Volné pokračování filmu Pod Jezevčí skálou vypráví nový příběh hajného Straky a jeho vnuka Vaška, kteří spolu sdílejí lásku k šumavské přírodě, k lesu a jeho obyvatelům... Děda Straka (G. Valach) dostane dopis, že na letošní prázdniny Vašek (T. Holý) na hájovnu nepřijede, protože pojede s rodiči k moři. Vašek však k dědovi uteče. Děda má tou dobou starosti. V revíru mu totiž řádí pytlák, kterého nemůže polapit. Když čeká u nastražené pasti, malý Vašek se rozhodne vyrazit dědovi naproti. Zastihne ho však bouře. Hledá proto krmelec, aby se před bouří schoval. Ve stejném krmelci se ovšem ukryl i hledaný pytlák… (Česká televize)

gutshoter

Pro mě osobně o něco málo slabší druhý díl, ovšem přenádherná příroda Šumavy a herecké obsazení je nad míru dobré. Super podívaná "po česku". ()

herr_carter

Celá trilogie byla výborná, hodně citlivý výběr ústřední herecké dvojice Valach+Holý, kterým jsem opravdu věřil jejich filmový příbuzenský stav.................. moje hodnocení = 8 z 10. ()

Jiří K.

"Srdečně vás vítáme, haťa paťa, už v tom zase lítáme - od rána až do noci, už nám není pomoci" - zpívající duo Zedníček - Heřmánek, jsou jedni z kladů tohoto dílu známé trilogie. Druhým pozitivem je skorokriminální zápletka, jak jinak než o hledání pytláka a o hereckých výkonech dalším slovem není potřeba se zmiňovati. ()

klúčik

Musím povedať, že tento film sa mi páči asi najviac. Je tu humor (Heřmánek + Zedníček ) a je to trochu aj krimi. Opäť výborný Tomáš Holý spolu s Gustávom Valachom. 70%. ()

Wally

Souhlasím, že z dané trilogie asi nejlepší díl...ze kterého se mi hlavně vybavuje písnička dvou trhlých trampů 'Pěkně vás tu vítáme, haťa paťa...' a podivín v podání Josefa Kemra. ()

Lukoboss

Toto jsem nikdy nemusel, nevidím na tom nic extra, ale tak proti gustu... Spíš, když toto vidím, vzpomenu si na Tele Tele a jejich parodii. No a to asi není úplně v pořádku, že parodie předčí originál a nechá za sebou větší brázdy než samotnej film. ()

Paity

Tomáš Holý dělá na horách u dědečka další supervylomeniny. Tentokrát si "vyšlápne" na pytláka, který na Šumavě řádí. ()

mirkaaa

Pokračování filmu o malém Vaškovi, který tráví prázdniny u svého dědečka na Šumavě, kde zažívá další dobrodružství. Tenhle díl je nejlepší z celé trilogie. ()

Paldiny

Druhé prázdniny na Šumave sú detektívkou. Dedovi robí vrásky zločinec čo poľuje na srnky a podozrivých pribúda. Pri akcii nesmie chýbať verný pes Brok a samozrejme malý Vašek, ktorý uprednostnil domáce hory pred Bulharskom. A dobre spravil, nuda tu určite nehrozí, minimálne aj preto, že zdrhol mamke poza chrbát. Vec druhá je nevyspytateľná príroda. Minulú misiu skomplikovala snehová nádielka, tu budú vo finále metať blesky a strhne sa búrka čo vyvráti nejeden storočný porast. Všetko ale detskými očami, takže zlo zostane potrestané a nik sa nevydrží dlho na nikoho hnevať. Teda až na otca a deda, ktorí spolu už dlhé roky neprehovorili skrz takú malichernosť akou je nepotatenie sa. ()

Zeek

Dětská klasika s tím nejlepším, s Tomášem Holým, který jako obvykle dělá z obyčejného filmu neobyčejný, ale tentokráte v nekomediální roli. Film mého mládí, na který se kdykoliv rád podívám znovu. Moje hodnocení: 80% ()

Eva_Krejcova

Tenhle film mám moc ráda je tam krásná Šumavská příroda a také je to napínavé málem detektivka pátrání po pytlákovi A malý Véna si to užije takové prázdniny u dědečka nemá hned tak někdo. ()

zdeny99

Druhý díl příjemné oddychové trilogie pro děti i dospělé ze Šumavy. Tentokrát se již Tomáš Holý zná se svým dědou a na prázdniny znovu odjíždí do hor. A to tentokrát sám dobrovolně, ačkoliv měl původně jet na dovolenou do Bulharska. Na Šumavě prožívá krásné prázdniny, jejichž vrcholem je pátrání po pytlákovi. A celým filmem provází dva trampové, Zedníček s Heřmánkem, svojí vlezlou písničkou: A už v tom zase lítáme, haťa paťa. [10155. hodnocení, 108. komentář, 65%] ()

Ham.and.eggs

Všechny tři díly mi splývaj, takže budu hodnotit dohromady. Nejradši bych dal 2 rudý hvězdy, ale na druhou stranu to má alespoň trochu poetiky. A nostalgie je svině. Takže za 3 ... ()

chrispe

Útěk před Bulharskem, pátrání po pytlákovi i srnce Líze je fajn pokračování prvního dílu. U tohoto dílu si vždycky vybavím "zmijáka" Josefa Kemra a dva trampy v podání Karla Heřmánka a Pavla Zedníčka... i ten jejich song! :) ,,Ááá... srdečně vás vítáme, haťapaťa, už v tom zase lítáme... od rána, do noci, už nám není pomoci." ()