Co udělal Richard (festivalový název)

What Richard Did

Drama / Psychologický

Irsko, 2012, 87 min

Celý snímek, který vypráví o Richardovi a o tom, co udělal, nebo neudělal se sice táhne jak smrad, ale dá se na to koukat. Je to příběh obyčejného kluka, který si užívá života po boku svých kamarádů, chodí na párty, má milující rodinu a kariéru před sebou, což se ve filmu dozvíte a vlastně pomalu nic víc. Ke konci se však atmosféra dostane pod kůži a nutí člověka přemýšlet. Inu, zkuste a uvidíte, ale pozor, můžete usnout!(19.2.2014)

• MartinezZ

Spratci, spratci, spratci, 50% filmu v kelu, pak se něco drobného uděje a vyklube se z toho drámo, následuje ticho, čumění, kecy, šukání, ticho a konec. Twe, co tam bylo psychologické, krom toho, že jsem měl chuť hlavní postavu odstřelit, aby se alespoň něco dělo a aby měla postava nějaké opodstatnění?(29.3.2014)

Puvodne jsem chtel jit na ctyri body, ale ten nemastnej neslanej konec zapricinil nizsi hodnoceni. Taky skoda, ze prvnich cca 40 minut se vubec nic nedeje. Po osudovem incidentu se ale rozjede slusne psychologicke drama a vynikajicim vykonem Jacka Reynora v hlavni roli. Jinak jsem se tesil, ze po sto letech uvidim anglicky mluveny film, ve kterem nebude zadny negr, ale tvurci ho bohuzel museli propasovat do mistniho rugbyoveho tymu :-)(10.1.2014)

Veľká tragédia a nešťastie, to áno, no to čo urobil Richard by som nebral ako niečo nepochopiteľné. Také veci sa v živote stávajú, aj rozmaznaným deckám, čo majú v živote všetko na čo len pomyslia. Teda myslím, že najmä im sa to stáva. Aj keď na druhú stranu treba uznať, že si nezačal (aspoň fyzicky). A potom.... hnev a adrenalín urobili svoje. Najväčší trest je ten, že s tým bude musieť žiť. Čo sa týka spracovania, snažilo sa to síce tváriť civilne, no na môj vkus to bolo až príliš tiché a lenivé. Na tak pomalé tempo tu bolo hrozne málo zaujímavých situácií. Slabší priemer. 55/100(16.1.2019)

Nenápadný snímok. Z počiatku som si vravel, že ide len o priemerný film, dokonca nič extra, ale s pribúdajúcim časom som zistil že snímok svojou nevtieravou, ale zato intenzívne pôsobiacou atmosférou sa mi čoraz viac dostáva pod kožu. Že čoraz viac som sa vciťoval do pocitov hlavného hrdinu, že čoraz viac s ním dokonca súcitím. Nie každý, však dokáže jeho (povedzme) kúzlu podľahnúť. Treba sa naň dívať možno trošku viac empaticky.....alebo o čosi viac "pootvoriť" svoje srdce. ***/****(7.1.2014)

• - V první verzi scénáře se nevyskytovala postava Jakea (Patrick Gibson). Tvůrci si však během konkurzu zamilovali Patricka Gibsona natolik, že onu postavu do scénáře připsali. (Andrew78)

• - Scéna, kdy se Richard (Jack Reynor) psychicky zhroutí, se točila celkem třikrát. Jack Reynor byl natolik fyzicky vyčerpaný, že by další pokus už nezvládl. (Andrew78)

• - Režisér Lenny Abrahamson získal většinu obsazení během pouhých produkčních příprav, které započal rok před natáčením. (Andrew78)