Pokušení

Fighting Temptations, The

Pokušenie

Hudební / Komedie / Romantický / Drama

USA, 2003, 123 min

Jedna z nejlepších Goodingových komedií, a to ho nemám nijak zvlášť v oblibě. Z počátku rutinní nuda s, pro mě nenesitelnou, křesťanskou tématikou. Postupem času ale stále více muzikální a hlavně hodně vtipná komedie bez fekálních forů a s hlasem Beyoncé Knowles. Celkově je to lehký nadprůměr, ale protože je druhá půlka dvakrát lepší než ta první, Cuba je vic než snesitelný a Beyoncé rozkošná, je hodnocení trošku vyšší. 65%.(14.1.2008)

Nikoho neurazajuca cernosska komedia doplnena gospelovou hudbou. Dej je sice az neskutocne priehladne dopredu predvidatelny avsak Cuba Gooding Jr. hra tak prirodzene ze sa nechate nenasilne chytit a prijat hru az do konecneho, samozrejme vitazneho, finale vsetkych akterov na gospelovom festivale. Beyonce v dnesnej dobe patri medzi jednicku pop spevakov a tak fanuskovia tejto spevacky si mozu pripomenut zaciatky jej kariery prave v tomto filme... PS: Melonologia (veda o melonoch, zenskych) je v tomto filme vypracovana az do uplnej dokonalosti....(8.11.2008)

• Deimos

DivX/// Obsazení 6/10 Děj 5/10 Hudba 4/10 Efekty 3/10/// +najde se zde pár dobrejch songů, nesklouzává moc k přeslazenosti, slušné herecké výkony (hlavně Cuba G.) -na hudební film opravdu otřesná hudba, LaTanya Richardson a jí podobné/// Je faktem, že Cuba Gooding Jr. táhl skoro celý film. Navíc on byl největším zdrojem zábavy. Ovšem když pominu jeho a několik zajímavých srandiček a vtipků, zůstane pouze trapná a skoro bych řekl samoúčelná a hlavně uřvaná slátanina. Sice jsem se nenudil, ale více jak polovina filmu se nedá poslouchat. Hudba opravdu až na pár songů (hlavně ti tři vězni) je strašná. Beyoncé je v pohodě./// Celkem 46%///(5.5.2007)

Cuba Gooding Jr,Beyoncé a T-bone se zaručeně postarají o nádherné romantické odpoledne s místy až neuvěřitelně příjemnou gospelovou hudbou. A slova "životní zkušenost mě naučila, že pokušení posiluje" byla výkřikem do tmy mého zoufalství a cestou k naprávě vztahu. Sestra v akci byla praštěná komedie o ničem, ale tohle je příběh lásky k bohu,hudbě ale i obyčejnému lidskému stvoření.(23.10.2008)

Nic moc jsem od toho nečekal, nakonec jsem byl celkem mile překvapen. Dějově velice chudé, něco jako "Sestra v akci 3", ale film má absolutně skvělou hudbu - gospel opravdu můžu a místy mi běhal mráz po zádech. Navíc mě mile překvapila Beyoncé, od které jsem čekal hereckou sebestřednou topornost Mariah Carey; neměl jsem sice možnost film vidět s původním znění, takže výkon posoudit nedokážu, ale působila přirozeně a jako zpěvačka je opravdu dobrá.(3.7.2005)

• - Natáčení probíhalo převážně v americkém státě Georgia ve městech Atlanta, Columbus, Covington a Griffin. Dále se natáčelo v New Yorku na Manhattanu. (Terva)

• - Soundtrack byl uveden ještě před filmovou premiérou. Celkově byl úspěšnější než film samotný. Jeho součástí je i skladba i "Summertime" od Seana Johna Combske, která není ve filmu použita. (Terva)

• - V cameo rolích se ve filmu objevuje dívčí evangelická hudební skupina Ramiyah a televizní moderátorka Yolanda Adams. (Terva)