Do jedné nejmenované jihoamerické země přijíždí v nákladním vagónu muž. Až splní svůj úkol, vyinkasuje peníze, stejně nenápadně ze země zase odjede. Tím mužem je Rital, nájemný vrah, který má zabít prezidenta při návštěvě jeho milenky. Rital čeká na svého muže v hostinci vedle honosné vily, kde se má prezident objevit. Spolu s ním čeká na konec samozvaného diktátora vnuk bývalého presidenta Chico, naivní mladíček, který má ihned po atentátu, za podpory revolučních sil, nastoupit svůj úřad. Ale ideály a cíle revolucionářů nejsou zdaleka tak čisté a vlastenecké, jak se Chico domníval… (Česká televize)

Rimland

Atmosferická exotika politicky nestabilní latinskoamerické p.dele konce 30. let + pragmatický šakaloidní cizinec s neznámou minulostí v podání Lina Ventury přijíždějící vykonat špinavou práci + nadmíru adekvátní hudební doprovod = My Kind of Movie :-) ()

ilclassico

Když je zabiják morálnější než lidi, pro které dělá. Typický Giovanniho pohled (nebo pohádka?) na dobré a zlé. Když tomu věřil... já ne. V rámci žánru za 3. ()

Gortyna

Kromě Ventury mi ostatní herci připomínali Cimrmanovy peony-loutky. Tak byli toporní. Přitom je zajímavé, že v dokumentu o Venturovi v ČT herec právě Giovanniho chválil - že je jediný, kdo dokáže natočit dobrodružný film. Možná pod dojmem toho, že kromě téhle slaboty natočil i Dva muže ve městě. ()

brasek

Absolútny prepadák a moje sklamanie k tomu! Snímok je prvú hodinu komorná nudná dráma odohrávajúca sa prevažne v jednej izbe za doprovodu dialógov o ničom. Dlho očakávaný atentát je fraška a v nasledujúcich momentoch Lino Ventura zlikviduje každého a všetkých. Totálny gýč. ()

PTuranyi

Zaujímavý príbeh nájomného vraha ktorý má odštartovať revolúciu. Je tu pár prípadov keď logika zakopne ale zaujímavá zostáva rovina revolucionár idealista vs. pragmatik. ()

Cesty timem

Tak tady mám problém. Lino jako vždy perfektní. Ale na mě je to až moc politické a nezáživné. Tak 3,5. Za 4* jsem dal některým filmům s Linem, které mi více sedly. Pěkná hudba ladící k místu děje. ()

Hombre8

Málokdy v něčem s někým takhle souhlasím, jako teď s komentářem gudaulina. V podstatě si myslím to samé. Jen ještě připomínám řadu zbytečných režijních chyb. Na druhé straně opravdu bezvadný výběr hudby. Mám chuť jen za ni přidat ještě jednu hvězdu. ()

futislav

Ač mám filmy s Venturou rád, tohle bylo zatím to nejslabší, co jsem s ním viděl. Kromě Ventury naprosto amatérské herecké výkony a děj se táhne jak nudle z nosu. Co je na filmu zajímavé je pohled do života mexického maloměsta šedesátých let. Za to jednu hvězdu, druhou za Venturu, který i když hraje stylem poker face, je stále o třídu výš, než ostatní herci ve filmu. ()

A.J. Rimmer

Dlouhý a poněkud nudný film o revoluci v jedné nejmenované jihoamerické podmocnosti. L.V. svým hereckým kumštem zachraňuje alespoň průměrnost celého díla, podmanivá muzika vám zaručeně poleze na nervy od první minuty, nelogičnost děje je už jen pověstnou masařkou na hromadě kravského lejna. ()