Reklama

Reklama

Myš, která řvala

  • Velká Británie The Mouse That Roared (více)
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Vysoko ve Francouzských Alpách se rozprostírá na patnácti a tři čtvrtě čtverečních mílích nejmenší stát světa - velkovévodství Grand Fenwick, kde vládne stará velkovévodkyně Gloriana XII. (Peter Sellers). Poté co jeden kalifornský vinař začne vyrábět imitaci fenwického vývozního artiklu číslo jedna, Pinotu Grand Fenwick, stihne tuto jedinou anglicky hovořící zemi na starém kontinentě hluboká hospodářská krize. Dědičný ministerský předseda, hrabě Rupert Mountjoy (Peter Sellers), navrhne (s cílem zachránit svou vlast) vyhlásit Spojeným státům americkým válku. Dvacet dobrovolných lučištníků pod vedením velitele vojsk, dědičného polního maršála a vrchního nadlesního Tullyho Bascomba (Peter Sellers), zaútočí na liduprázdný New York, neboť byl vyhlášen cvičný atomový poplach. Uznejte sami, že jenom imbecil by mohl vyhrát takovouhle válku. (Bontonfilm)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (125)

Tommassi3 

všechny recenze uživatele

"Jenom imbecil mohl vyhrát tuhle válku !! A on ?? On to udělal.." ;) Velmi dobrá satira - Zejména ta usatira..;) - která svým humorem silně asociuje skvostné a zejména legendární britské série Yes Minister a Yes, Prime Minister.. Sedmijediný geniální magor Peter Sellers nevědomky nic zlého netuše vztyčuje svůj prostředník směr Eddie Murphy způsobem naprosto bezvýhradným.. ()

dr.fish 

všechny recenze uživatele

Pověstný longbowman of Fenwick útočí na New York, aby si svou porážkou vynutil opětovné navázání obchodních styků a odbyt svého vína. Shodou okolností však najde New York prázdný a zajme amerického generála, ukořistí zbraň hromadného ničení, které se bojí celý svět. Porazit USA s dvaceti muži, to musí být velitel buď génius nebo idiot. V tomto případě je B správně, Tully Bascombe je totiž jedním z více zdegenerovaných členů královské rodiny, maršálem je jen proto, že armáda je ve Fenwicku zcela nevyužívaná. Všecko se to zacyklí a je to docela sranda i na dnešní dobu. Rozhodně mne film mile překvapil, jak citlivě a lidsky se dá natočit protiválečný film. 80% ()

Reklama

Radko 

všechny recenze uživatele

Pomerne vtipná satirická príhoda o vyhlásení vojny maličkého štátiku Spojeným štátom americkým a následkoch tohto kroku. Základom scenára je parodovanie jednotlivých štátov v čase dobového mediálneho strachu z permanentnej hrozby atómovej vojny, základom herectva je trojúloha Petra Sellersa. Ako správne píše užívateľ Indio, kostýmami aj gagmi tvorí Revúca myš akýsi prazáklad humoru Monty Pythonovho lietajúceho cirkusu. O úplne nadčasovú komédiu nejde, pretože zhruba tretina filmu je naťahovanou zlátaninou, pôsobiacou dojmom výplne stopáže celovečerného filmu. Ide napríklad o návštevu New Yorku, pôsobiacu spočiatku vtipne, no neskôr išlo len o unavené predlžované zábery do ktorých boli dodané gagové scény, ako z nepodarených Chaplinových grotesiek. Poznámka na záver: Základ deja i názvu filmu - vyhlásenie vojny trpaslíka (myši) gigantovi (levovi) - nebol nejako zvlášť nereálny - veď napríklad Slovenská republika dňa 12. decembra 1941 vyhlásila vojnu USA aj Veľkej Británii. ()

Mikino00 

všechny recenze uživatele

Královsky jsem se bavil u téhle satiry nejen na politiku, studenou válku i američany. Celý koncept důvodu pro invazi i invaze samotné je velice povedený, film se může opírat o kvalitní scénář i o vždy spolehlivý výkon Sellerse, který toho odehrál více než je zvykem. Film navíc upoutá diváka už úvodním vtípkem s logem studia až po závěrečné kladení mírových podmínek zahrnující novou koupelnu. ()

Slarque 

všechny recenze uživatele

Peter Sellers byl prostě jedinečný komik! Tahle válečná satira je takovým předchůdcem pozdější geniální spolupráce s Kubrickem na Dr. Divnolásce. Krásně švihlá ústřední zápletka, na kterou jsou navlečeny drobné vtípky na Brity, Američany, Francouze a ve stručnosti i na zbytek světa. Do té doby ryzí béčkař Jack Arnold zřejmě překonal všechna očekávání (90%). ()

Galerie (21)

Zajímavosti (4)

  • Scény, odohrávajúce sa v prístavoch Marseille a New Yorku, sa nakrúcali v Southamptone, invázia do ulíc Manhattanu bola nakrútená priamo na mieste, v nedeľné ráno, keď boli ulice ľudoprázdne. (classic)
  • Filmování začalo v polovině října 1958 třítýdenními exteriéry v Surrey a na pobřeží Lamanšského průlivu. 10. listopadu se produkce přestěhovala do ateliérů v Sheppertonu. (Pavlínka9)
  • O několik let později byl Peter Sellers dotázán, zdali by si zahrál v pokračování Myš na měsíci (1963). To už byl Sellers mezinárodní hvězdou a odmítl. Dokonce veřejně prohlásil, že se mu Myš, která řvala vůbec nelíbila. (Pavlínka9)

Reklama

Reklama