Evergreen, který nikdy neomrzí! Tomáš Holý jako nadmíru čilý a podnikavý Vašek ve slavné a cenami ověnčené komedii o hledání tatínka. Nadmíru podnikavý školák Vašek žije sám s maminkou. Ta se ale po večerech víc než jemu věnuje své profesi – baletu. „Všichni kluci mají tátu, jenom já nemám ani psa!" stěžuje si Vašek. A sám se snaží sehnat mamince nějakého nového manžela a sobě náhradního tatínka. Na zimní rekreaci „narazí" na sympatického Luboše. Když se maminka nečekaně musí vrátit do Prahy na záskok do divadla a jeho dostane na starost právě náčelník Horské služby – vezme situaci do vlastních rukou! To ale Vašek ještě netuší, že se horolezec Luboš s jeho maminkou už dávno zná. Když Luboš vidí, že se na Vaška může ve všem spolehnout, začne si na prstech cosi přepočítávat... Mimořádně úspěšná rodinná komedie Marie Poledňákové stojí i poněkolikáté za zhlédnutí nejen díky zajímavé zápletce, vtipným situacím a dialogům, ale i pro skvělé herecké výkony Jany Preissové, Františka Němce. A především neodolatelného Tomáše Holého. (Česká televize)

Tucinka

nadčasová rodinná komedie po česku, Tomáš Holý je nepřekonatelný človíček v této roli. škoda, že i dnes se netočí takové super filmy na pohodu pro celou rodinu ()

Amina_

Tohle je snad první český film, který se mi opravdu líbil. Úžasný hlavní hrdina, který hledá ženicha pro maminku a skvělý herecký výkon hlavní hrdinky. Těším se na druhý díl ! ()

Thalin

Já tenhle díl prostě nikdy moc nemusela. Hlavní představitel Vaška za to nemůže, ale to dítě je prostě tak otravný! Jeho chování k mámě, neustálé výčitky, neposlušnost. Vztah jeho matky s nesympatickým učitelem baletu je taky na pěst. Pak se to sice s příchodem postavy Luboše zlepší, ale nic to nemění na tom, že na mě to dítě celou dobu působí jako fracek. ()

JB001

Viděno X krát a ještě nikdy nehodnoceno. Musím to teď napravit. Těžká nostalgie za plný počet. Viděno krátce po Lásce nebeské a přišlo mi, že Keira Knightley se dost podobá Janě Preissové nebo obráceně? ()

fojťan

Romantická komedie po česku, která společně se svým pokračováním předběhla dobu o dobrá dvě desetiletí. ()

Martyjoker

Musím pouze zopakovat slova svých předhodnotitelů, ale o tomto snímku se opravdu nedá říct nic jiného, než že je to klasika. Časem prověřený a stále milý příběh, který se nikdy neokouká. Film, který můžete sledovat kdykoliv, kdekoliv a s kýmkoliv. Nezbývá než dodat: zasloužených 5 hvězdiček. ()

effulka_kebulka

Svět je malý a náhoda je blbec. Pěkná studie osudů jedné neúplné rodiny a také to, jak může jedna malá lež ovlivnit člověka na celý život. Malý Tomáš Holý je neuvěřitelně přirozený, krásná maminka Jana Preissová a statný horolezec František Němec. Dokonce i Vlastimil Harapes si vystřihnul pěknou roličku milence. Sice Polepšovna je podle mého lepší, ale i tak 5 hvězdiček to jistí ()

beedol

Rodinná klasika, která mě snad ještě nikdy nezklamala, viz i pokračování. Ideální pro toho, kdo si rád zavzpomíná na dětská léta! :) ()

nicky.2000

Pokračování se mi snad líbí ještě o fous víc, ale i první díl mimořádně vyvedená pecka, kterou můžu vidět znovu a znovu. ()

LEOM

Tenhle film spolu s ještě lepší dvojkou je to nejlepší co paní Poledňáková vytvořila, samozřejmě velkým dílem k tomu přispívá Tomáš Holý s Františkem Němcem ()

Tribuiani

Výborná komedie, kterou jsem dokoukal úpně celou. Roztomiloučký Vašek se v tomto filmu "představí" jako nejlepší dětský herec Československa, čímž vůbec nechci snižovat úroveň ostatních herců. Scénář vypadá jako scénář pro komedii, výborně. 100% ()

Skalda1981

Už jen kvůli Tomáši Holému,kterého mám trašně rád jako herce jsem tomuto filmu dal 5 hvězdiček a kdyby byla možnost tak jich dostane za tento super film ještě více. ()

Ruffus83

Pro mě je tento díl na stejné úrovni jako pokračování (´Polepšovna´), a to na maximální. Možná v něm není tolik vysloveně komediálních situací, ale zato krásná poetika a dojemně úsměvné, silné chvíle. K T.Holému snad ani nemá cenu nic psát, myslím, že na jeho hereckém talentu, ale hlavně na jeho ´kouzelné´ klučičí povaze, kterou vlastně ani hrát nemusel, protože takový byl, se shodnou všichni. Taky si vždycky znovu uvědomím, jaká škoda byla právě jeho, přestože už jako dospělý nehrál. Ale bohužel řídil auto značně opilý a tam je to riziko vždycky... Jeho filmoví rodiče (J.Preissová a F.Němec) jsou jako vystřižení ze žurnálu té doby. Pan Harapes a jeho nonšalantní jízda v Renaultu 16 taky nemá chybu. Je to jeden z čs. filmů, který u mě nejvíc naplňuje známé klišé o pohlazení na duši. ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková