Tento dojemný příběh, natočený na motivy stejnojmenného bestselleru z pera Paula Coleha, připomíná, že všichni lidé někdy potřebují v životě druhou šanci. Tváří v tvář svému bezútěšně předvídatelnému životu se krásná a úspěšná Veronika (Sarah Michelle Gellar) rozhodne spáchat sebevraždu. Když se po svém neúspěšném pokusu probudí v nemocnici, lékaři jí sdělí, že předávkování léky jí způsobilo infarkt s nenapravitelnými poškozeními srdce. Veronice zbývá jen pár týdnů života a tak se bez zábran chová a vyjadřuje zcela otevřeně – tak, jak by jí společnost nikdy dříve nedovolila. Veronika ve své otevřenosti nachází úlevu, její mysl se pročišťuje a ona se zamiluje do překvapivě tichého a velmi zajímavého pacienta. Tento mladý muž v ní probudí emoce a touhu po vší kráse, kterou jí může život nabídnout… (oficiální text distributora)

zElina

prostředí psychiatrické léčebny a ten prázdný bazén ve mě vyvolávaly až bázeň. Vypadalo to tam naprosto přesvědčivě. Tucker, kterého znám jen z filmu 100 sladkých holek mě naprosto šokoval jeho role byla dokonalá a on to zvládl na 300% jako Edwarda jsem si ho okamžitě zamilovala... silný příběh díky za něj. ()

polonius

Film plyne velmi pomalu a nechává vyniknout hercům v jednotlivých rolích. Filmové zpracování ( i když dost volné) se minimálně vyrovnalo Coelhově literární předloze. Byl jsem nadšen a dojat. ()

LudkovaLevaRuka

Jak jadrně shrnul LudkovaPravaRuka "Si to Veronika jednou udělá u piána a hned má druhou šanci žít." Já jen dodám, že doktoři jsou pěkná verbež, psychologové a psychiatři jsou navíc často větší magoři než jejich pacienti a i když to myslí upřímě, člověk by se od nich měl držet co nejdál. Každopádně Veronice k umírání i k masturbaci hrála velmi pěkná hudba. ()

Svetlusacek

Velmi mile překvapena zpracováním úžasného námětu a románu Coelha...úžasná Sarah M. Gellar....a jednoduché ponaučení -- život je krásná věc a každý den by se měl žít naplno a dopředu nic nevzdávat.... ()

myse

Knížku jsem četla před pár lety a nenechala ve mně žádný dojem. Což je něco, co se tomuto filmu podařilo, u mě na pomezí 4 a 5 *. Ten perfektní závěr si z knihy vůbec nepamatuji. Je až s podivem, že se mi více líbí adaptace než samotná předloha, obvykle bývám ke zfilmovaným knihám značně kritická. Natočeno velmi citlivě, svělé záběry, dobře zvolená hudba. Příjemně mě také překvapil výkon hlavní hrdinky, S.M.Gellar jsem měla vždy za sice krásnou, ale podřadnou herečku, která hraje přemožitelku upírů; díky tomuto snímku se u mě této nálepky zbavila. Akorát psychiatr si u mě nálepku "Lupin" asi neodpáře :D. ()

Margerie

Na tenhle film jsem se těšila dlouho a teď jsem trochu zklamaná. Jistě, už bych měla být dávno zvyklá, že filmy na své knižní předlohy většinou prostě nedosahují. Ale i tak - z námětu se nechalo vytřískat mnohem víc. Kámen úrazu bych viděla v samotném obsazení, Gellar prostě není Veronika a nikdy jí být nemůže. Spousta zbytečných a protahovaných scén na úkor toho, co mělo vyznít jako hlavní. Některé klíčové scény dokonce chyběly úplně. A závěr za který by se nemuseli stydět tvůrci žádné béčkové romantické komedie a který úplně postrádal hlavní myšlenku knihy... Přidejte si k tomu všemu roztřesenou a neprofesionální kameru a získáte z úcty ke Coelhovi 60%. ()

Indy21

Především krásná hudba. Film při kterém by se měl člověk zamyslet nad svým životem. Na doporučení knižní předlohy od mé kamarádky Veroniky. :)) ()

