Ricky a Barabáš

• slovenský

Ricky a Barabáš

Komedie

Itálie, 1992, 83 min

Něco pozitivního chudoba přináší ne? Jinak by přece nebylo tolik chudých …..(3.6.2014)

Jako jó, pár hlášek a gegů se tam najde najde. Smutné je, že dej se dá scvrknout tak na 10 minut, ostatní je ta omáčka, celý dej se v podstatě v dobré narovná během pár závěrečných minut. 55%(26.6.2017)

Tento film neuvěřitelně zestárnul. Byť natočen už začátkem devadesátých let, vyznívá jako z let osmdesátých. Humor se zcela vytratil a i když se snaží diváka pobavit seč může, každou minutou dokazuje, že mu dochází síly. Vyprávění příběhu však je plynulé a bez sebemenšího zažzkobrtnutí, takže jako odpočinkový film na nedělní odpoledne neurazí. Opravdu lehká komedie která sice nepobaví, ale nějaký kulturní prožitek zanechá.(22.10.2013)

"Hele, nepodrbal byste mě na koulích ?? S kapačkou si tam nedosáhnu ??" - "Jestli chceš podrbat na koulích, tak to si klidně zhebni !!" ;)(30.5.2014)

Chcete-li spáchat sebevraždu, dívejte se na ten to film od desáté minuty, páč byste zlíhali, jako tutento bankrotující miliardář. Ten naivka se chtěl oběsit na veřejně přístupném místě, a to prosím na Apeninském poloostově! Té holínce, co chce už pěkně dlouho kopnout Sicilii i s mafií za Gibraltar. Ale k věci. Všude je to prostě samej Ital, páč jich je tam logicky víc, než třeba Norků. A takovej Ital, ikdyž je to mrška lenivá a celkem lajdácká, ale za to temperamentní, se k tomu připlete a jen všecky nasere. Ne tak onoho skoro nemiliardáře. Spolu se vydají na odysseu jeho mrzkým životem zbohatlíka, aby posléze, vzápětí a vlastně pořád zjišťovali, že peníze jsou až na prvním místě a lidi jsou svině a tak vůbec. Fšak víte, jak to ve světě dospělých chodí. Nebylo mi pomoci a skoro celý film jsem myslel na tutento film http://www.csfd.cz/film/5590-zamena/ Estli někdo uhádne proč, ráčej mi dát vědět. Jináč fajná italská oddechovka írly ejtýs. Jen jsem měl neustále zmatky ze statisíců a miliónů lir, kterými se celý film všichni oháněli. Přeci jen je to nějaký pátek a kurzovní lístek s těmito údaji jsem neuměl použít ani v době, kdy byl aktuální. Howg(5.5.2015)