Mariin nový přítel je dokonalost sama. Není to nikdo méně významný než sám Ježíš, který se vrátil na Zem, aby završil konec světa. Poblázněná Marie si získá jeho srdce. Je její láska silná natolik, aby kvůli ní Ježíš posunul Soudný den? Marie nemá štěstí na chlapy. Chvilku potom, co zrušila svatbu, se seznámí s tesařem. Konečně někdo citlivý, nesobecký a pozorný. Co čert nechtěl, hned na první schůzce Marii odhalí svou pravou totožnost. Není to nikdo méně významný než Ježíš. Nejdřív si Marie myslí, že má o kolečko navíc, ale vše se ukáže být pravdou. On je skutečně Mesiáš, který se vrátil na Zem před Soudným dnem. A ten má nastat už příští úterý... (HBO Europe)

Aljak

Prvá polovica veľmi dobrá a presne naplnila to, čo som od tohto filmu očakával. Schopnú komédiu s dobrých hláškami a zaujímavým dejom. No akonáhle do toho začala vnikať tá romantická zložka filmu a neskôr apokalyptické živly, tak úroveň filmu rýchlo padala a s tým aj moje prvotné očarenie. Veľká škoda, že sa príbeh neniesol v podobnom duchu ako prvá polovica a takto to razom upadlo, hoci aj v druhej polovici bolo zopár dobrých scén a dialógov. Len už to nebolo proste ono, a navyše chýbala tá komediálna zložka, na ktorej to mohlo byť celé postavené. Takže tak. ()

D28

Nestáva sa často, aby si niekto napísal, zrežíroval a ešte aj zahral príbeh tak sympaticky. Ale kto iný ako Ježiš? Dokonca nie je hlavná postava. Príjemné, ľudské a myslím, že pozerateľné ozaj širokým publikom. ()

dogma97

Vzácný příklad toho, že lze sdělovat vážné myšlenky zábavnou formou bez pitvoření a podlézání divákovi. ()

Shitonit

Tak jasně, Ježíš na zemi, co by se mohlo posrat ? No nakonec se může posrat úplně vše, zvlášť když přichází těsně před soudným dnem, a má z toho docela upřímnou radost. Naštěstí je tady Marie, která nás spasí, a frčíme dál. Prima komedie, kde i to zlo je vcelku komický.. ()

Felisr

Romantický doják tedy rozhodně nečekejte. Což myslím v tomto případě jako pochvalu. Několik super scének (.....začnu se chovat rozumně.....je to ten nejhezčí terorista, kterého jsem viděla......turínský ručník) ;D ()

Mykhaluu

Kdyby nebyl leitmotiv založen na tom, že křesťané úplně nahraní, neboť se modlí k borci, který je dva tisíce let někde v kryostázi, tak jsem mohl dát více, protože mě to vcelku bavilo. Nemám problém, když v postmoderní době se pracuje nevážně i s životně důležitými tématy, ale postupně mi docházelo, jaké propagandě ten napohled milý snímek slouží... Prozatím nedávám Odpad, který si v pravdě zasluhuje. ()

kacir

Už veľakrát som si to chcel pustiť, ale vravím si, nemecká komédia? tak radšej inokedy. A dnes to inokedy bolo. Jediné čo môžem povedať je, že to inokedy mohlo byť skôr. Skvele som sa bavil. ()

Raroia

Děkuji tvůrcům za tento výjmečný film, který vám jako svěží jarní vánek provoní večer před obrazovkou láskou, vtipem i moudrostí....velmi originálně zpracovaný film. Jednoduše řečeno: Ein ganz wunderbarer Film :-) ()

moriero

Po Fakjů pane učiteli jsem se přestal bát německých komedií. A tady se to rozhodně vyplatilo. Nádherný námět, citlivé provedení, bridgetjonesovský humor (který ocení hlavně ženské) a sympatický casting. Florian David Fitz vypadá jako německá kopie Erica Bany, který musí působit pozitivně na obě pohlaví. Jessicy Schwarz jsem se napřed ve svatebním docela lekl (Němka jak poleno), ale během filmu jsem si ji už docela dobře dokázal představit jako izraelskou femme fatale Magdalenu. Nejkrásnější scéna z filmu: Marie v jezeře, Ježíš stojící na vodě, nedokáže se ponořit pod hladinu, ona ho líbá a on pomalu klesá pod vodu. Taky mám rád, když si z filmu odnesu nějaké nové hlášky (družičky vypadají jako kukuřičné děti...Bůh: Copak je Maruško?...před svatebním ano: Jak zněla otázka?...Sehnal sis ji přes internet? WWW.kurvicka?...Nezná rajčata - blokáda Gazy má opravdu absurdní rozměry.....Kde je Železná opona, když ji potřebuju?) ()

fafejt001

Místy vtipné , místy trapné , Gabriel se ovšem vydařil . NĚKDO ZAZVONÍ NA VÁŠ ZVONEK , VY SE KOUKNETE A ŘEKNETE : JĚŽÍÍÍÍÍÍÍŠ , A ON TAM . . . . . hihihihihi , fakt vtipnéé . . . . . Pár dobrých myšlenek a rozhovor s Bohem také fajn . Na německé kolegy slušné dílko . Dankešén. . . JO ,,, A ODPAD TO NENÍ ANI OMYLEM . ()

KapitanKuraz

Ja viem, ja viem, pat* je naozaj vela, ale ja som sa smial ako blazon. Nemecku filmovu tvorbu z duse nenavidim, ale toto je vazne vynimka a v poslednej dobe nie jedina. No mozem s kludom v dusi povedat, nemecko do toho. ()