Oudee33

Kniha byla i přes svou jednoduchost tím nejlepším od Coelha, alespoň pro mě a šlo tam hlavně o pocity Veroniky. Ty byli krásně vykreslené a zvrat v závěru překvapil. Fantazie fungovala. Film ale nedokázal vytěžit to podstatné. Snaha o originalitu a trochu jiný pohled? Dalo by se to tak říct, ale bylo to jakési nedotažené. Fungovalo na 55% ()

J.X.S

Človek si sedí v izbe a zrazu dobehne do obývačky, kde mamka pozerá film, a rozmýšľa, či sa mu sníva, lebo počuje Radiohead. To bol dôvod, pre ktorý som sa rozhodla pozrieť si tento film, keďže Coelha nemusím. Pre mňa nič prevratné, a po pasáži, kedy sa rozhodla zomrieť už ani nič zaujímavé. Klavírny exces doteraz nechápem, zaujímavé ponímanie smrti, avšak pre mňa nepochopiteľné. ()

wege

Dojemný příběh, jaké to je chtít umřít, když už nemáte proč žít. A také to, jak je možné i takového člověka zachránit, když víte, jak na to. Buffy byla v roli raněného kotěte, která ví co chce (umřít) fakt dokonalá. Jonathan Tucker byl na tom jako vždy, nemusel moc hrát, byl to on. ()

DoubleJo

Trosku som sa obaval vysledneho efektu, kedze som velky coelhista, no musim povedat ze ma to vobec nesklamalo. Krasny pribeh, krasne spracovanie, krasna herecka co viac som si mohol zelat?? ()

han.ci

Knihu jsem před pár lety četla, takže jsem film se zvědavostí shédla, jestli se mi bude taky tak líbit. Bohužel. Sarah Michelle Gellar mi tam byla vysloveně odporná, celý film byl nudný, ponurý, nepropracovaný.. Mohla jsem si ho odpustit. ()

jafuska

byl to hezký film, ale koenc mě hodně zklamal, proto si to zaslouží jen 3 hvězdičky, celý děj byl smutný, tragický, o důvodu žít nebo ne, a nehodilo se moc aby konec byl happyend, když se už od začátku mluvilo o smrti, která nastane, tomu nerozumím, proč to tak udělaly, myslet si, celou dobu, že člověk umírá a ono to tak neni, to je teda dost nepovedený. Možná tím chtěli říct, že člověk by měl žít každým okamžikem je to pravda, ale říkat pravdu a ne celou dobu lhát člověku, to je podlost. Takže z konce velké zklamání ()

petite fille

pohladenie pre moju ženskú dušu. radujem sa z toho, že hoci je to story spoza múrov psychiatrickej liečebne (podžáner, ktorý nijak zvlášť nemusím), sme ušetrení zbytočného vykresľovania zbierky pomätencov, čo tam veronika nachádza. príbeh sa odvíja výlučne okolo nej, cez ňu a pre ňu skutočne podstatné postavy. a je natočený naozaj citlivo. vidno, že réžiu má v rukách dáma. v dlhokánskych scénach je stále to napätie, čo tam má byť, a pri výkone sarah michelle gellar som si - čuduj sa svete! - ani nespomenula na premožiteľku upírov. napriek tomu k čítaniu coelhovej predlohy ma film (žiaľ?) neinšpiruje. ()

Lenassi

Knihu jsem četla a mohu vřele doporučit. Možná se mi i pozdávala o kousek lepší, ale to tak u knih býva. Několik věcí je ve filmu pozměneno, avšak na prožitku a hlavní myšlence to nijak neubírá. Nejzajímavější je důvod hlavní hrdinky k sebevraždě. Překvapivě je ve svém životě celkem spokojená (muži o ni mají zájem, je hezká ....), jediné čeho se děsí, je stereotyp: vdát se jako každá jiná - mít děti - manželství omrzí - muž si najde milenku - ona bude stará a nehezká ... Až když si člověk uvědomí, že je na konci.... začne teprve žít. ()

miki68cz

Bylo mi ctí být divákem tohoto snímku. Civilní a klidné herectví Sarah Gellar a ještě o ždibínek sympatičtější Jonathan Tucker mi dali poznat krásu obyčejnosti, bez výstřelů, peněžních machinací, bez boje a násilí, bez nuceného smíchu a trapných scének. Nechci zapomenout na Davida Thewlise jenž zazářil světlem nečekaným.A hudba ? Ach ten výběr hudby byl tentokráte jako nejlepší bonboniéra plná sladkých laskomin. TENTO FILM DOPORUČUJI Z PLNÉHO SRDCE ()