3 dny na zabití

• Rusko

3 дня на убийство

3 dni na zabitie

Akční / Thriller / Drama

USA / Francie / Řecko / Rusko, 2014, 117 min (Director's cut: 123 min)

• Davies182

Jako to blůčko stálo kilo, takže mě to zase tolik netankuje, ale stejně. Co to ku*va bylo? McGho rukopis zabitej prasáckým střihačem, Costner ze sebe dvě hodiny dělá senilního idiota a scénář psal Besson na záchodě na prázdný ruličky od hajzlpapíru. Plus k tomu ke všemu ta přehrávající blbka Amber a její oslňující přehlídka paruk. Anebo už odteď po Montage of Heck s Cobainem nebude žádnej další film dost dobrej? Tak to mám asi docela problém.(8.7.2015)

Pokrokoví jsou ti Američané. Na rodinná videa se už nekoukají pomocí staré zaprášené promítačky, ale objevili kouzlo véháesek. Jinak jsou to ale pořád ti staří dobří Američané, které Luc Besson cpe do svých béčkových filmů. Tentokrát za kameru usedl rutinér McG (potěšil odlehčenými kravinkami typu Tohle je válka! nebo Charlieho andílci, solidně zprznil Terminátora), který vtáhne hned úvodní akční sekvencí. Záhy však pochopíme, že to byl zřejmě vrchol filmu, protože jinak hlavní umírající hrdina řeší špatně vyfoukané vlasy dospívající dcery nebo její ignoraci dárku v podobě růžového kola, aby mohl o pár desítek vteřin později rozsekat nějakého gaunera. Prostě experimentování s kombinováním thrilleru a rodinné řachandy/dramatu není to pravé ořechové, sic je na scéně stále nesmírně charismatický Kevin Costner. Žánry se nedoplňují, spíš si škodí. Akční momenty pak působí i kvůli tomu rozvlekle a patřičně drsné scény a nápady lehce vyšumí. Furt ale lepší, než Bessonovic nedávný hokus pokus Mafiánovi. Tam se taky kloubí leccos. A špatně!!(28.5.2014)

Jo je to fakt jízda. Sice stopáž filmu dosahuje dvou-hodin, ale uteklo to fakt neskutečně, kouknu na časomíru a hodina byla za mnou. Ale menší zklamání tam přeci jen je. Od takového námětu si slibuji nonstop akční jízdu. Akce tu je ale jen jako příděl, hlavní váhu má příběh. Neříkám, že to je špatný, ale akce ve filmu je skvělá a škoda, že ji není víc. Humor se povedl, hlášky sype hlavní hrdina jak pán a bitka na toaletě uprostřed filmu je zážitek, tu jsem si pouštěl rovnou několikrát. Takže jsem tak či onak spokojený, 8/10(9.5.2014)

,,VÝMĚNOU ZA TVÉ SLUŽBY TI POSKYTNU EXPERIMENTÁLNÍ LÉK. ZAJÍMÁ TĚ TO? TOHLE BY TI MOHLO PRODLOUŽIT ŽIVOT, ETHANE.…“ /// Kevča je agent veterán (ten nejdrsnější – pro ty míň chápavý). Solidní úvod, včetně přestřelky, při níž (světe div se!) dojdou náboje a po který chudák stará zjistí, že je chabrus na mozek, na plíce a kdo ví na co ještě (prej jakejsi glioblastom). Je třeba opustit svět plnej nebezpečí a vrhnout se na rodinu. No jo, jenže místo toho, aby se sbližoval s dcerou, drží teď jeho fotku v pazouře nájemnej Arab… Možná by se dalo říct, že je to (i) komedie. Můžou pobavit pasáže, kdy řeší akci a rodinu zároveň. Míň už takový ty rodinný záběry, ale asi to bude otázka nevkusu (nebo vkusu…). Akce je solidní, se střihem šetrným k věku, ovšem pak ustoupí do pozadí, aby vynikla rodinná idylka (to vole nemůžeš brát jako spoiler…). Naštěstí na slzy nedojde. Žádná novota, McG jen papouškuje Bessonovu klasiku, vod který nemá smysl čekat zázraky. Nic pro akční hrdiny. Spíš pro rodinný typy. Na druhou stranu mě to zvlášť nesralo. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, jaký by to bylo, kdyby Albánci chtěli píchat dceru Costnerovi. 2.) Jsem rodinnej týpek. 3.) Thx za titule ,,.Bac. a Araziel“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ ne(8.3.2014)

• verbal

Ač se Luk všemožně snaží překonat prvního, famózního dedyho Nýsna, už jen recykluje hovna. A tak si Tanečník s vlky zatančil s glioblastomem, kdy se při krvácení z nosu, chrchlání briket a závratích snaží celý film podlízat své otravné a odpudivé dcerušce, a jen tak mimochodem dopadnout nějakého německého debila. Výsledkem je další zářez na pažbě Besonových tupých, sériových kokotin a otravený verbal, který jen pokukoval, nemá li zase Kevča pod tou nonšalantní, vagusáckou šálou žábry. Sůl do ran poměrně zkaženého večera ještě přisypala Embr Slyšela, která je sice přitažlivá jako hnisající bércový vřed, ale zato hraje hůř než gumová žena s kouřící hlavou.(8.3.2014)

• - Telefonní budky v Bělehradu jsou na platební karty a ne na drobné. (Hal_Moore)

• - Některé scény byly natočeny v nových filmových studií Cité du Cinéma založené Lucem Bessonem v Saint-Denis ve Francii, jiné pak srbském Bělehradě. (007.)

• - Hotel a pevnosť v Belehrade zo začiatku filmu sú na rôznych stranách rieky. Ethanovi (Kevin Costner) a Albínovi (Tómas Lemarquis) by peši trvalo zhruba hodinu dostať sa z jedného miesta na druhé. (Laslo)