Evergreen, který nikdy neomrzí! Tomáš Holý jako nadmíru čilý a podnikavý Vašek ve slavné a cenami ověnčené komedii o hledání tatínka. Nadmíru podnikavý školák Vašek žije sám s maminkou. Ta se ale po večerech víc než jemu věnuje své profesi – baletu. „Všichni kluci mají tátu, jenom já nemám ani psa!" stěžuje si Vašek. A sám se snaží sehnat mamince nějakého nového manžela a sobě náhradního tatínka. Na zimní rekreaci „narazí" na sympatického Luboše. Když se maminka nečekaně musí vrátit do Prahy na záskok do divadla a jeho dostane na starost právě náčelník Horské služby – vezme situaci do vlastních rukou! To ale Vašek ještě netuší, že se horolezec Luboš s jeho maminkou už dávno zná. Když Luboš vidí, že se na Vaška může ve všem spolehnout, začne si na prstech cosi přepočítávat... Mimořádně úspěšná rodinná komedie Marie Poledňákové stojí i poněkolikáté za zhlédnutí nejen díky zajímavé zápletce, vtipným situacím a dialogům, ale i pro skvělé herecké výkony Jany Preissové, Františka Němce. A především neodolatelného Tomáše Holého. (Česká televize)

natalanka

Ten balzám na duši, ta pohoda, ta láska, ten humor, ten smích, ti úžasní herci a na vrcholu tvorby Ta Madam Marie Poledňáková, která dokázala zázrak, ke kterému se vracíme u nás doma každý rok a ta láska....a pohoda plyne k nám domů :-) ()

COLOR

Dokonalý prototyp typického československého rodinného filmu zo socíku (ach jo, kde jsou ty časy mého dětství...). ()

česnek

Každé dítě chce mít maminku i tatínka. Smutné je, že některé děti oba rodiče nemají a pochopit to, co takové děti vnímají a cítí lze jen těžko. Tento film k tomu však pomáhá. Dojemný příběh s úžasným scénaristickým nápadem - dítě si samo najde svého opravdového tatínka - je umocněn obdivuhodným hereckým talentem Tomáše Holého a zároveň zřejmě životní rolí Jany Preissové a Františka Němce. ()

pierre9

Okrem toho, že je to absolútna klasika, tak je to aj jeden z mála filmov, ktoré majú v žánri prívlastok rodinný a napriek tomu nie sú trápne. Skvelé:) ()

Pathetic

Na tenhle skvělí film se dá dívat každý den.Příjemná relaksace ,žádné násilí ,honičky ,atd. prostě život a to je to co je na českých filmech nejlepší. ()

Callie

Bezvadná klasika a začátek glorifikace Tomáše Holého. Jedna z mála rolí, kde je František Němec za totálního klaďase a kde může ukázat svůj šarm, že mu ženské zobou z ruky. Škoda, že jen v této sérii. ()

Cvachetka

Prví ze dvou skvělých rodinných filmů. Řekl bych, že je mírně "slabší" než jeho pokračování, ale stejně je tak skvělý, že dávám 95%. ()

gezper

Ano, je to pěkné, romantické, rodinné, pohodové atp., ale že bych z toho byl zas až tak odvázanej, zkrátka ne úplně můj šálek kávy. S vyzdvihováním talentu Tomáše Holého je ovšem nutno souhlasit. [60%] ()

Aidina

Marie Polednáková prostě umí natočit rodinné filmy. A taky měla velké štěstí na Tomáše Holého, nejgeniálnějšího dětského herce všech dob. ..."Na mě se můžeš spolehnout!..." Ano, na Tomáše bylo vždycky spolehnutí, že filmu dodá to správné kouzlo. Nesmíme zapomenout ale i na další herce, kteří tomuto filmu vtiskli nesmertelnost. Maminka Anna, baletka, co má silu jak lokomotiva, skvěle zahraná krásnou Janou Preisovou a tatínek Luboš, náčelník horské služby, kterého s noblesou vysekl charismatický František Němec. ()

Flamik

Pohodička, hrál jsem z toho scénku s Lubošem a jeho testování sněhu, velká sranda. Super ale je, že celej film má nápad, dobré herce, vtip, Tomáše Holého. Viděl sem rozhovor s Marii Poledňákovou, neskutečný jakej to byl frajer. ()

r007

Nádherný rodinný film, který ani po 40 letech neztratil nic ze svého lesku. Dívá se na něj moje 9 letá dcera a moc se jí líbí. Scénář nemá chybu a herci jsou tak přesvědčiví, jako málokde v té době. Otázkou je, zda by film fungoval i bez Tomáše. Asi ne. ()

jojto

Nechápem, že niekto považuje film s doslova debilným názvom a akože humorným scenárom, za romantický. Slabá rodinná, v silným úvodzovkách (fakt silných) akože komédia, na ktorej sa nesmejete, možno tak pousmejete (nad 2-3 hláškami Holého). Rodinné dráma o zbližovaní syna a otca, so snahou prehupnutia na komédiu od človeka, zrejme scenáristky, ktorá považuje v živote za supervtipné i strčenie hlavy do snehu. Celé by som to prerobil od piky a Holému dal vážnu rolu. Nie iba úlohu naivného decka, čo má dubovú hlavu a nechá sa kúpiť čoklom. Takto to dopadne keď si niekto myslí, že jeho plytký humor je aplikovateľný vždy a všade. ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková