Dva ľahkovážne mladé páry cestujú po mokrom írskom vidieku a napokon odhalia vzrušujúce tajomstvo malého mestečka. Keď však obyvatelia mestečka ponúknu štvorici turistov na prenocovanie malú chatu na pokraji lesa, Ben (Brendan Fletcher) a Jeni (Melissa Roxburgh) rýchlo zistia, že idylická krajina nie je taká, aká sa na prvý pohľad zdá. Jedna z najslávnejších írskych legiend je totiž pravdivá a desivá realita, ktorá sa za ňou skrýva, je horšia než nočná mora. (Incantator)

MareT.

Originalni serii jsem nevidel. Ale jsem si jist, ze ta obluda v tomhle snimku nema nic spolecneho s tim malym zmrdem ze starych filmu. Takze jako samostatna jednotka je to podprumerna vyvrazdovacka s extremne stupidnimi postavami. Odsejpa to ale rychle. ()

Rathalos

Konecne som sa dockal az v osmom filme,ze v tejto hororovej serii mozem dat vyssie hodnotenie,viac-menej uz od zaciatku zacina akcia,ma to dobru atmosferu,o napatie nie je nudza,prisera je odstrasujuca a herecke vykony su tiez uplne v pohode,reziser Zach Lipovsky u mna boduje a nie po prvykrat,davam plny pocet...:-) ()

helraiser

No tak, abych pravdu řekl, tak mám opravdu rozporuplné pocity z tohoto Leprechauna. V podstatě ze sérií jako takovou to nemá v podstatě nic společnýho, kdyby se to jmenovalo jinak, tak by se houby stalo, ale jelikož se to jmenuje jak jmenuje, tak to u hodně diváků bude mít hodně velkej problém. Největší problém je samozřejmě v tom, že tu není Leprechaun, ano ten škodolibej skřet v botkách a kabátu se svým hrncem zlata, který pro jeden zlaťák je schopnej urvat ruce a to doslova. Místo něho tu máme nějaký potvory, který se zrovna moc nepovedly a divák je vlastně ani pořádně neuvidí. V podstatě tu máme jen lesní naháněnou, která se mohla jmenovat jakkoliv a nebyl by problém. Ano přesně tak nebyl by problém protože jinak jde o celkem slušnou podívanou, má to spád, akci, napětí a pochopitelně nějaké to gore. Takže celkově jde o průměrnou lesní naháněčku, ale fanoušek Leprechauna tak ten musí bejt mrtě nasranej a oprávněmě. Za mě jasnej průměr. ()

DavidWebb

Zase som dostal to nutkavé "svrbenie" pozrieľ si nejaký "B"eenage výplach s nálepkou horor a ako tak browsujem po nete, tak mi oči padli na Leprichaun: Origins. Vedel som do čoho idem, ale poznáte ten pocit - viete že nevyhráte, ale aj tak ten žreb kúpite? Folklórom týchto snímkov je jednoznačne deravý scenár s toľkými barličkami, že by som s nimi kúril celú zimu. A keďže som vedel, do čoho idem, tak nemá zmysel ich vypisovať. Preto snáď napíšem len toľko, že som necítil potrebu film pretáčať alebo ho predčasne vypnúť, čo je u týchto flikov pozitívom. A drvivá väčšina z nich sa pohybuje v rozpätí 2 až 3 hviezd. Mno, a semkaj sa za dobrej nálady prikloním k trom aj kvôli Stephanie Bennett. Prity čik. ()

Pitryx

Nebyl ten kameraman ožralý jak slíva?? Ne, nebyl, asi to byl úmysl neudělat na skřeta pořádný záběr. Větší část jich totiž nestála za nic. Asi se kostyméři s maskéry za svou práci styděli, a tak kameramana uplatili lahví whisky, kterou tento promptně zdolal a šel pracovat. Dějově to jakž takž ušlape, není to nějaká velká nuda, ale taky ne bůhví co. Nu a jak ohodnotit snímek, kde je dobrých záběrů jako šafránu? No přeci tak, jak hodnotím. Stále jsem čekal, co se vyvrbí ze závěrečných titulků, které byly moc dlouhé. Neprozradím. ()

Nikolas__

Tohle mohla být jedna z děsivých, béčkových událostí, v roce 2014. Bohužel. L:Origins je pro mě velkým zklamáním. Atmosféra ujde, efekty docela taky, nový leprechaun má perfektní design (inspirace od Descentu?), a celkově film šlape docela dobře, a jako bezduchá vyvražďovačka se zajímavým monstrem funguje. Přesto že se mi film skrze ostatní negativa nelíbil, pořád jde v této hororové sérii o jeden z těch lepších dílů, a jsem rád že to směřuje vážnějším tónem. ()

Enzo555

Prekvapivo niezlé Céčko. Solídne výkony, Írsko (...), 1 podarená ľakačka a raketovo rýchly lepruch, čo vyzeral ako Glum :D ()

Vojta-x odpad!

Tak tohle byla fajnová sraXka. Hlavně na to nekoukejte, je to ubožárna.Kde jsou ty doby dobrý B hororů, tohle je tak P ()

pyzma84

To vážne, škriatok, čo si stráži zlato? Napätie nulové, nepomohla ani kamera alá pokročilý Parkinson, triky hrôza a bodík za jedinú scénku pri konci. ()

Kouba007 odpad!

Tohle že má být horor v roce 2014? Tipoval bych tak 1985. Scénář psal trotl, kameru držel držitel Parkinsona a producent použil na masku skřeta zbytky Critters a klokana. Nehorázná sračka! Nevydržel jsem do konce... ()

STRATEGYsro odpad!

Tento film bol zločinom spáchaným na divákovi. Také množstvo rozostrených snímkov, taký plytký dej, tak zlý scenár... Chcem zabudnúť, že som to videl a dávam veľmi slabé hodnotenie... ()