Pohřbeni zaživa (TV film)

• Česko

Leslie Binns

Kostýmy:

Robert M. Moore
  • gogo76

Pokračovanie Darabontovho príbehu začína takmer tam , kde pôvodný film skončil a menšiu úlohu tu hraje aj hlavná postava z neho.Škoda, že sa tvorcovia nesnažili vytvoriť niečo originálnejšie. Hlavu si príliš nelámali a otrocky okopírovali scenár, vymenili postavy a divák pozerá vlastne to isté. Aké ponaučenie z toho vyplýva? Ak ste videli Darabontov prvý diel, využite svoj voľný čas inak a filmu sa vyhnite. Film 50%.(26.7.2010)

• TO

Ally Sheedy je svým nevěrným manželem a jeho milenkou otrávena a pohřbena. Jed však přestane působit a ona se s pomocí chlápka z prvního dílu vyhrabe a připraví oběma drsnou pomstu, tentokrát na lodi. První díl byl o něco lepší, závěrečná pomsta byla zajímavější, ale na to, že jde o televizní film z 90. let ještě i tenhle skorohoror celkem ujde. Trocha napětí je ve filmu po celou dobu stopáže a ani režie slabého herce Tima Mathesona neurazí. Samozřejmě se nejedná o nic zvláštního, prostě obyčejný tv film, který jsem si v devadesátém sedmém půjčil jen kvůli Ally, ale nenudil jsem se.(24.11.2006)

• oveckaoa

Okopírovaný první díl. Takže zatímco v prvním díle zabila manželka s milencem manžela a on to přežil tady zabije manžel s milenkou manželku a ta to přežije. Kopírovaní prvního dílu pokračuje chce ji rychle pohřbít ona se probere v hrobě a dostane se z něj (tady s pomocí týpka z jedničky) a jde se mstit. Oproti prvnímu dílu tohle nemá vůbec koule (ani se o to nesnaží jen parazituje na prvním díle a počet originálních scén je snadno spočitatelný). Navíc zatímco chlapovi v prvním díle tu pomstu bych i věřil (podle chování) tady té ženské ani náhodou. Závěr s lodí je trapný až to bolí.(28.1.2011)

Zrejme sa niekto z kompetentných rozhodol ( a viem si aj predstaviť kto ), že nie je fér, aby len ženské boli vo filmoch zobrazované ako zlatokopecké svine a tak sa natočil...remake. Ide síce technicky o pokračovanie, ale takmer do bodky okopírovaný dej prvej časti z neho robí niečo, čomu sa v dnešnej dobe populárne hovorí reboot. Výmena pohlaví z toho neurobila nič lepšie.(18.12.2017)

Vcelku slušné pokračování původního filmu. Stejně napínavé a s podmanivou atmosférou, byť vlastně jen znovu přežvýká zápletku prvního filmu, Právě tohle ale vnímám jako pozitivní stránku, i přesto, že ne originální, ta atmosféra tam je pořád. Obsazení je vcelku zajímavé. Sympatickou Ally Sheedy jsem celý film nedokázal zařadit, ale byla mi hrozně povědomá, a ejhle, ona hrála ve Snídaňovém klubu.(16.11.2020)