3 dny na zabití

3 dni na zabitie

• Nizozemsko

• Belgie

Akční / Thriller / Drama

USA / Francie / Řecko / Rusko, 2014, 117 min (Director's cut: 123 min)

Houpačka, ale nasraný teda vůbec nejsem, jak jsem se i trochu obával. Příjemnému obsazení suverénně kraluje Kevča ohozený od Píka a Klopenburka, jehož charisma a hlášky plně zakrývají nedostatečné drsňáctví, no zklamaný jsem z minimalistické Amber Heard, která zde posloužila pouze jako figurína na snad luxusní hardy. Samotný příběh není extra akční, což by mi až tak nevadilo, bohužel hraní na city a scénaristické debility jsou místy do očí bijící. Na druhou stranu jasně říkám, že v závěru jsem očekával mnohem větší klišé (například rodinu jako rukojmí), navíc je film místy i povedeně zábavný (viz. scéna s Italem), takže jak jsem jindy na tyto blbosti pes, tak v tomto případě, byť ne hvězdičkově, vyjadřuji spokojenost. 69%(2.6.2014)

Ta hala-bala image na Kevina docela sedne. Co si však těžko může sednout je kombinace rodinnýho dramatu a akce. Ethan je opravdu ultra family agent. Někdy sice díky tomu vznikají docela haha scény, samozřejmě člověk musí mít docela nadhled aby přehlížel strejdu nesmysla a tetičku blbost, ale je to oběť ve jménu humoru, tak to beru. Problém fakt bylo až příliš velké tlačení na fotříkovskou pilu. Jinak mě docela příjemně překvapila akce, pěkně natočený honičky i bitky, škoda že to tempo vždycky přibrzdila nějaká kecací pasáž. Amber je tak hot, že se divím, že mě z ní nezplály trence. Není to úplně k zahození, dávám tři a jelikož jsem v poslední době docela hodně náročná čubka, tak to vůbec neberu jako špatný hodnocení.(10.4.2014)

• Sarkastic

„Je všechno v pořádku?“ – „Jo. Měl jsem trochu potíže najít vodku.“ Vcelku dost nepovedená variace na Taken a jemu podobné. Zpočátku to ještě tak špatné není, akce je docela na úrovni, sem tam nějaká úsměvná až zábavná scéna (např. hádání se o dohodnutém objektu). Jenže pak se začne čím dál víc tlačit na směšnou a nefungující rodinnou linku (umělé vztahy s manželkou a těžce nesnesitelnou dcerou), začne přibývat trapných (Mitaz, Albínův italský účetní) a dojímavých (černošská rodinka) scén, samoúčelných pokusů o erotiku, upadající akce a vše je korunováno natahovaným a hluchým závěrem (a pro mě osobně drzou vykrádačkou 500 dní se Summer co do soundtracku). Ve výsledku to vidím jen na 2*. „Když chceš někoho praštit pěstí, musíš se ujistit, že nemáš v té pěsti palec.“ – „Byl jsi pryč pět let a tohle je to, co mi řekneš?“(15.2.2015)

Tak verbal svým komentářem tradičně pobavil o tom žádná, ale já si s ním dovolím zásadně nesouhlasit! Měl jsem z toho filmu obavy zvláště poté co poslední opus ve kterém jsem Kevina Costlivce viděl byl Jack Gay Ryan : V Negližé nebo jak, že se ta píčovina vlastně jmenovala. Tady mě, ale fakt překvapil. Celou dobu jsem čekal jestli začnou vypadávat nějaký ty costlivci ze skříně a pohřbí ubohého Wacoslava1 hluboko v zemi, ale nestalo se tak. Právě naopak tanečník z vlky podal neuvěřitelně svěží a nahláškovanej výkon až jsem sám čuměl jak si tento postarší pán ze sebe umí udělat řádnou prču a k tomu předvést i celkem nekompromisní akci (i když ten střih mu místy pomáhá hlavně v soubojích) Každopádně ten kdo sem přidal žánrové označení drama a thriller by si měl dát facepalm. Tohle je především neskutečně absurdní místy opravdu přehnaná akční komedie, která si však na nic nehraje a tím si mě získala. Ne ten film opravdu nepředstírá, že to není ta největší píčovina pod sluncem jakou jste kdy viděli a to je jenom dobře. Každopádně já se nenudil ani sekundu ba naopak pekelně jsem si tuhle jízdu užil a oceňuji nejenom Costnera, ale i správně přehnanou a nadsazenou Amber Heard. Záporáci jsou taky povedení, jenom je možná pravda, že by si zasloužili větší prostor i když ten plešoun co na začátku stylově odpraví agentku CIA je dokonale odpornej. Rozhodně však musím konstatovat, že pan režisér McG kterého jsem měl dosud zaškatulkovaného jako toho kdo nenávratně zprasil terminátora mě opravdu zaskočil a velmi příjemně překvapil. Takovouhle zábavnou jízdu jsem nečekal a i přes pár chyb nemůžu tuhle nálož guilty pleasure co mě neomylně trefila na komoru a potěšila můj sysel pro tumor ohodnotit jinak než plným počtem. Ať se artový hnidopiši třeba zeserou zeblejou a puknou vztekem zároveň!!!95%(8.3.2014)

• johnn333

Lucu, ty už přestaň fetovat... Celé je to především výkladní skříň Bessonových názorů (nemá rád přistěhovalce, současnou mládež, agentky CIA podle něj vypadají jak lepší latexový kurvy a násilí je podle něj občas akceptovatelné) než cokoli jiného. Hlavně než akční film - většinu stopáže zabere nudné sbližování Costnera a Steinfeldové, které je jen minimálně prokládané nějakou honičkou či střílečkou. Ale pouštějte se do akce s postavou, která je v posledním stadiu rakoviny a vždycky, když déle běží, tak prostě omdlí, spadne a z pusy se jí začne řinout krev... 40%(11.4.2014)

• - Ethan Renner (Kevin Costner) nosí hodinky značky Rolex Explorer II. (dyfur)

• - Hotel a pevnosť v Belehrade zo začiatku filmu sú na rôznych stranách rieky. Ethanovi (Kevin Costner) a Albínovi (Tómas Lemarquis) by peši trvalo zhruba hodinu dostať sa z jedného miesta na druhé. (Laslo)

• - Natáčelo se od sedmého ledna do konce dubna roku 2013. (Hal_Moore)