Planeta oceán

• Francie Planète océan (více)

Film režisérů Yanna Arthus-Bertranda, Michaela Pitiota a týmu podmořských kameramanů ze všech koutů světa vznikl ve spolupráci se společností OMEGA a za vědecké podpory Tara Expeditions. Snímek odhaluje tajemství některých z největších záhad přírody a zdůrazňuje důležitost harmonického soužití lidstva a oceánů. Planeta oceán slouží jako připomínka existence pouta mezi člověkem a přírodou, stejně jako povinnosti lidstva chránit a respektovat naši planetu. Yann Arthus-Bertrand, velvyslanec dobré vůle pro program životníh o prostředí při OSN, představil film hlavám světových velmocí na konferenci v Riu v červnu 2012. (oficiální text distributora)

ivan bohatyr

Možná až moc takové výhružné - rychle se všichni změňme nebo do pár let lidstvo umře hladem na zdecimované planetě. Dnes 5 let od natočení filmu žádné zásadní problémy nevidím, tuňáky jíme stále dál. Stejně co s tím může průměrný člověk udělat - odpad třídím, co dál? Co se týče znečištění pořád zmiňovaná jen Čína, no tak hlavně tam by se to mělo vysílat. No ale výborné záběry, kolikrát člověk kroutí hlavou jací živočichové na té naší planetě žijí. ()

Autogram

Podmanivý dokument francúzskej školy, kde nie je nutné film nabiť obrovským množstvom nových informácií, ale radšej skĺbiť úchvatné zábery a zaujímavý komentár. Predstavenie oceánov ako zdroja potravy a kolísky života. Začína sa tak vývojom Zeme, života, až po človeka a pokračuje sa predstavením najzaujímavejších oceánskych javov, tvorov, planktónu a potravinových reťazcov, opäť až po človeka a jeho využitia oceánov. Druhá časť je už čistou kritikou zneužívania a plienenia oceánu človekom aj s náznakmi riešenia vo veľkých výzvach, ale ťažko to zmenia tí, čo si dokument pozrú, ako napríklad tunajších aktuálne 273 hodnotiteľov. Originálna hudba umocňuje zážitok a tiež rozmýšľam, aké by to bolo bez českého komentára Alfreda Strejčka. –––– Polovina obyvatel Země žije méně než 100 kilometrů od oceánu. ()

Zagros

U závěrečných titulků tohoto dokumentu bude asi každému hodně špatně. Oceány a vůbec celá naše modrá planeta jsou na cestě do pekel a můžeme za to jenom my… lidstvo jako celek. Tím, jak jsme nenažraní a protože jen všechno neustále a bezmyšlenkovitě drancujeme. To je sice hodně jednostranný a zobecnělý pohled, bohužel ale v globálu pravdivý a podobné dokumenty jsou rozhodně potřeba. Čím více lidí je uvidí, tím to bude lepší a je naděje, že se to ještě obrátí k lepšímu. Pravda je, že člověk je jediný tvor na planetě, který se nepřizpůsobuje svému okolí, ale naopak násilně přizpůsobuje své okolí sobě. Krásné záběry naší planety vám dokáží vyrazit dech, stejně tak jako záběry na „vyspělou“ lidskou společnost. Obrazy obrovských kontejnerových lodí v obrovských přístavech, sklady tisíců a tisíců kontejnerů… člověku to asi vše hned nedocvakne a potřebuje to vidět. Rozhodně všem doporučuji jako ne moc pěkné varování. Za (oprávněně) pesimistické vyznění a za jednostrannost ubírám nicméně jednu hvězdu. ()

POciSEM

Velice krásný záběry na planetu který mi rušily neustálý filozofický žvásty o superpredátorech tj.lidí který by se měli probrat,přestat kouřit,žrát maso a vůbec žít jako rostlinky.Vždycky počítám s tim že při sledování podobnýho dokumentu dojde na tohle téma ale tady už je to moc přehnaný.Voda je mokrá,nebe je modrý,ženský maj tajemství a koho to sere.Lidi se prostě nezmění.Nebejt toho umravnostňování,dopadlo by to o moc lépe. ()

vander19

Život pre miliónmi rokov vznikol z oceánu a tento dokument jasne dokazuje ako si to vážime. Ničíme čo sa dá. Lovíme aj to čo netreba. Devastujeme prírodu za cenu peňazí. Ale je to príliš tragické a tvorcovia sa snažia vyvolať u diváka pocit, aby naskočil na Greenpeace loď a postavil sa do cesty tankeru. Niektoré zábery parádne, ale málo venované prírode. Skôr tomu čo jej človek robí. Ako sa ku nej nesprávne chová. Čakal som niečo v štýle Planet Earth, ale žiaľ sa nedočkal. ()

angloumene

Osobně se cítím jako člověk, který má k přírodě blízko, přesto mě Planeta oceán vůbec nenadchla. Infantilní komentář mě po většinu času spíše rozezlíval, z obsahového hlediska jsem se nic moc nedozvěděla a ani agitační část, která se pochopitelně snažila tlačit na city, mě zrovna nenadchla. Celkově 60 %. ()

