tahají za nos či si z něj dělají srandu (čurinu, hlínu, prdel chcete-li) ()

Roseinka

To bylo tááák kouzelný. :) Nebudu kecat, pustila jsem si pouze a jenom kvůli Tylorovi. Mohla bych se na něj dívat celý den... :D Moc jsem od toho nečekala, ale strašně mě to překvapilo. Byl to krásný úsměvný film, strašně pěkný příběh, vtipná zápletka. Nenazvala bych to přímo komedií, ale kterým žánrem to nazvat mě nenapadá. Všichni v malém přístavu strašně sympatičtí a prostě. Myslím, že se k tomuhle filmu vrátím víckrát. Je to parádní oddychovka. 7/10 ()

jefff

Milý, úsměvný, zábavný film se skvělým Gleesonem. Režie mohla být zručnější, ale kvalita scénáře film drží vysoko nad vodou. ()

LexBarker

Konečně komedie,kde jsou uvěřitelné civilní postavy a kde se pořád zbytečně afektovaně nekecá...Inteligentní film s nadsázkou sleduje malý,velký podvod vesničanů z přístavní vesničky Tickle Head na městského doktora potažmo i na velkou ropnou společnost a divák se po celou dobu dobře baví a přeje si,aby to pro všechny dobře dopadlo...Co byste chtěli víc? ()

Seti

Grand Seduction je ve své podstatě zábavný film představující klasikou komediální šablonu, kdy se banda balíků ze zapadákova snaží přesvědčit sofistikovaného měšťáka o tom, že ten jejch zapadákov vlastně vůbec není zapadákovem, nýbrž skvělým místem plným pravých vstřícných lidí, kde je radost žít. Měšťák pak po mnoha humorných či dojemných eskapádách musí přiznat, že tomu tak skutečně je. Této kostry se drží i Grand Seduction a některé momenty jsou vážně úsměvné (ve všech většinou figuruje ultimátní hláškař Simon), nicméně si myslím, že ze scénáře šlo vytěžit víc. Největší problém jsem měl asi s celkovou nepřesvědčivostí scénáře (dle mého názoru se přesvědčovanému doktůrkovi nepřihodilo v podstatě nic, co by ho mělo přimět si zapadlý přístav a jeho obyvatele nějak zásadněji oblíbit). Vůbec celá postava doktora nebyla moc dobře napsaná a většího tupce už jsem pěknou chvíli neviděl. I navzdory těmto výtkám jsem se u Grand Seduction celkem pobavil a jako odpočinkovou jednohubku ho můžu doporučit. ()

klukluka

Výborně jsem se u toho bavil, bylo to milý a vtipný, odposlechy telefonů a následná celospolečenská šuškanda o všech intimnostech pro mě osobně za hranou, ale pořád je to jen film, takže to jediný, s čím jsem měl a mám vážně problém, je ten cíl, ke kterýmu směřovali, totiž zaneřádit si tu krásnou přírodu nějakou smradlavou fabrikou, nadto petrochemičkou. A jestli je pak největším štěstím moct tam od nevidím do nevidím vyšívat, pak nezbývá než dožít v nějakým smogem, prachem a výfukovými zplodinami zaneřáděným čtyřsettisícovým městě na jihu Moravy, kde se nabízejí i míň zoufalý alternativy. ()

kolemjdouc

tak přesně tohle jsem potřebovala po té sprše debilních zpráv ze světa a z domova =samá hrozba násilí....jednoduchý sympatický příběh které jinak Kanada moc neumí.Fajn prostředí do kterého je příběh zasazen,scénář chvílemi harlekýnovsky skřípe ale zavčasu se vyhrabe do jakž takž normálu.Příjemná kamera bez imbecilních efektů. ()

peetriss

Film, který nemá jiné ambice, než býti sázkou na pohodovost okořeněnou milým nevtíravým humorem zasazenou v půvabném prostředí zapadlého koutu Newfoundlandu. Ve výsledku mě film dokázal příjemně naladit, pobavit už o něco méně, a možná působí až příliš usedle. Přesto sympatický počin plný zajímavých vidláků v čele s Brendanem Gleesonem. ()

