Cesta

• Česko Tulák (více)

Děj se odehrá v blízké budoucnosti, kdy už svět jako takový trošku přestává zvládat všechen ten civilizační nepořádek a každý kope sám za sebe. Drsňák Eric v tom má jasno a kašle na všechno, na všechny i na svou minulost. Jediné, co mu zbylo, je auto. Když mu ho ale parta zlodějů ukradne, rozhodne se je v australské pustině vypátrat a zlikvidovat. Překvapivě na to však nebude sám. Pomůže mu totiž Reynolds, trochu naivní a ne zrovna inteligentní člen onoho gangu, kterého parťáci nechali ve štychu. (valmez79)

TaNya_

Počkám jestli se k tomu ještě někdy nevrátím a možná půjdu s hodnocením o kousek výš. Pomalé tempo a celá ta zaprášená australská atmosféra mi vyhovuje víc než by se řeklo. Jak Pattinson tak Pearce si tu odehrají svoje a i když se stoprocentně najde kritika k rádoby kamenným pohledům, tak mě přesvědčili. Dělá mi radost jak se Pattinsonovi daří vymaňovat z jedné "teenagerovské role". Jen tak dál, jenom ty jeho přízvuky mi dávají zabrat. ()

stephano

Patizon se snaží, Pearce se jen dívá bez použití mimiky. Bohužel se v tomto filmu až na dvě tři scény nic neděje. Ani jsem nepochopil námět, jestli jde o road movie, apokalipticky film, drama nebo co vlastně. ()

gicous

Postapokalyptická budoucnost v podání Australanů se nám poněkud zvrhla. Rover může sloužit jako vzorový příklad pro všechny filmové sebevrahy, kteří chtějí pohřbít svoji kariéru hodně hluboko. Má totiž vše, co činí ze slibných a očekávaných snímku smutné propadáky. 1/10 ()

Cooper_J.

Dementní Pattison lepší šíleného Gibsona. Jinak zajímavá úvaha o relativizaci hodnot i rodinných vztahů ve vyhrocených podmínkách rozpadající se společnosti. ()

mac000

Mezilidské vztahy (téměř) na bodu mrazu. Lidé jako by zapomněli mezi sebou komunikovat, natolik se vzájemně odcizili. Sugestivně navozená atmosféra ale nestačí utáhnout poněkud rozvlekle se odvíjející děj. A pointa ... ta příjde až moc pozdě na to, aby film zachránila. ()

Barghest

Zvláštní, málomluvný film. Podobně jako v Hillcoatově Cestě dostáváme minimum informací a jsme vrženi rovnou doprostřed dění. Režisér nám to stylem vyprávění příliš neusnadňuje. Nic z toho ale není na škodu. Vyprahlá australská poušť dokáže navodit atmosféru skoro stejně depresivní jako mrtvé stromy v popelavě šedé krajině v McCarthyho apokalyptické vizi. Těch pár logických nedostatků ve scénáři lze Michôdovi odpustit, v tomhle filmu je děj pouhá zástěrka. Jde hlavně o vykreslení atmosféry a portrét člověka, svlékajícího pod tlakem okolností civilizační nátěr, a taky o herecký koncert ústřední dvojice, které to spolu nečekaně sedne. Patinsonova postava svádí k tomu, aby si z něj člověk dělal srandu typu „Tak Patinson nám konečně dostal roli odpovídající jeho intelektu.“ Ale chci být fér, a tak mi nezbývá než uznat, že ten chlap má vážně talent a v roli mentálně zaostalého Reye je prostě skvělý. Jeho usilovná snaha vymanit se z role přitepleného krvesaje je mi docela sympatická, a tak mu chtě nechtě musím fandit. Je překvapivě zdatným hereckým partnerem parádnímu Gui Pearceovi, který o svém umu už nikoho přesvědčovat nemusí, páč ten chlap je prostě frajer. P.S.: Antipatie ať vezme čert, palec nahoru za Robertovo úspěšné tažení k novým rolím a taky za Guyovu polonahou scénu před zrcadlem, ostatní dámy jistě pochopí proč. ()