Nethar

Po Home jsem se podíval na další dokument od Yanna Arthus-Bertranda. Opět moc krásné jedinečné záběry. První část jde tak nějak po historii Země, s důrazem na vodstvo, paráda. Ke konci je to dle očekávání kritika lidstva, jak to všechno likvidujeme a nic nezbyde, ale tak jako obecně a normálně, nepřišlo mi to tak jednostranné a kontroverzní jako v Home. Rozhodnutí, jestli je to OK a dle vývoje přírody, že všechny rybičky a ptáčky zlikvidujeme jako správní přemnožení predátoři, a jestli je to skutečně taková krize, to už ponechám na každém jednotlivém divákovi. ()

M1k9

Volné pokračování dokumentu Home. Skvělá kvalita. Tíživé poselství. Už jen to chtít vidět něco znamená. Takové dokumnety by si zasloužily lepší marketing. 131 hodnocení je kapka v moři. IMDB hlasí rovněž ubohý zájem. V lidech se nic nemění a nezmění. Jsou (jsme) naprogramováni k sebezáhubě a Zemi strhneme s sebou. 9.5/10 ()

xxxvodnikxxx

Jako píšu u každýho dokumentu každej by se měl čas od času podívat na nějakej přírodovědnej dokument , a tím spíš, pokud je onen jedinec významnější jedinec v otázce průmyslu.. To, jak se člověk přivlastňuje Zemi, a jak si naivně myslíme, že oceány snesou všechno, je hroznej hnus- uvědomíte si to taky, když uvidíte např. ptáky, kteří se stravují našimi odhozenými plasty apod. ()

Narciska

Zhoršující se stav světových oceánů - blížící se apokalyptická katastrofa v úchvatné prezentaci - unikátní záběry hlubokomořského dna, korálových útesů, ryb a těžařských věží - šokující informace - kolosální lidské výtvory - modrá planeta. ()

jura-roy

Musím reagovat na komentáře, které nadávají na ubrečenost tohoto dokumentu. Není to o ubrečenosti, je to o varování... Ano tento dokument neukazuje dvě hodiny krás a skvostů naší planety, po jehož shlédnutí byste se s blaženým pocitem podrbali na zádech a řekli si, že na taková místa byste se strašně rádi jednoho dne podívali. Po tomto shlédnutí si uvědomíte, že lidstvo nemá absolutně žádný respekt k planetě a ekosystému, díky němuž žijeme. Pravda, nezahazovat v lese odpadky, třídit atd. to dnes již děláme skoro všichni, ale málokrát si uvědomíme, že ta největší část je náš životní styl, kterého se nemůžeme vzdát - ropa, plyn, tuny jídla. A to, že si toto vědění dokáži přiznat, ze mě nedělá "zeleného" co by hned běžel zachraňovat pralesy a podepisovat u greenpeace. ()

agassi68

Krásne, poučné a zároveň smutné. Myslím, že nám už niet pomoci a je len otázkou času, kedy konár, čo si už dlho pílime pod nami spadne.. ()

rekkky

All in all the script is going well hand in hand with interesting pictures and the whole concept of outlook of the document is done perfectly. Planet Ocean offers amazing look into the deep seas and oceans. Producers are complexly focusing on promotion of the important messages towards the nowdays issues, which are moving with the world environment, so there is a lot of space for audience to make their own opinion. Unfortunately at the end it is supported by facts, which are heading only in one-sidedness, so it loses the objectivity. Planet Ocean is great instrument for raising the awaraness of topics, which are directly linked with all living creatures on the world. ()

kirmakX6on

kamera není vůbec špatná, některé záběry jsou velice zajímavé a unikátní, ale ten komentář se téměř nedá přežít - je nudný a nezajímavý, informačně nehodnotný, navíc plný žvástů, prázdných frází a absolutně tupých klišé. V české, dabované verzi je pak vrchol ten hlas, kterým byl namluven...je to něco strašného. Za komentář dávám odpad!, nicméně čistě jen kamera to zdvihá na 2*, celkově maximálně 30% a bohužel nemůžu doporučit, protože prostě dokument bez kvalitního komentáře, jakkoliv hezky natočen, je dokument na dvě věci. ()

subic

První díl je víc přírodopisný, za to druhý díl hlavně navádí k ochraně oceánů a redukci rybolovu, tak aby nedošlo výhynu všech podstatných druhů a nedošlo k nerovnováze v oceánu, rapidnímu nárůstu medúz apod. My středozemci s tím asi moc nenaděláme, ale i přes to bych doporučit povinně shlédnout nejen školákům. ()

route60

Nádherné záběry moře a přírody jako takové a též notně zvednutý varovný prst nám všem jak se k přírodě ale hlavně k moři chováme Y.A-Bertrand a jeho tým stvořili jeden z nejlepších přírodopisných dokumentů posledních let. ()

Blazis34

Úžasný dokument s plno úchvatnými záběry a spoustou pravdivých poseltství. Je třeba naší planetu chránit i pro budoucí obyvatele, aby i oni mohli vidět takto krásná místa, jako tento dokument demonstruje. Za mě 90%, skvělý komentář a dechberoucí záběry. Co víc si od dokumentu o přírodě přát. ()