Poetický film o mladé dívce z východního Slovenska, která od chvíle, kdy se stala svědkem brutální vraždy své matky nepromluvila jediné slovo. Její otec ji provdá, nebo spíš prodá stárnoucímu Němci, postupně si však k sobě oba lidé hledají cestu. (anu)

merissa

Bez přehánění nejlepší porevoluční český film: napsaný podle snu, režírovaný mimořádně nadaným, vzdělaným a citlivým člověkem, který našel nejen dokonalé herce, ale i lokace a zbytek štábu (Smutného kamera je prostě dechberoucí) a s minimem výrazových prostředků dokázal natočit film, který s dobou nezastarává (což se děje většině českých filmů), ale je čím dál tím lepší. ()

Tucinka

velmi zajímavý snímek, ale chyběly mi titulky, a byla mi nepříjemná hlasitost hudby po celou dobu filmu a nejvíce mi to vadilo když postavy mluvily ()

vojacekr

Tady se sešly talenty spolu, ale zvlášť bych vytáhl hudbu (Hapka) a kameru, ti byli nad rámec hodnocení... ostatní bylo "jen" na plný počet. ()

vopajslikova

Komorní příběh s vynikající Lenkou Vlasákovou. Hutná atmosféra. Kouzelná kamera. Chyběly české titulky a exteriéry neodpovídaly 90. létům, jinak by to bylo za 5*. ()

Evropské filmové ceny

Evropské filmové ceny