Guran

Už od začátku filmu je vidět, že je nízkorozpočtový a že režisér stojí za starou bačkoru. Guy Pierce jednoznačně nejlepším hercem tohoto snímku, Robert Pattinson už je na tom hůř. Kdyby byl kvalitnější scénář a větší vysvětlení apokalyptického příběhu s lepším filmovým štábem mohl tento hloupý béčkový film dopadnout o něco lépe, takhle tu jen máme plnou sadu nelogičností. ()

adamix

Kde kedysi brázdil postapokaliptickým pozostatkom sveta Mortensen so synom hľadajúci zmysel a koniec ich beznádejnej cesty za lepším miestom, teraz na opačnej strane sveta u protinožcov putuje nasratý Guy Pearce s prostoduchým Pattinsonom s cieľom zlikvidovať partiu zlodejov, ktorý mu znenazdajky ukradli jeho Pontiac. Takéto kúsky mám ja rád. Nevysvetlia divákovi ihneď, o čo sa bude jednať, ani o vlastných postavách toho veľa nenapovie. Pár črepov z minulosti a pár filozofických myšlienok z prítomnosti. Ich charakter sa formuje ich konaním, pohľadmi, mimikou či riešením aktuálneho problému. Jeden by nekompromisne kosil zástupy ľudí, ktorých stretne, druhého zas premáha strach a vlastná naivita. Títo dvaja mali dostať oscara a film zas väčšiu pozornosť a tržby. A tých 55% je jedným z najväčších omylov tejto stránky. Chcelo to lepší záver, možno by to bolo aj za 5*. ()

CrazymanM

Film jako takový mě zaujal,stále jsem s napětím čekal,o co tady vlastně jde,ve finále jsme byl teda hodně zklamán,přesto je to určitě slušný snímek,mám rád tyhlety post-apa! ()

Cannonball

Zaujimava atmosfera ale ... cele to tak "plynie" bez vyraznej gradacie a tiez bez toho aby to nejako zlast zaujalo. Zachranit, aspon ako-taky celkovy dojem sa dari len Guy Pearceovi alebo naozaj snaziacemu sa Pattinsonovi. 50% ()

srolyma

Kolik lidí musí zemřít, aby se mohl pohřbít jeden domácí mazlíček? To by jeden neřekl, ale fakt hodně. Celkem slušný post-apo filmík. Úsporný, ale nenudí. ()

Aniki

Byť povětšinou místní hodnocení odráží kvalitativní skutečnost, existují vyjímky, které potvrzují pravidlo. Viděl jsem ubohých 54%, ale nenechal jsem se odradit a dobře jsem udělal. Sice je to tak trochu příběh pro příběh, bez zásadních dramatických zvratů v dějové lince, ovšem zpracování a syrovost na výtečnou. Občas jsem se příjemně lekl, bavila mne ta nemluvnost a spíše chlapáčtější úsečný styl. No, rozhodně pozitivní filmové setkání. Mimochodem, Pearce se poslední dobou nějak utrhl ze řetězu. ()

meatball

The Rover se naštěstí nesnaží být variací Mad Maxe a od jiných žánrovek se díky absenci nějakého toho velkého výbuchu nebo epidemie liší jistou komorností. Originální je tím, že nepotřebuje berličku v podobě příběhu o tom dobrým a zlým v nás. Namísto toho Michôda evidentně zaujala myšlenka, že když na to přijde, nic dobrýho v nás prostě není. „You’re threatening me?“ „No, a threat is when there’s something left to happen.“ ()

wenna

neskutecna nuda. ty pomaly zabery me vazne malem zabily. pokud si ale tenhle film pustite s nekolikanasobnym zrychlenim, neni to uplna hruza. ()

Filmaři z Austrálie nezahálí

Filmaři z Austrálie nezahálí

22.06.2014

Asi nejvýraznější australský režisér a scenárista současnosti David Michod má napilno. Jeho očekávaný Rover, který Quentin Tarantino označil za mistrovské dílo a nejlepší post-apokalyptický film od… (více)