3 dny na zabití

• Rusko

3 дня на убийство

3 dni na zabitie

Akční / Thriller / Drama

USA / Francie / Řecko / Rusko, 2014, 117 min (Director's cut: 123 min)

Najvačšou slabinou je scenár, ktorý sa vo svojej rozpoltenosti nevie rozhodnúť, čím vlastne chce byť. Špionážnym thrillerom, rodinnou drámou, romantikou alebo dokonca komédiou..? Tento schizofrenický maglajz degraduje celkom dobrú ideu natočiť zaujímavý thriller s dobre fungujúcim Costnerom. Je to práve charizmatický Costner, ktorý je najlepším vo filme, jeho postava je dobre zahraná a je radosť sa na neho pozerať.(28.3.2014)

Ještě před uvedením filmu do kin jsem se různě dočítal, že se máme těšit na "něco jako Taken"... chyba lávky! Jedná se naopak o zcela odlišný film, název je docela zavádějící a Kosťovi tahle role docela sedla a snímek je až překvapivě vtipný, což se tedy bohužel místy bije s vážnou notou vztahu s jeho ženou (ex?) Christine, jejich dcerou Zooey a prací u tajné služby... ale dovedete si představit, jak to celé dopadne. ;)(6.6.2014)

Už to budú roky, čo som nevidel K. Costnera v tak sympatickej roli. Možno ani nie tak roli , ako sympaticky tu vyzerá a pôsobí. Asi starne do krásy ako Sean Connery... Akoby sa pýtal opäť na vrchol popularity a ja mu to zo srdca prajem. Akčné scény a hlavne súboje majú šťavu, sú chytľavé a čo je najdôležitejšie - vtipný tón a použité hlášky filmu naozaj sedia. Kombinácia života umierajúceho agenta a záchrana rodinného života sa vydarila a film mi príjemne zbehol. Na C. Nielsen začínajú byť pribúdajúce roky viditeľné, ale dobrá správa je, že z malej kovbojskej slečny H. Steinfeldovej vyrastá sympatická a talentovaná herečka. Režisér, ktorý takmer zabil sériu Terminátora zvládol túto kombináciu thrilleru a komédie podstatne lepšie. K. Costnerovi prajem, aby sa po tomto odpichol k niečomu nezabudnuteľnému. 80%.(20.9.2014)

Normálne ma mrzí, že Besson si na zrežírovanie vybral miesto tohto MAFIÁNOVCOV. DeNirove mafiánske eskapády sú síce fajn, ale 3 dni majú väčší divácky potenciál... A poviem to narovinu, starnucí Costner je väčší sympaťák než starý DeNiro. Nikdy by som nepovedal, že v jednom filme môže fungovať akčná, komediálna i rodinná zložka. I keď tá akčná je vyslovene len korením. Dá sa povedať, že je tu kopa klišé, ale každý náznak otravnosti je rázne useknutý a príbeh sa sústredí len na to dôležité (tak ako to poznáme zo starých Bessonoviek - LEON v rukách iného režiséra by bol len obyčajným béčkom). Medzi najlepšie bessonove produkčno-scenáristické záležitosti posledných rokov patrí určite 96 HODÍN, ale ja som mal problém dať mu štyri hviezdy, lebo tam nebola žiadna vzťahová rovina. Tu je...(16.7.2014)

• Xmilden

Co se vleče neuteče. Tohle se vleklo a samozřejmě neuteklo. 122 minut působí jako velmi špatný vtip. Costner je postupem času docela fajn, ale do kytek to posílají hlavně momenty, ve kterých se upevňuje význam slova rodina. Považoval bych za docela solidní mučení na tenhle film koukat někdy znovu. 40%(16.5.2014)

• - Hotel a pevnosť v Belehrade zo začiatku filmu sú na rôznych stranách rieky. Ethanovi (Kevin Costner) a Albínovi (Tómas Lemarquis) by peši trvalo zhruba hodinu dostať sa z jedného miesta na druhé. (Laslo)

• - Natáčelo se od sedmého ledna do konce dubna roku 2013. (Hal_Moore)

• - Telefonní budky v Bělehradu jsou na platební karty a ne na drobné. (Hal_Moore)