poster

Svědek

 • Francie

  Garde à vue

 • anglický

  Under Suspicion

  (neoficiální název)
 • Slovensko

  Svedok

 • Velká Británie

  The Inquisitor

 • USA

  The Grilling

Drama / Krimi / Thriller

Francie, 1981, 86 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Courtemanche
  *****

  Vynikající psychologický krimi-drama, ve své době možná ojedinělý a taky málem jen na 25 m². Tento film Claude Miller natočil způsobem, až člověk má pocit že jsme několik let zpátky v letech největší slávy francouzských kriminálních filmů. Už i jen malinká role Romy Schneidera je dostatečně hluboká, Serrault možná i exceluje, ostatní podávají svůj vysoký standard. Potěšilo by mě pokud distributor nenapsal na co si mám pamatovat po celý svůj život. 4,5/5 Pokud někoho zaujme podrobnější sonda do duši člověka (krimi), tak možná by měl zkusit i film, Pouhá formalita s Polanskim a Depardieu.(29.6.2014)

 • honajz
  **

  Tak tedy nevím, jestli jsme viděli stejný film. Já osobně viděl rozhlasovou hru, kde jedinou filmovou invencí bylo převlékání saka Lino Ventury a sem tam flashback na pláž či na maják. Postavy mají naprosto nevyprofilované charaktery, takže psychologicky to klouže až moc po povrchu, a ani účast Romy Schneider to nezachrání. Pochopit hlavní dějovou strukturu není problém, ale spousta věcí je za hranou - jak tedy třeba vysvětlit bankéřův "vztah" s Kamilou? Jako kapric manželce navzdory? A proč tedy pak litovat manželku, které její monolog můžeme, ale nemusíme věřit, jak povstala z chudého dna společnosti? Když se nad filmem zamyslím zpětně, nedává mi moc smysl, spousta věcí je chtěných, na sílu, aby byl jako jakýsi konflikt a jakési podezření, ale tady to prostě podle mne nefunguje, je mi líto.(22.8.2016)

 • bloom
  *****

  Skvělý krimninální a psychologický film zajímavý tím, že na rozdíl od jiných kriminálek se tady hon kočky s myší odehrává v jedné místnosti. Michel Serrault je geniální herec (začínám uvažovat, že si ho dám do Top) a dokazuje to nejen jeho "přihřátá" kreace v trilogii Klec bláznů. Je žoviální, povýšený nad přiblblého zapisujícího inspektůrka a z míry ho vlastně vyvede pouze vlastní žena (melodramatická Romy Schneider). Musím říct, že mu pomáhá i český dabing Stanislava Fišera. Oproti tomu z Lina Ventury a jeho tradiční policajtské postavy je cítit něco jiného než obvykle. Má všechny své tradiční vlastnosti a naturel, to ano, ale je tu ještě něco navíc. Stárne. Lino stárne i se svou postavou. Už v sobě nemá tu zarputilost jako kdysi, přesto cítí, že jeden ze svých posledních případů musí dovést do konce. Jeho protihráč (je vlastně vůbec on tím vrahem?) je ovšem silný...(11.7.2007)

 • alchac
  *****

  Nevzpomenu si, kdy jsem viděl film s hutnější a více napínací atmosférou, který se přitom téměř celý odehrává v jedné místnosti. A k tomu s rozuzlením, za které by se nemusel stydět ani Fincher. Opět tedy musím uznale smeknout před dokonalým Lino Venturou a v tomto případě i panem Serraultem, zamáčknout slzu, že oba už bohužel dávno odehráli svůj poslední part a žlučovitě si odplivnout při pomyšlení na to, za co se v jednadvacátém století vydává kriminální drama a jaké entity se označují slovem "herec".(9.8.2014)

 • Roman Albach
  *****

  Vynikající drama, které dokazuje, že nemusíte utrácet miliony dolarů za akční scény, abyste natočili napínavý film. Téměř celý snímek se odehrává v kanceláři inspektora. A po celou dobu jste napjatí a neklidně sleduje vršící se důkazy, ale i jejich vyvracení. Je, nebo není ctihodný notář Martinaud vrahem? Svědectví manželky Chantal (skvěle zahrané Romy Schneider) je tím posledním důkazem,co jsme potřebovali... ale není v tom ještě něco jiného? ....(5.2.2010)

 • - Claude Miller vzpomíná, že se při natáčení bál dvou hereckých es, která obsadil do hlavních rolí. Jeho strach umocňovala scéna, jež byla postavena na stupínku a obehnána provazy, takže připomínala ring. (Snorlax)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace