poster

Myš, která řvala

 • anglický

  The Mouse That Roared

 • anglický

  Day New York Was Invaded, The

Komedie / Válečný

Velká Británie, 1959, 83 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • (mOnkey)
  ***

  Takhle nějak si představuju inteligentní komediální jednorázovku, která dobře využívá Sellersovy mnoharole (ostatně kdo jiný má takový komediální talent, že se smějete, jen co začne na obrazovce zmateně pobíhat), z nichž je ale jen jedna majoritní a dvě podružné. Potěší i panterácký dabing Standy Fišera, takže ani moc nevadí, že polovinu vedlejších postav namluvil Homer, a tu druhou pan Burns. Prostě ideální film na deštivé sobotní odpoledne. 70%(13.2.2011)

 • RHK
  ***

  Jedna ze 140 nejlepších komedií - 140 Greatest Comedy Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Při mé skvělé paměti na obličeje mi až při čtení komentářů došlo, že Peter Sellers hrál ve filmu trojroli - i když ta velkovévodkyně mi přišla taková jiná... :-) O válečný film samozřejmě nejde, spíše o politickou parodii s dostatečným obsahem britského suchého humoru. "Myš" není ani vrcholem Sellersovy situační komiky, ten přišel o hodně později v Růžových panterech a ve filmu Byl jsem při tom, ale trojrole o šíři jeho talentu hodně naznačila již tady... Přesto jde i dnes o příjemný a vtipný film. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=p7L7WLFBYR4(27.6.2012)

 • Elví
  *****

  Nepamatuju si na jediný záběr, kdy bych se nesmála. Film obsahující TOLIK hlášek, že by vydaly ještě minimálně na dalších 5 filmů. Příběh zemičky zvané Fenwick, rozprostřené na 15 mílích, jež vyhlásí válku USA (které musí pověřit FBI, aby nepřátelskou zemi našlo:)) a kupodivu ji vyhraje pomocí ukradené Q bomby (kterou SSSR už samozřejmě dávno má, ale Fenwicku svou spolupráci stejně nabídne) v čele s kouzelnou královnou, již hraje Peter Sellers, ministerským předsedou, jehož hraje Peter Sellers a vojevůdcem - prudce inteligentním Tullym, jehož hraje Peter Sellers končící happy endem a milionem dolarů (po neúspěšném přemlouvání ne miliardou) je prostě neodolatelný:)(2.12.2006)

 • MarekT
  *****

  Jestli něco mám na komediích rád, tak to, že bývají zpravidla apolitické... Fantastická exhibice ostrovního chameleona Petera Sellerse (tentokrát spíše přípomínajícího Pythony) s hutnou invencí a i dnes víceméně aktuálním dějem, navíc hranice, kterou můžete přejít, když ji nikdo nehlídá, nemá chybu, stejně jako zastávka na znamení a společenská hra Diplomacy. Těm, kterým se líbil Strangelove, zaručuji, že se zde pobaví ještě více. "Přiletěli létajícím talířem, je jich tři sta!" - "Marťani, jsou jich čtyři stovky!" - "Napadlo nás tisíce Marťanů!" - "Marťani jsou všude!"(21.5.2010)

 • dr.fish
  ****

  Pověstný longbowman of Fenwick útočí na New York, aby si svou porážkou vynutil opětovné navázání obchodních styků a odbyt svého vína. Shodou okolností však najde New York prázdný a zajme amerického generála, ukořistí zbraň hromadného ničení, které se bojí celý svět. Porazit USA s dvaceti muži, to musí být velitel buď génius nebo idiot. V tomto případě je B správně, Tully Bascombe je totiž jedním z více zdegenerovaných členů královské rodiny, maršálem je jen proto, že armáda je ve Fenwicku zcela nevyužívaná. Všecko se to zacyklí a je to docela sranda i na dnešní dobu. Rozhodně mne film mile překvapil, jak citlivě a lidsky se dá natočit protiválečný film. 80%(25.2.2015)

 • - O několik let později byl Peter Sellers dotázán, zdali by si zahrál v pokračování Myš na měsíci (1963). To už byl Sellers mezinárodní hvězdou a odmítl. Dokonce veřejně prohlásil, že se mu Myš, která řvala vůbec nelíbila. (Pavlínka9)

 • - Filmování začalo v polovině října 1958 třítýdenními exteriéry v Surrey a na pobřeží Lamanšského průlivu. 10. listopadu se produkce přestěhovala do ateliérů v Sheppertonu. (Pavlínka9)

 • - Scény, odohrávajúce sa v prístavoch Marseille a New Yorku, sa nakrúcali v Southamptone, invázia do ulíc Manhattanu bola nakrútená priamo na mieste, v nedeľné ráno, keď boli ulice ľudoprázdne. (classic)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace