Reklama

Reklama

Co udělal Richard

(festivalový název)
Trailer

Obsahy(1)

Film sleduje osudy chlapce z jižního Dublinu v průběhu léta od konce střední školy až do začátku vysoké školy. Richard Karlsen je atlet a nezpochybnitelný alfa samec, který má vše, co chce: privilegovaný okruh přátel, rodinu i slibnou kariéru. Svět září jasnými barvami a nic se nezdá být nemožné. Vše se však zhatí jedním zuřivým a bezohledným okamžikem, ve kterém Richard udělá něco, co otřese životy lidí jemu nejbližších. (Zlín Film Festival)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (23)

emma53 

všechny recenze uživatele

Jsem silně na rozpacích s tou čtyřkou, ale převážil to fakt, že něco takového je možné i v reálu a Jack hrál Richarda věrohodně. To jak se v něm mlelo svědomí, bylo čitelné nejen ve výrazu obličeje, ale i z jeho odtažitého způsobu chování. Možná bych měla připomínky k některým příliš dlouhým záběrům, ale v tomhle případě byly asi na místě. Snahu Lennyho Abrahamsona, abychom se plně ponořili do charakteru takového kluka se povedla podle mě dostatečně, tak jsem tu jednu hvězdu přihodila, ale ten pocit rozkolísanosti stejně nezmizel........ ()

Marqta 

všechny recenze uživatele

Zločin a trest na ruby? Vlastně vůbec ne, jen mi to v závěru lehce asociovalo.... Raději nebudu říkat na po kolikáté jsem to až dokoukala, mohlo by to někoho odradit, což nemám rozhodně v úmyslu. Navnadil mě "tag" - "psychologický" tady v popisu, ale že by se k filmu nějak extra hodil, to říct nemůžu. Celkově se mi to zdálo takové nemasné neslané z čehož mám trochu výčitky svědomí, když uvážím dějové okolnosti.... Po dějové toho nečekejte kvanta. Řekněme, že informacemi se neplýtvá a člověk se dozví jen to, co "potřebuje" nezbytně. Jeden motiv, který se tak nějak rozplizne a rozpatlá, neříkám, že nejde na jedné události postavit celý film, ale konkrétně tady, to podle mě úplně nefungovalo. (Divákovi se ale dostane hned několika nic neříkajících party scén, které by mohly být sestřihnuté o 80%- 90% a nic by to na filmu nezměnilo... jen tak mimochodem....)Zpracování- technické se mi moc líbilo- hudba, kamera i pro mě zcela neznámý Jack Reynor. Váhám, jestli dát tři hvězdičky, ale nevím pořádně za co. ()

Reklama

ecceHOMMO 

všechny recenze uživatele

Nenápadný snímok. Z počiatku som si vravel, že ide len o priemerný film, dokonca nič extra, ale s pribúdajúcim časom som zistil že snímok svojou nevtieravou, ale zato intenzívne pôsobiacou atmosférou sa mi čoraz viac dostáva pod kožu. Že čoraz viac som sa vciťoval do pocitov hlavného hrdinu, že čoraz viac s ním dokonca súcitím. Nie každý, však dokáže jeho (povedzme) kúzlu podľahnúť. Treba sa naň dívať možno trošku viac empaticky.....alebo o čosi viac "pootvoriť" svoje srdce. ***/**** ()

eLeR 

všechny recenze uživatele

Presne toto sú tie okamžiky, kvôli ktorým by ste chceli vrátiť čas. Lenže bohužiaľ, nedá sa. Človek sa chce schovať za klamstvo, chrániť si svoju kožu, ale jeho myšlienky ho dobehnú a nikdy to nebude také, ako predtým. Je to citlivo natočené, s výbornou hudbou a Jack Reynor je skvelý. A jasné, že sa dá na to pozerať z dvoch strán. ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Veľká tragédia a nešťastie, to áno, no to čo urobil Richard by som nebral ako niečo nepochopiteľné. Také veci sa v živote stávajú, aj rozmaznaným deckám, čo majú v živote všetko na čo len pomyslia. Teda myslím, že najmä im sa to stáva. Aj keď na druhú stranu treba uznať, že si nezačal (aspoň fyzicky). A potom.... hnev a adrenalín urobili svoje. Najväčší trest je ten, že s tým bude musieť žiť. Čo sa týka spracovania, snažilo sa to síce tváriť civilne, no na môj vkus to bolo až príliš tiché a lenivé. Na tak pomalé tempo tu bolo hrozne málo zaujímavých situácií. Slabší priemer. 55/100 ()

Galerie (9)

Zajímavosti (5)

  • Jack Reynor během natáčení přibíral na váze, aby ukázal, jak nad sebou jeho postava po určitém zlomovém okamžiku ztratila kontrolu. Reynorovi k tomu dopomohly jím milované koláče. (Andrew78)
  • Režisér Lenny Abrahamson získal většinu obsazení během pouhých produkčních příprav, které započal rok před natáčením. (Andrew78)
  • Snímek zvítězil v kategorii nejlepší irský film během 10. ročníku filmových cen Irish Film & Television Awards pořádaných v roce 2013. Jedná se také o komerčně nejúspěšnější irský film roku 2012. (Andrew78)

Reklama

Reklama