Mafiánský boss Józef (Marek Perepeczko) je nucen najmout Leona (Bogusław Linda), aby ochraňoval jeho šestnáctiletou dceru Saru (Agnieszka Włodarczyk) před konkurenčními gangstery. Uzavřený Leon a citlivá Sara se do sebe zamilují. Netrvá dlouho a otec se o nastalé situaci dovídá. Jeho pravá ruka, gangster Cezary (Cezary Pazura) dostane za úkol Leona odstranit a konfrontace těchto dvou osobností na sebe nenechá dlouho čekat. (Tygrys)

freedom3112

Nedávno jsem film viděla znovu po 20 letech a už to kouzlo vyšumělo, Ale svého času patřil mezi vynikající gangsterky. Milovala jsem ho a vždycky jsem trnula hrůzou, když Sáru zastřelili. Hodnotím z pohledu tehdejšího diváka, protože jinak by to nebylo fér. ()

LadyRainier

Co jančíte? Však to nemá s Leonem nic společnýho😉 Já chtěla romanťák s hezkým chlapem a dostala jsem ho. Holčina byla taky pěkná, navíc to bylo i vtipný. Za mě spokojenost. ()

ap2001

Sára je důkazem toho, že Poláci narozdíl od nás dokáží natočit zajímavý akční film, přestože kopírují Němce, kteří předtím zkopírovali Američany. ()

Peabody

Další doklad, jaká je škoda, že do našich kin polského filmu jako šafránu, inu holt nemají tu sílu Hollywoodu. Navíc mne udivuje, jak Poláci umějí gangsterky (v komediální ale i vážné poloze) a my skoro vůbec ne. Že bychom přitom měli gangsterů málo, to se mi ani nějak nezdá, chyba bude spíše jinde. Sara je moc pěkná zábava, souhlasím především s těmi, kdo to považují za variaci na Leona spíše než za vykrádačku, právě onen plakát, jméno atd mne utvrzuje v tom, že to je takový "tongue in cheek". Linda skutečně skvělý, Wlodarczyk jednak velmi pěkná, ano, odkrvení mohu potvrdit, přitom jí skutečně bylo v době preméry 17, takže věkově zcela sedí a srovnám - li s některými našimi herečkami, zvládla to navíc i v tomto věku pěkně odehrát a ne jen se svlékat. Připomněl bych ale i Pazuru, od Kilera atd mého oblíbeného herce v trochu jiné roli hajzlíka a ne hrdiny a konec konců i otce gangstera Marka Perepeczka. Sice mi chvíli trvalo, že mi došlo, že je to vrah ze Smrti stopařek (ono pár let a pár kilo navíc změní člověka), ale myslím, že to je herecky taky dobré. ()

Lonnan

Dávám skoro tři, už jen za to, že jsem se dodívala až do konce, aniž bych se musela moc přemáhat. Byl kdysi seriál, ve kterém vznikl termín madridské mýdlo. A to je přesně tenhle film. Trochu osobní strážce, malinko Leon v Leonovi, ale bez možnosti číst mezi řádky, prostě humpolácky polopatistické a ty naivní a plytké výroky panny Sáry byly fakt děsné. A pak se vzalo něco odtud, něco odjinud, trochu támhletoho, špetku tohoto....Jako dort co upekl Čapkův pejsek s kočičkou a měli to štěstí, že jim byl ukraden a bylo zle jinému hamižnému pesanovi. Mě zle sice nebylo, ale ani jsem si nijak zvlášť nepochutnala. Mohl to zachránit tragický konec, ale hollywoodský hapáč zachráněný neprůstřelnou vestou...? A proč by skutečný mafián byl takový trouba, aby sdělil kód sejfu šestnáctileté holce, byť to byla vlastní dcera? Ale kdo ví, možná polský mafián je taková máčka. ()

ferika

Jednicka medzi filmami.  Ironia, komedia, nadsadzka, eksn a erotika a aj trochu porevolucnej realie v Polsku. Toto nie je kopia Leona, neviem koho to napadlo a este vacsi magori na to skocili a vazne to komentuju !? (A pro pos - najlepsie westerny a nielen eksn maju na vychode tvrdu konkurenciu - vid Sergio Leone s Morriconeho muzikou!) Mimochodom, pozrite si 13 Postrunek - hlavne 2 konkretne diely. V jednom pride na stanicu manik v ciernom plasti, s ciernymi okuliarmi a s kvetinou v crepniku. Na otazku, kto je, odpovie, ze cistic - upratuje spinu kazdeho druhu. Pri odchode ma na chrbte napis "Leon, cleaner"). V tom druhom dieli hraje B.Linda herca, co ma hrat tvrdaka vo filme. Prisiel k policii, aby sa priucil. Na konci vyhlasi, ze tej ulohy vzdava, pretoze takeho super tvrdaka, ako su ti magori na stanici, nedokaze nikdy zahrat. Pritom herci narazali aj na jeho repliky z filmu Sara. (Totozny reziser ;) ()