Pokušení

Fighting Temptations, The

Pokušenie

Hudební / Komedie / Romantický / Drama

USA, 2003, 123 min

Film plný hudby, lásky i trochu smutku.Hlavní hrdina Darrin Hill (Cuba Gooding Jr.)zjistí, že mu zemřela teta Sally, která mu odkázala dědictví a chce aby řídil babtistický kostelní zbor v němž spívala.Darrin přijede do jižanské vesnice na pohřeb své tety.Po pár týdnech se rozpadl dobrý zbor tety Sally.On se snaží sehnat skupinu lidí která by utvořila vinikající zbor.Ohromující zpěv známých spěváků například Beyoncé Knowles,Wanda Williams,Melba Moore,T-Bone,Angie Stone, ale také Yolanda Adams.Všichni se ve filmu dokopou na výroční soutěž Gospelovou explozi .Jonathan Lynn natočil tak dobře že se mu vedlo i v hudební televizi MTV, protože film polovičně distributovala.Mé hodnocení za čtyři hvězdy, jelikož v některých částech film kopíruje Sestru v akci.(10.1.2007)

• stub

Já jsem poslední dobou dost měkota, ale tahle sterilní zhovadilost ve mně nezanechala sebemenší dojem. Obsahově plytké, formálně průměrné a nezajímavé. Nebýt toho, že už je asi 10 let populární všechno, co je černé, zjevně by tento projekt nespatřil světlo světa. Druhá hvězdička je za to, že většina černých komedií bývá výrazně trapnější...(17.3.2008)

• lennyd

Z šedivého podprůměru nevytáhl Fighting Temptations ani Cuba Gooding Jr, ani Beyonce Knowles (zpěvačka Destinys Child). Darrin (Cuba Gooding Jr.) v mládí se svoji matkou opustil malé americké městečko, aby se tam po smrti své tety vrátil, a splnil její poslední přání a dostal místní kostelní sbor na soutěž těchto sborů...(17.4.2004)

• Indiana

No, nechápu, proč se Cuba Gooding Jr., který dokázal, že je výborný herec ve filmech Jerry Maguire a Rádio, věnuje trapným komediím, z nichž tato je snad i ta nejhorší (u Sněžných psů jsem se občas pousmál a Plnou parou vzad! mě překvapivě docela pobavilo, ale i tak to byla blbost). Odpad ale nedám, neboť Goodingovi Jr. se to daří alespoň trochu utáhnout a jednou se na to mrknout dá.(16.7.2005)

Cuba Gooding Jr,Beyoncé a T-bone se zaručeně postarají o nádherné romantické odpoledne s místy až neuvěřitelně příjemnou gospelovou hudbou. A slova "životní zkušenost mě naučila, že pokušení posiluje" byla výkřikem do tmy mého zoufalství a cestou k naprávě vztahu. Sestra v akci byla praštěná komedie o ničem, ale tohle je příběh lásky k bohu,hudbě ale i obyčejnému lidskému stvoření.(23.10.2008)

• - V cameo rolích se ve filmu objevuje dívčí evangelická hudební skupina Ramiyah a televizní moderátorka Yolanda Adams. (Terva)

• - Natáčení probíhalo převážně v americkém státě Georgia ve městech Atlanta, Columbus, Covington a Griffin. Dále se natáčelo v New Yorku na Manhattanu. (Terva)

• - Soundtrack byl uveden ještě před filmovou premiérou. Celkově byl úspěšnější než film samotný. Jeho součástí je i skladba i "Summertime" od Seana Johna Combske, která není ve filmu použita. (Terva)