Restless (TV film)

Drama / Thriller

Velká Británie, 2012, 180 min

Stopy druhé světové války se táhnou až hluboko do války studené. V napínavém příběhu, kde se odhalují stará i nová tajemství, je podle mě zajímavější válečná a špionážní linie, příběh ze sedmdesátých let stagnuje. I když, na druhou stranu, podává velmi logické a symsluplné vysvětlení co a proč se stalo. ___ Série se pyšní skvělými hereckými výkony, dobrou kamerou, poutavým příběhem, ale některé zvraty jsou příliš násilné a náhodné. A chybělo mi hlavně KOUSEK DĚJE aspoň chabé vysvětlení, proč hlavní hrdina zvolil právě tu stranu, za kterou bojoval a zrazoval. /9. 7. 14./(9.7.2014)

Velká Británie má schované velmi zajímavé špionážní kousky, o kterých se skoro vůbec neví a to je velká škoda. Já jsem sice oproti ostatním uživatelům musela být neustále ve střehu, aby mně neuniknul nějaký důležitý detail, ale jinak jsem byla moc spokojená a to nejsem obzvlášť zanícená divačka, co se špionážních filmů týká. Herecké obsazení, atmosféra.........výborná záležitost.(2.7.2015)

Skvělé špionážní drama jak jinak než od BBC. S krásnou Hayley Atwell jako Evou Delectorskay, mladou ženou, která se po smrti svého bratra stává špionkou britské vlády, a postupem času zjišťuje, že se nedá věřit opravdu nikomu a zaplétá se do něčeho, z čeho nemá vyváznout živá. A která i skoro po 30 letech žije ve strachu o svůj život. Příběh se tedy rozvíjí v 70. letech, kdy už má dospělou dceru (Michelle Dockery), která vůbec netuší, že její máma byla výnikající špionka za druhé světové války, a která bojovala o svůj život a jak se zdá, stále nemá vyhráno. Mimochodem, ta rána tužkou parádně sedla!(7.9.2014)

Nepokojný (Restless) je seriál s účasťou dvoch žien, matky a dcéry. Osobitnú zmienku si zaslúži krásna krajina, staré dobré autá a dámske obleky. Koniec filmu nie je uzatvorený, ale jeho pokračovanie nie je potrebné. Svet Ruth Gilmartin sa obráti hore nohami, keď sa dozvie, že jej predchádzajúci život bol založený na veľkom klamstve. Ukázalo sa, že príbeh jej matky Evy, ktorá bola ruského pôvodu sa začína v Paríži 1939. Tu ju získal pre britské spravodajské služby Lucas Romer a pracovala v Nemcami obsadenom Francúzsku, pokračovala v Belgicku a keď v Holandsku sa len zázrakom zachránila, ďalšiu úlohu už plní v USA ako agent provokatér, ktorý pomocou dezinformácii ma zatiahnuť USA do vojny. Tu jej znova išlo o život. Vracia sa späť do Európy a od skončenia vojny sa neustále schováva. Viedla dvojitý život a pomôcť jej môže dcéra a Lucas Romer.(3.4.2016)

Vynikajici, jak zapletkou, tak herecky, v neposledni rade i mrazive pusobivou atmosferou.(8.5.2013)