3 dny na zabití

• Rusko

3 дня на убийство

3 dni na zabitie

Akční / Thriller / Drama

USA / Francie / Řecko / Rusko, 2014, 117 min (Director's cut: 123 min)

Rozpočet $28miliónovTržby USA $30,697,999Tržby Celosvetovo $52,597,999Tržby za predaj Blu-ray v USA $3,792,376 //počet predaných kusov 193,057Tržby za predaj DVD v USA $4,155,641 //počet predaných kusov 281,708║ Besson, Besson, Besson, čo ten človek stvára, ach, všemožný výcuc servíruje, našťastie tento ledabolo námet zachraňuje Costner a robí ho koľko toľko znesiteľný a tú odľahčenosť tam aj vskutku dáva ako za starých čias, keď tromfoval ako Osobný strážca, Robin Hood či Tančujúceho s vlkmi, dalo sa /55%/(27.5.2014)

Besson umí napsat trhák století, o tom není pochyb, ale tady byl buď zhulený, nebo...no prostě namíchal koktejl z několika svých bláznivých dětiček typu Taxi, což tam naprosto nevadilo, na rozdíl od zde. Kevin v krátkém čase podruhé a opět mě tuze potěšil. Ve scéně stojící ve dveřích s lascívním pohledem, by neodolala snad každá a to už koukám chlapovi klepe na krk 6 křížek. Takže tím bylo zdůvodněno vše, alias proč dávám filmu pouhé 3*.(30.8.2014)

Jsem velmi, ale opravdu velmi nenáročný divák, když je ve hře akční nářez, který se ani na vteřinu nebere vážně. Přesně takových scénářů umí Besson napsat asi tak deset za večer a mně by vůbec nevadilo, kdyby se všechny zfilmovaly. Tohle je totiž sranda a i když rodinné problémy doprovázené nemocí poněkud ruší, tak já jsem si Ethanovu palbu pod taktovkou chameleonky Vivi rozhodně užil.(26.9.2014)

Jak už zde bylo řečeno, film je kombinací rodinného dramatu, špionážního thrilleru a komedie. Což se na první pohled může zdát jako vražedná kombinace, která musí ihned patřit mezi filmový odpad. Chyba lávky! Zmiňované spojení celkem dobře funguje a i prodlouženou verzi (122 minut) nemáte problém dokoukat. Pravdou je, že to vlastně celé táhne pouze Costner a světe div se, utáhne to až do konce. Jeho charisma a hlas mají velkou sílu a diváka baví ho sledovat. K tomu ještě sexy Amber Heard, romantická zákoutí Paříže, sporadická (za to však kvalitní) akce a povedená kamera a střih. Toto všechno dohromady mi dává signál, že se jedná o 4-hvězdičkový film. A skutečně tolik hvězd udílím. 72%(4.6.2014)

Už to budú roky, čo som nevidel K. Costnera v tak sympatickej roli. Možno ani nie tak roli , ako sympaticky tu vyzerá a pôsobí. Asi starne do krásy ako Sean Connery... Akoby sa pýtal opäť na vrchol popularity a ja mu to zo srdca prajem. Akčné scény a hlavne súboje majú šťavu, sú chytľavé a čo je najdôležitejšie - vtipný tón a použité hlášky filmu naozaj sedia. Kombinácia života umierajúceho agenta a záchrana rodinného života sa vydarila a film mi príjemne zbehol. Na C. Nielsen začínajú byť pribúdajúce roky viditeľné, ale dobrá správa je, že z malej kovbojskej slečny H. Steinfeldovej vyrastá sympatická a talentovaná herečka. Režisér, ktorý takmer zabil sériu Terminátora zvládol túto kombináciu thrilleru a komédie podstatne lepšie. K. Costnerovi prajem, aby sa po tomto odpichol k niečomu nezabudnuteľnému. 80%.(20.9.2014)

• - Hotel a pevnosť v Belehrade zo začiatku filmu sú na rôznych stranách rieky. Ethanovi (Kevin Costner) a Albínovi (Tómas Lemarquis) by peši trvalo zhruba hodinu dostať sa z jedného miesta na druhé. (Laslo)

• - Telefonní budky v Bělehradu jsou na platební karty a ne na drobné. (Hal_Moore)

• - Natáčelo se od sedmého ledna do konce dubna roku 2013. (Hal_Moore)