Strategie (S05E03) (epizoda)

Strategy

Krimi / Drama

Velká Británie, 2019, 58 min

Překvapivě nečekané častější a výraznější kladení důrazu na realističnost a autenticitu zachycení oněch manýrů tehdejší doby efektivně funguje na výbornou - páč nově neokoukaný svěží nádech (třebaže kompozičně ponurejší) si stále drží svojí stylovou šarmantnost. Cover verze Ain't no grave potěšila... gimme more!(3.9.2019)

Třetí epizodu bych hodnotil čtyřmi hvězdičkami, protože atmosféra byla opět dokonalá, jen na ději se dalo možná zapracovat trochu víc. Přesto to cinklo i popáté, musel jsem přece ocenit hned úvodní scénu v sirotčinci. Když někdo nakope zadek pokryteckým pánbíčkářům, nevyhnutelně mě tím potěší.(26.1.2020)

Opět skvělé, dech mi bere Pol, vypadá velmi staře, ale postavu má krásnou a nádherné oblečení, kostymérky mají vkus.(21.9.2019)

Tenhle seriál je prostě orgasmus! Prostě pravý umění kinematografie, nemám co vytknout, tady je všechno perfektní. Skvěle vymyšlený postavy, každej má svůj příběh a každej se podle něj chová, nikdo nedělá pičoviny, který by šly absolutně proti jeho charakteru. Ani po čtyřech sériích neklesá kvalita, joo to ráda vidím. Navíc tam tak pěkně zapasovali tu politiku. :) Hodnocení: 10/10(13.10.2019)

Tommy Shelby vyšle Polly za Abermanom Goldom, aby mu oznámila že má plán ako pomstiť jeho syna Bennieho. Sám Tommy navonok spolupracuje s Mosleyom, ktorý vybaví zastavenie vyšetrovania vraždy novinára yačo chce od Tommyho aby sa stal podpredsedom jeho fašistickej strany, ktorú chce založiť. Arthur dostane za úlohu vyhľadať Abermana, ktorý sa rozhodol konať na vlastnú päsť, avšak chce od Tommyho aby mu prezradil, kde sa ukrýva jeho manželka Linda. Arthur potom ako sa dozvie, u koho sa zdržiava jej kamaráta zabije a potom vyráža do Škótska, kde spolu s Abermanom Goldom rozpútajú vojnu medzi Peaky Blinders a Billy Boys...Rozhovor dieťaťa pri šachu s černochom o židoch a černochoch, kresťanský sirotinec a fašizmus nesmeli chýbať, politická korektnosť, avšak začiatok konfliktu medzi gangami sľubuje zaujímavé pokračovanie.(21.9.2019)

• - V epizodě si zahrál menší roli slavný irský fotbalista Robbie Keane. (Punisher)