poster

Svědek

 • Francie

  Garde à vue

 • anglický

  Under Suspicion

  (neoficiální název)
 • Slovensko

  Svedok

 • Velká Británie

  The Inquisitor

 • USA

  The Grilling

Drama / Krimi / Thriller

Francie, 1981, 86 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • D.Moore
  *****

  Kdepak, stará dobrá Francie, ta nezklame. Dva mistři se zkrátka posadili za stůl a stejně tak, jako kdyby usedli ke klavírům, rozehráli koncert, který bere dech. Pět bezpochybných hvězd.__P.S. Škoda "levnoknižního" DVD, které sice nabízí (starý dobrý) český dabing i původní znění, ale na české titulky už jaksi zapomnělo.__P.P.S. A teď si pustit remake s pány Genem H. a Morganem F.(14.2.2011)

 • tahit
  ****

  Hnací silou děje je především střetnutí dvou silných hereckých jedinců Lino Ventury a Michela Serraulta. Při celém tom vyšetřovacím procesu je opravdu požitek je sledovat. Něco málo o obsahu, ať je to ale jak chce, v žádném případě k filmu nelze přistupovat jako ke klasické detektivce. I když detektivní vlastnosti má, když už se zdá, že je řešení na dosah, je všechno jinak. Buď jak buď, je to spíše psychologická záležitost verbálních projevů a řeči těla. A kulisa provazců krůpějí deště, jenž bije do oken silvestrovské noci, výborně dotváří již trochu napínavou, ale posmutnělou atmosféru celého filmu. A moje doporučení, rozhodně ano, kdo má rád francouzské filmy. Filmový kousek, jenž nelze nevidět.(14.5.2011)

 • Šakal
  *****

  Jedna místnost, deštivý pochmurný silvestrovský večer, tři osoby, jeden psací stroj, pár kafí, jedna vypálená cigareta za druhou a na programu večera vyšetřování znásilnění a následných vražd dvou malých holčiček. Jeden hlavní podezřelý, s určitostí? samotný vrah-zámožný notář Dr. Jerome Martinaud. Vyšetřování se ujímá inspektor Antoine Gallien a divák je svědkem jejich vzájemné konfrontace. Jako třešínka na dortu chladná Romy Schneider (v mistrně podaném partu coby manželky notáře Martinauda). Člověk si při sledování těchto starších klasik klade otázku a zároveň povzdechne, čím to, že dnešní snímky (až na pár světlých vyjímek) se co se týče atmosféry ani nepřiblíží (natož vyrovná) těmto starším skvostům. Možná by postačilo ubrat na akci a více se zaměřit na scénář a zejména samotné dialogy, které tu nejsou jako nutná výplň, ale naopak snímek „dělají“. Potom stačí už pár „maličkostí“. Nechat volně plynout snímek, kameramana se smyslem pro cit v detailech, citlivý hudební doprovod a souboj „face to face“ dvou silných protivníků (osobností). Lino Ventury a Michela Serraulta. Žádná rozmáchlá gesta nečekejte, tady se hraje minimalistickými výrazovými prostředky. Dva znavení muži, otřískaní životem, prací, se sejdou na policejní stanici, z nichž jeden se snaží usvědčit toho druhého z dvojnásobné vraždy. Garde a vue je nesmírně působivé, komorní, minimalistické, psychologické krimi-drama. Nic víc, nic míň. Toť vše, snad pouze s dovětkem, že pro tento typ snímků jsem JÁ vždy měl, mám a budu mít slabost. 93% p.s. jak už tady někdo trefně poznamenal, teď se zkuste podívat na „ něco jako pokus o remake“ http://www.csfd.cz/film/12725-podezreni/ s G.Hackmanem, M. Freemanem a M. Bellucci........(29.3.2011)

 • classic
  ***

  3 krát S ako strih,scenár a Serrault a L.V. ako Lino Ventura,toto si silné stránky tohoto detektívneho snímku o dvoch,vlastne aj troch mužoch,ktorí sú na Silvestra na policajnej stanici,kde zo svedka sa urobí hlavný podozrivý,ktorého vypočúva dobrý policajt a zlý policajt... Snímok sa dobre pozerá,to beriem na zreteľ,ale pôsobil na mňa ako knižka,ktorá ma k dispozícii pár prekvapení a zvratov,ktoré mi pripadali v tomto podaní neuveriteľné,nepravdepodobné,či pomsta krásnej svedkovej ženy v podaní Romy Schneider,v tejto koláži sa pripravte na zaujímavé dianie.(16.5.2014)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  "Může se stát, že mě rozčílíte, překvapíte, možná i zmatete. Ano, to je možné. Ale dokud Vás budu podezírat, že jste zabil dvě děti, je vyloučené, abyste mě bavil, Martinaude." A to já jsem se dokázal pobavit při Gallienově vyšetřování, Belmontově fackování i úžasné strohosti paní Martinaudové. Nic na tom nemění ani skutečnost, že jsem již dříve viděl Pouhou formalitu i Podezření, takže jsem nemohl být dějem zase až tak moc překvapen. Nicméně originál je jen jeden a ten je velmi dobrý.(1.3.2016)

 • - Claude Miller vzpomíná, že se při natáčení bál dvou hereckých es, která obsadil do hlavních rolí. Jeho strach umocňovala scéna, jež byla postavena na stupínku a obehnána provazy, takže připomínala ring. (Snorlax)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace