Fruitvale

• Česko Poslední stanice (více)

Skutečný příběh o tragické smrti energického Oscara Granta (22 let), mladého otce, který byl bezdůvodně zastřelen v oblasti západního pobřeží v Kalifornii tamní policií na Silvestra roku 2008. Jeho vražda šokovala celé Spojené státy. Film popisuje pravdivý příběh dvaadvacetiletého mladíka ze západního pobřeží v Kalifornii. Oscar Grant se probudil na Silvestra roku 2008 s podivným pocitem. Nebyl si jistý co se děje, ale rozhodl se, že tentokrát dodrží svá předsevzetí: matce, která má na Silvestra narozeniny, bude lepším synem, přítelkyni Sophii, ke které nebyl poslední dobou úplně upřímný, bude lepším partnerem a hlavně, své krásné čtyřleté dceři Tatianě bude lepším otcem. I když si uvědomuje, že změna nebude vůbec snadná, jde to Oscarovi zpočátku dobře. Jeho odhodlání však ukončí tragédie v podobě střelby ve stanici metra Fruitvale, kde je chladnokrevně zabit místní policií. Oscarova náhlá tragická smrt šokovala celé Spojené státy. (oficiální text distributora)

Tred2

Nešťástný incident, který dal vzniknout tomuto filmu sám o sobě není až tak zajímavý (ne, že bych se na to díval jakože nic, ale vesměs to byla shoda náhod + policejní brutalita (ale zdaleka ne ve své nejhorší podobě)). Natočit okolo toho film pak může fungovat jen těžko.. a taky že to moc nefunguje. Film jako takový postrádá hlubší význam. Herci byli skvělí, ale dění filmu bylo prostě nezáživné a podstatných tam bylo vlastně asi jen 10 minut. ()

Brousitch

"Když jsem dostal od rodiny povolení zfilmovat tu událost, necítíte v tu chvíli nějaké břemeno, jako spíš velkou zodpovědnost. Tak to má ale každý filmař, který se do něčeho takového pustí, hlavně pokud jde o komunitu, která je mu blízká a má ji rád. Přijde vám, že jste nad tím získali určité vlastnictví. Cítíte, že je to hojící se rána a vy nechcete jít nějakým způsobem proti tomu nebo to tříštit. Mně zajímal pouze příběh toho kluka, který pocházel ze stejného místa jako já a byl zhruba ve stejném věku. Nešlo mi vůbec o tu střelbu, jen o ten lidský příběh." - Ryan Coogler ()

kobliha

Ta prehnana snaha vykreslit Oscara ako dobraka od kosti, mi casom zacala trochu prekazat. Na druhej strane prave vdaka tomu koniec o to viac zamrzi :-/ ()

Brunky

Prinúti Vás, si veľmi obľúbiť hlavného hrdinu a hlavne vďaka tomu sa na konci ,aspoň podľa mňa, nedá ubrániť slzám... ()

Lobotomas

Pohádka od černoškého lidu pro černošký lid. Film se nesnaží čerpat z realného příběhu a ten poté představit divákům. Příběh přetvořen a zveličován. Pokud jste někdy někdo viděli řádění černoškého gangu, tak pochopíte jak vypadá realita :-) ()

bararich8

Takhle nějak vypadá rozporuplný film. Buďto vás to vtáhne a pohraje si to s vašima emocema, díky čemuž napálíte vysoké hodnocení nebo si naopak uvědomíte, že tohle se prostě stává a to na mnoha místech světa a každý den a tohle je tak jeden z bezpočtu případů, takže nic extra. Když to všechno skončí, zjistíte totiž, že asi tak hodinu z celého snímku (doslova) sledujete "poklidný " život "průměrného" amerického občana a na konci je pak výborně udělaná scéna na 10 minut. To je vše. Takže co s tím? Osobně zůstávám někde mezi, moc hezky zpracováno a zahráno, ale to téma je pro našince takové nic neříkající (uživatel Dadel to zde přesně vystihnul). 3* ()

geek.ondra

Solidní práce která dokáže být v mnoha pasážích naprosto strhující ale někdy taky dokáže trochu nudit. Obrovský talent Ryana Cooglera byl vidět v každé scéně a Jordan předvedl velmi kvalitní herectví (Lépe už hrál jenom v Black Pantherovi) Coogler toho už dneska předvedl mnohem víc ovšem film ve kterém svůj talent ukázal poprvé také stojí za pozornost. 7/10 ()

pagacova

Zajímavá událost v koukatelném zpracování, u které je určitě dobře, že o ní vznikl film. Na druhou stranu to brnkání na city bylo na mě až příliš. ()

himor

Aj keď je to životopisná dráma, tak musím povedať, že sa to neskutočne ťahalo...bude to znieť blbo, ale toto dielo je pre mňa nezaujímavé. Herecky síce zvládnuté, ale nezaujímavé. 45% ()

Sundance.cz

Zpravidla nečtu recenze ani se nedívám na trailery. Vše je pro mě překvapením a maximálně mi ve filmu prozradí, že se jedná o film podle skutečné události. I Fruitvale jsem tak sledoval. Nevěděl jsem kdo co proč jak. A možná proto jsem se 80 % první části filmu nesžil. Určitě tím nechci shodit tragičnost, ani herecké výkony, to naopak. Ale tak nějak jsem místo těšení se "jak to dopadne" shlížel film ve stylu "tak co se v tom filmu konečně stane?". Přišlo to, na konci, jako by vás probudili ze spánku...Za mě rozporuplných 50 % (**) ()

celticek

Absolutně nerozumím vysokému hodnocení. 80 minut života "Afroameričana" (abych byl korektní), na kterém vás nepřekvapí prostě vůbec nic. Kdyby to mělo 10 minut, tak bude efekt stejný. Šokující je spíš to, co za vraždu 1. stupně fízl vyfasoval. Moc se tlačí na pilu. Zbytečně. ()

gicous

Nečekejte žádnou zápletku, žadný propracovaný příběh, žádný klasický dějový vzorec. Film zachycuje jeden den v životě hlavního hrdiny, který vrcholí nešťastným střetem s policií. Nic víc. Navzdory příběhové jednoduchosti má Fruitvale jedno velké plus. Když ho sledujete, sálá z něho opravdovost prostředí, obklopujícího Oscara na jeho jednodenní životní pouti. Ať již se jedná o jeho rodinu, přátele nebo město jako takové, vše má nádech autenticity, která je přítomna v každém záběru. Bezpochyby je to zásluha všech herců vyskytujících se v hlavních i vedlejších rolích a samozřejmě samotného režiséra. Díky tomuto si mně film udržel až do konce. 6*/10 ()

Zed70

Napřed ten příběh lehce pluje a najednou, když už zapomenete co bylo na začátku, vás vytrhne z pohody. Donutil mě najít si na internetu více informací o Oscaru Grantovi a o tom co se 1. 1. 2009 stalo. ()

Blazis34

Těsně po shlédnutí jsem trochu přemýšlel, zda vůbec něco k tomuto filmu napíšu. Skutečný případ je děsivý a popisuje jak tenká je hranice mezi životem a smrtí. K této události se ale nechci moc vyjadřovat, každý to viděl, každý ví co se stalo, tak proč by. K filmu - myslím, že se povedlo vybrat až mrazivě totožné herce ohledně vizáže, kteří se i dokonale dokázali vcítit do filmové role a celý příběh na mě působil nesmírně skutečně. Na to, že jde jen o to, že nevinného chlapa zastřelil policista před mnoha cestujícími v metru, Ryan Coogler dokázal udělat z tohoto momentu film, který je koukatelný a děj vás vtáhne. Film se mi hodnotí složitě, jelikož se mi konečná situace děje nelíbí a tudíž hází trochu obraz i na celkový dojem z filmu. Pokud bych se měl držet jen hodnocení kvality filmu, tak musím dát čtyři hvězdy - 75%. ()

Facerr

První polovina filmu je charakterovým vykreslováním hlavní postavy. Když už začnete zívat , protože se nic neděje, přijde teprve hlavní děj. Drama, ve kterým si nikdo nic nepřibarvuje a o to skutečnějš působí. Kdyby se příběh věnoval víc dramatické zápletce, dalo by se z toho vytřískat asi víc. Takhle je to smutně končící příběh s velkým dopadem, o čem mluví i poslední minuty, který teprve vtáhnou do autentičnosti celý story. ()

Rockyho comeback potvrzen

Rockyho comeback potvrzen

13.11.2014

Rocky Balboa, šestý film slavné boxerské série, úspěšně uzavřel příběh Italského hřebce. Oficiální sedmý díl nás zatím nečeká, Stallone ale vymyslel jiný způsob, jak svého hrdinu vrátit na plátna kin… (více)