poster

Svědek

 • Francie

  Garde à vue

 • anglický

  Under Suspicion

  (neoficiální název)
 • Slovensko

  Svedok

 • Velká Británie

  The Inquisitor

 • USA

  The Grilling

Drama / Krimi / Thriller

Francie, 1981, 86 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gilmour93
  ****

  Policejní stanice, kde je přísně přikázáno kouřit, kde doznání je spíš zoufalým únikem od trapnosti než polehčující okolností a kde se přání pod návalem antipatií a únavy stává otcem myšlenky.. Ventura, Serrault, Schneider a jedna deštivá silvestrovská noc plná viny, s kterou se na lavici obžalovaných obvykle nesedá. Pokud inspektor Gallien věří, že jak na Nový rok, tak po celý rok, měl by uvažovat o výpovědi..(19.9.2017)

 • gogo76
  ****

  Najprv som videl kvalitne obsadený americký remake s G. Hackmanom a M. Freemanom. Narozdiel od väčšiny sa mi remake páčil, pretože je chytľavý a atmosferický. Francúzky originál samozrejme oceňujem tiež. Prístup je trochu odlišný , ale inak sú filmy dosť podobné. Lino Ventura je proste klasik, ktorý sa ani veľmi nemusí snažiť. Ten je presvedčivý kedykoľvek. Vypočúvanie a zamotávanie sa do vlastných výpovedí sú najlepšie momenty. R. Schneiderová dostala menej priestoru ako M. Belluci v novšej verzii, ale záver, ktorý sa týka týchto dám je v každom filme odlišný. Európsky je samozrejme tragickejší...80%.(1.2.2014)

 • evapetra
  *****

  Kriminální konverzační drama par excellence. Michel Serrault v roli, měla jsem pocit, že spíše v kůži podezřelého svědka, mě tady fascinoval snad ještě více než samotný Ventura ztvárňující vyslýchajícího komisaře. Oba muži táhnou na svých bedrech sami skoro celý film, ve kterém jde více o konfrontaci a psychologii obou hlavních postav než o usvědčení či osvobození samolibého pana notáře. Romy Schneider coby manželka podezřelého a taky konečné vyústění filmu jsou už potom takovu další třešničkou na dortu tohoto povedeného dramatu.(22.6.2014)

 • pakobylka
  ****

  Víc než jen trochu deprimující zážitek, jehož neprůstřelnou atmosféru kromě opravdového, neokázalého herectví všech zúčastněných určuje všudypřítomný déšť a cigaretový dým. Příběh ubíhá zdánlivě pomalu, v přesně odměřovaném, rozvážném tempu, vytrvalý a neúprosný jako osud - pod nezúčastněnou vnější maskou se však jeho životní pochody zrychlují až na hranici snesitelnosti ... a závěr je něco jako přesně mířená rána na solar.(27.7.2015)

 • tahit
  ****

  Hnací silou děje je především střetnutí dvou silných hereckých jedinců Lino Ventury a Michela Serraulta. Při celém tom vyšetřovacím procesu je opravdu požitek je sledovat. Něco málo o obsahu, ať je to ale jak chce, v žádném případě k filmu nelze přistupovat jako ke klasické detektivce. I když detektivní vlastnosti má, když už se zdá, že je řešení na dosah, je všechno jinak. Buď jak buď, je to spíše psychologická záležitost verbálních projevů a řeči těla. A kulisa provazců krůpějí deště, jenž bije do oken silvestrovské noci, výborně dotváří již trochu napínavou, ale posmutnělou atmosféru celého filmu. A moje doporučení, rozhodně ano, kdo má rád francouzské filmy. Filmový kousek, jenž nelze nevidět.(14.5.2011)

 • Lino Ventura

 • - Claude Miller vzpomíná, že se při natáčení bál dvou hereckých es, která obsadil do hlavních rolí. Jeho strach umocňovala scéna, jež byla postavena na stupínku a obehnána provazy, takže připomínala ring. (Snorlax)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace