Film plný hudby, lásky i trochu smutku.Hlavní hrdina Darrin Hill (Cuba Gooding Jr.)zjistí, že mu zemřela teta Sally, která mu odkázala dědictví a chce aby řídil babtistický kostelní zbor v němž spívala.Darrin přijede do jižanské vesnice na pohřeb své tety.Po pár týdnech se rozpadl dobrý zbor tety Sally.On se snaží sehnat skupinu lidí která by utvořila vinikající zbor.Ohromující zpěv známých spěváků například Beyoncé Knowles,Wanda Williams,Melba Moore,T-Bone,Angie Stone, ale také Yolanda Adams.Všichni se ve filmu dokopou na výroční soutěž Gospelovou explozi .Jonathan Lynn natočil tak dobře že se mu vedlo i v hudební televizi MTV, protože film polovičně distributovala.Mé hodnocení za čtyři hvězdy, jelikož v některých částech film kopíruje Sestru v akci.(10.1.2007)

Cuba Gooding Jr,Beyoncé a T-bone se zaručeně postarají o nádherné romantické odpoledne s místy až neuvěřitelně příjemnou gospelovou hudbou. A slova "životní zkušenost mě naučila, že pokušení posiluje" byla výkřikem do tmy mého zoufalství a cestou k naprávě vztahu. Sestra v akci byla praštěná komedie o ničem, ale tohle je příběh lásky k bohu,hudbě ale i obyčejnému lidskému stvoření.(23.10.2008)

Jedna z nejlepších Goodingových komedií, a to ho nemám nijak zvlášť v oblibě. Z počátku rutinní nuda s, pro mě nenesitelnou, křesťanskou tématikou. Postupem času ale stále více muzikální a hlavně hodně vtipná komedie bez fekálních forů a s hlasem Beyoncé Knowles. Celkově je to lehký nadprůměr, ale protože je druhá půlka dvakrát lepší než ta první, Cuba je vic než snesitelný a Beyoncé rozkošná, je hodnocení trošku vyšší. 65%.(14.1.2008)

Nikoho neurazajuca cernosska komedia doplnena gospelovou hudbou. Dej je sice az neskutocne priehladne dopredu predvidatelny avsak Cuba Gooding Jr. hra tak prirodzene ze sa nechate nenasilne chytit a prijat hru az do konecneho, samozrejme vitazneho, finale vsetkych akterov na gospelovom festivale. Beyonce v dnesnej dobe patri medzi jednicku pop spevakov a tak fanuskovia tejto spevacky si mozu pripomenut zaciatky jej kariery prave v tomto filme... PS: Melonologia (veda o melonoch, zenskych) je v tomto filme vypracovana az do uplnej dokonalosti....(8.11.2008)

• stub

Já jsem poslední dobou dost měkota, ale tahle sterilní zhovadilost ve mně nezanechala sebemenší dojem. Obsahově plytké, formálně průměrné a nezajímavé. Nebýt toho, že už je asi 10 let populární všechno, co je černé, zjevně by tento projekt nespatřil světlo světa. Druhá hvězdička je za to, že většina černých komedií bývá výrazně trapnější...(17.3.2008)

• - Soundtrack byl uveden ještě před filmovou premiérou. Celkově byl úspěšnější než film samotný. Jeho součástí je i skladba i "Summertime" od Seana Johna Combske, která není ve filmu použita. (Terva)

• - V cameo rolích se ve filmu objevuje dívčí evangelická hudební skupina Ramiyah a televizní moderátorka Yolanda Adams. (Terva)

• - Natáčení probíhalo převážně v americkém státě Georgia ve městech Atlanta, Columbus, Covington a Griffin. Dále se natáčelo v New Yorku na Manhattanu. (Terva)