vander19

Tento film je naprosto úžasný. Je jednoduchý, inteligentný, mierne vtipný, ale hlavne krásny a príjemný na prvý pohľad aj na 54 pohľad. Síce okrem Gleesona a Kitsha som ostatných hercov nepoznal, ale to vôbec neprekážalo. Dej je posadený do úžasnej atmosféry kanadského ostrova, ktorý žil z rybolovu. Ten, ale musel ustúpiť a tak obyvatelia ostali bez roboty. Pri sledovaní filmu, som im ale závidel to miesto kde žijú. Pár domčekov, naokolo oceán a hlboké kanadské lesy drsného Newfoundlandu. Sem-tam srandovná scéna, hlavne tá s kriketom diváka dokáže pobaviť. Ideálny film na nedeľné dopoludnie, aby človek zabudol, že o pár hodín treba ísť do práce. ()

Lionheart

Strašně milá pohádka. Naštěstí se tu netlačí příliš na pilu sociálního dramatu a bere se to s nadhledem, což oceňuji. Výborná volba na večer v pracovním týdnu. ()

NJD

Pohodová oddychovka lehce podporující kanadské stereotypy - venkov, milí lidi, bezplatná zdravotní péče a divný sporty. ()

husokachna

Je to parádní oddechovka, se kterou mám obrovskej morální problém. Minispoilery, bez kterých to nejde, ahead. Všichni tickleheadští se chovají 90 % stopáže jako pěkný svině, stalkují, odposlouchávají, lžou, vymýšlí si mrtvé syny, okrádají zaměstnavatele, podplácejí, citově vydírají své přátele, vyjebávají s doktorem, aby se všechno smázlo dvouminutovým proslovem? Láska, která vykvete z ničeho? A tak i přesto, že jsem se příjemně bavil, párkrát se i nahlas zasmál, užíval si Taylora Kitsche, po filmu mi zůstala na patře pachuť emocionálního znásilnění a s odstupem jsem musel seznat, že to není moc dobře napsaný/natočený. Konec je pak absolutní debilita. Zlatej Dr. Hollywood klidně 100x dokola. Za příjemný večer s manželkou dávám 3 dobře ušitý kriketový míčky, ale už bych to nerad kdykoliv znovu viděl. PS: Všude chválený Brendan Gleeson (nebo snad spíš jeho postava) mi byl spíš nesympatický. ()

bozka10

Príjemná vec s trochou srandy,dobre sa nato pozerá.Trochu nelogický doktor s omáčkou výhod korporatneho obchodu nakonec si mohli odpustiť. ()

nonick1

Předvídatelný, klišovitý a nepříliš vtipný pokus o Doc Hollywood po kanadsku – aneb opět když dva dělají totéž není to totéž. SPJLR: Obyvatelé kanadského zapadákova vesměs důchodového věku (průměr odhaduji tak na sedmdesát let), místo, aby si užívali důchodu, se bůhvíproč snaží „na stará kolena“ najít si ještě práci. Tu jim může nabídnout firma, podnikající v oboru zpracování petrochemického odpadu, trvající ovšem na požadavku, aby byl na místě trvale k dispozici lékař – člověka maně napadne, zda v případě onoho spásného zaměstnání v odlehlé panenské pobřežní divočině nejde o něco na způsob kyanidového loužení. Mladý doktor je během filmu s pomocí různých fíglů, lží a jediné místní mladé dívky, kazící věkový průměr vesničanů, lapen. Konec už je nepokryté píárko, oslavující petrochemický koncern, který do vesnice stárnoucím rybářům  přináší jako dar z nebes kýžené zaměstnání (mimochodem za cenu „motivačního“ bonusu - úplatku 100 000,- USD pro manažery, nad kterýmžto korupčním jednáním se už nikdo ani nepozastavuje…) Celkem nechutné vyústění musí nutně vyústit v odpovídající hodnocení. S bídou jedna hvězda za kameru. ()