Být jako Kazimierz Deyna (festivalový název)

• Polsko

Być jak Kazimierz Deyna

Being Like Deyna

(festivalový název)

Komedie

Polsko, 2012, 95 min

Velmi sympaticky působící životnní pár Anna Wieczur-Bluszcz (režie) a Marcin Korcz (havní herec) se s námi podělili na festivalu 3 kino o své názory a informace o filmu a tak trošku i svět kolem nás. Opravdu z polských umělců co jezdí do Prahy mám hrozně příjemný pocit, že to neberou jako PR povinnost, ale že o setkání s námi, s diváky skutečně stojí. Rád bych víc hvězdiček, ale přece jen tam mám výtky. Na to, že Anna Wieczur-Bluszcz na plátně debutuje se jedná skutečně o vyzrálou filmařinu, která má v sobě skvělou dobovou atmosféru, kterou známe i my češi. Jenže ona to vlastně Anna řekla v diskuzi, že se jí líbilo jaký film má tempo. No, ano Anno to měl, ale já chtěl právě trošku zpomalit, víc se dostat pod kůži hlavních hrdinů a více prokreslit vztahy mezi členy rodiny. Syn - otec to bylo ok, ale táta-máma to právě nic moc a i ve směru k mě velmi sympatické postavy dědy to chtělo víc, sestra téměř neviditelná, přitom ta rodina byla charakterově neskutečně pestrá. Pokud jde o dobu, dobrý, ale taky to ještě chtělo nějakou tu minutku navíc. Nicméně jedná se o sympatický film, na který se příjemně kouká.(3.11.2018)