Pozdravy ze spermabanky

• slovenský

Pozdravy zo spermobanky

Komedie / Drama

USA, 2013, 105 min

Štyri hviezdy ...za humornú stránku, ktorá je príjemná, nebláznivá a veľa krát veľmi trefná ...za presah, ktorý je silný a markantný ...za nepošmyknutie sa do klišoidnosti v okamihoch, v ktorých to už tak vyzeralo ...a za tú skvelú energiu, ktorú film vyžaruje.(30.4.2014)

• Xmilden

Nápad poměrně osvěžující, zpracování dosti nudné. Ukázková rodinná hollywoodská klasika jako vystřižená. Divák ani na moment nemá obavy že by něco nevyšlo. Peníze pro hlavního hrdinu se najdou, takže své dluhy zaplatí. Přítelkyně jej bůhvíproč hrozně moc miluje, jeho biologické děti jej také milují. Když nad tím tak přemýšlím, tak je mě z podobného agitkového filmu až špatně a snižuji hodnocení. 45%(14.3.2014)

Pro mě osobně nesmírně příjemné filmové překvapení. Trailer příliš nadějně nevypadal - a popravdě řečeno, kdybych na to nedostal v práci lupeny, v životě by mě nenapadlo na to jít. A to by zrovna v tomto případě byla strašná škoda, protože tenhle film vážně za vidění stojí. Šílený námět nečekaně ústí v chytrý a zábavný příběh o chlápkovi, který si na stará kolena začne dávat život do kupy - a je na to radost koukat. Třeba už jen proto, že tenhle film stojí stranou všech těch současných filmů zaplněných nádhernými mladými lidmi v trendy outfitech a pracujících v reklamě. Hlavní (anti)hrdina je řidič dodávky s masem, jeho holka je policajtka, a nad hlavou mu celou dobu visí Damoklův meč starých dluhů - civilnější dějové zasazení aby pohledal. Myslím, že minimálně od premiéry Lítám v tom nebyl v kinech podařenější film o životě a o tom, co je v něm skutečně důležité. Obávám se však, že tenhle film proběhne sály multikin dosti v tichosti, třeba i vinou obsazení no name herci a úchylného českého názvu, který slibuje docela jiný film. Osobně bych neměl problém dát tomuto filmu i plné hodnocení, ale na to mi tam přece jenom pár věcí nesedlo - třeba už jen ta myšlenka, že by nějaké děcko ze zkumavky chtělo poznat svého biologického otce - proboha jako proč?! A krom toho si myslím, že ani ten počet Davidových dětí není nijak extrémní - napadá mě hned několik týpků z historie, jejichž počty levobočků by šly velmi pravděpodobně také počítat na stovky. Skutečnost, že současného člověka šokuje představa, že by něco takového bylo možné i v současnosti, svědčí o tom, že jsme se stále nezbavili obav z toho, jak si lidskou reprodukci stále víc podmaňuje medicínsko-farmaceutický komplex s jeho chladně racionálním přístupem. Děti ze zkumavky běhají na naší zemi relativně krátce - a tenhle film je více než podařenou reflexí kontroverzních otázek spjatých s asistovanou reprodukcí a toho, jak se jejím prostřednictvím náš svět mění přímo před očima. Otázku, kdo že je vlastně otcem dítěte, které vychoval jiný člověk než biologický rodič, nechť si každý po zhlédnutí tohoto filmu zodpoví sám. Za mě silné 4 hvězdy s náběhem k maximu.(28.11.2013)

Příjemná ujetinka s velmi, pro muže naprosto fatálním, vyzněním.. moc příjemné, ale dlouhé.!!(10.4.2014)

"I don't have mental problems. - When we're in court, I want you to say it exactly that way." Kanadský film Starbuck jsem neviděla, popravdě jsem se o něm dozvěděla těsně před psaním komentáře, takže nemohu posuzovat, nakolik amíci zase něco obšlehli od jiné země, ale mě se to líbilo, tak co:) Na to, že je to totálně ujeté téma, je to natočené relativně decentně a tak se z toho stala naprosto pohodová komedie, kdy mi i ukápla slzička. "Did you bring me here to expose me? - No. I wanna keep you all to myself." řekl s pohledem naprostého psychopata aneb Vigga bych nechtěla mít jako syna. Na jednu stranu by nemuselo být špatné mít 141 sourozenců s nimiž může člověk trávit čas a bavit se, ale těžko říct, jestli by mě zase nesralo 141 sourozenců, bohatě mi stačí ten jeden můj :D "How would a normal person handle the situation like this? - A normal person would not be in this situation."(23.3.2014)

• Chris Pratt

• - Pracovným označením filmu bol názov Starbuck. (MikaelSVK)

• - Filmovanie prebiehalo v novembri 2012 v New Yorku. (Laslo)

• - V scéne, kde David (Vince Vaughn) pozýva Vigga (Adam Chanler-Berat) hrať basketbal, Viggo práve číta "Kritiku čistého rozumu" od Immanuela Kanta. (misterz)