Pozdravy ze spermabanky

• Kanada

Komedie / Drama

USA, 2013, 105 min

• MATADOR

Od dnešních komedií je složité něco očekávat. Od The Delivery Man jsem podle obsahu čekal něco krapet jiného, ve výsledku to sice poměrně překvapilo. Stmelení více než pětistovky "sourozenců" bylo příjemné, ale tak nějak mi v poslední době přijde, jako by Vaughn ztrácel na síle a jeho poslední role jsou takovou snahou zapálit mokré sirky.(22.3.2014)

• kaylin

Chlapík dříve často daroval sperma a teď najednou zjišťuje, že má celkem 533 dětí, kdy čtvrtina z nich chce vědět, kdo je jejich otcem. No, jako nápad to zní dobře, jenže pak je tu provedení v čele s Vincem Vaughnem, který už rezignoval na jakékoli herectví a prostě je sám sebou, což je v každém filmu. Tím více se stává nesnesitelným. Bohužel.(30.4.2014)

,,VŠECHNO BYLO NAJEDNOU JASNÝ. BYLO TO JAKO ZJEVENÍ. NEMŮŽU DĚLAT OTCE 533 DĚTEM. TO PROSTĚ NENÍ MOŽNÝ… ALE MŮŽU BEJT JEJICH STRÁŽNEJ ANDĚL.“… /// Davidovi se jako bumerang vrátily časy, kdy prováděl vosamělej boj s drakem a rozdával život a štěstí tam, kde to bylo potřeba. Vobíhá potomky, dělá dramatický rozhodnutí a pravda, místo smíchu, je to spíš takovej optimistickej příběh, bez fekálií a jinejch hnusů (aha,… tak to bacha, jsou tam děti!), kterej by mohl slabší otce i dojmout. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Hledám návod, jak založit fotbalovej mančaft… A tolik času jako starej Klabzuba nemám. 2.) Potřebuju důkaz, že se dá uživit rukama. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne(23.4.2014)

• Abes

náznaky, SPOILERy:________________: Humor je zde svěží, nenucený, je to fajn, je to sluníčkové. Taky je to ale spousta unuděného patosu, nelogického chování a dialogů. David dělal celý život zdánlivě blbá rozhodnutí, zlom v jeho životě nastává ve chvíli, kdy se on sám a v podstatě celá Amerika k jednomu z nich vrací. Stát se biologickým otcem pěti set dospělých lidí (leč stále harantů) ze dne na den je téma jistě zajímavé. Nějaké poselství, krom toho srdíčkového, se ale stejně nedostaví. Masturbátor zplodil celou generaci krásných a úspěšných newyorčanů jako vystřižených z časopisu. Celu dobu si říkáte, že tady něco nehraje, že takhle by to v reálu nikdy vypadat nemohlo. Děcka bezmyšlenkovitě pořádají hon na čarodějnici. Právně nemají šanci, morálně roztáčejí kolotoč ubohosti. Ta hluboká myšlenka a poselství náhlého přívalu zodpovědnosti a přehodnocení (vybudování) si nějakého žebříčku hodnot, ve výsledku působí strašně jednorozměrně. No a konec? Tím jak Davidovi těch 100 litrů hodili na stůl celý film potopili. Kdyby vzal prachy za žalobu a žil chvíli někde ve stínu, dětem se přiznal třeba za nějakých 5 let, po kterých by si na ono přiznání šetřil třeba darováním plazmy, byli bychom ušetřeni toho vzlyku hodného happyendu. Termín happyend tady totiž získává úplně nový rozměr. Jednoduchá, idylická předělávka dva roky starého námětu.(20.3.2014)

Prosím vás, takýto snímok sa predsa v žiadnom prípade nedá hodnotiť ani z umeleckého a ani intelektuálneho hľadiska. Je to Holywood a je tak trochu aj citovo vydierajúci a možno nejaké to promile v mojom obehu v momentálnej chvíli ovplyvňuje moje hodnotenie, ale proste mu napálim tie 4*. Stranou všetky klišé, myslím si , že mať tak obrovskú rodinu a byť obklopený ľuďmi z ktorých, keby len tretine na vás záležalo, by bolo niečo nádherné.. Verte tomu ak vám to píše jedináčik :)(7.4.2014)

• Chris Pratt