Myš, která řvala

• Austrálie

Komedie / Válečný

Velká Británie, 1959, 83 min

• Andronikos

Zápletka je dobrá. Humoru z toho ale nakoniec na môj vkus príliš nebolo. Po ukoristení bomby sa dej stal minimálne pre mňa neprehľadným a málo vypointovaným. Vidieť Sellersa ako vojvodkyňu by som si radšej odpustil, ľúbostný motív v závere sa mi zdal nechutne lacný. Neviem, či je to jeho vekom alebo jeho britskou provenienciou, ale tento film na mňa celkovo urobil dojem strašnej "zlátaniny," ktorá nič nedotiahla do konca. Škoda.(27.3.2011)

Ostří výběrové britské satiry nikdy neztrácí svou břitkost a lesk, nedokáží jej o ně připravit ani ubíhající léta. Nešetří nikoho a nic, s přehledem střílí do cizích i vlastních řad. A já jsem ve svém živlu, ať už u mne vyvolává salvy smíchu, nebo jen pár pobavených úsměvů. Nechť vaše pozornost nepoleví, muži se smrtícími paprsky a škodolibé lišky mohou číhat kdekoliv!(3.3.2011)

Pověstný longbowman of Fenwick útočí na New York, aby si svou porážkou vynutil opětovné navázání obchodních styků a odbyt svého vína. Shodou okolností však najde New York prázdný a zajme amerického generála, ukořistí zbraň hromadného ničení, které se bojí celý svět. Porazit USA s dvaceti muži, to musí být velitel buď génius nebo idiot. V tomto případě je B správně, Tully Bascombe je totiž jedním z více zdegenerovaných členů královské rodiny, maršálem je jen proto, že armáda je ve Fenwicku zcela nevyužívaná. Všecko se to zacyklí a je to docela sranda i na dnešní dobu. Rozhodně mne film mile překvapil, jak citlivě a lidsky se dá natočit protiválečný film. 80%(25.2.2015)

Milá stará komédia s trojjediným Petrom Sellersom. Je to vlastne iba trochu roztiahnutá absurdná anekdota s pacifistickým ladením. Televízie ju nereprízujú často a v tejto frekvencii je pozerateľná aj dnes, najmä vďaka krátkej stopáži. Na pár dobových fórkoch som sa zasmial aj dnes. Žiadne veľdielo, ale tri hviezdičky si zaslúži. Treba predsa pomôcť Fenwicku, pretože to nemôže byť zlá krajina, ak jej hlavným hospodárskym odvetvím je vinárstvo. Preč s kalifornskými napodobeninami!(16.3.2011)

Jako vždy výborný Peter Sellers v několika rolích poněkud televizní komedie, která hlavně díky své krátké stopáži nezačne nudit. Mám rád, když si lidé dělají srandu z vážných témat, jako je studená válka a zbraně hromadného ničení, zvláště pokud je to téma dobře uchopené. Což naštěstí je tento případ.(1.9.2009)

• - Filmování začalo v polovině října 1958 třítýdenními exteriéry v Surrey a na pobřeží Lamanšského průlivu. 10. listopadu se produkce přestěhovala do ateliérů v Sheppertonu. (Pavlínka9)

• - O několik let později byl Peter Sellers dotázán, zdali by si zahrál v pokračování Myš na měsíci (1963). To už byl Sellers mezinárodní hvězdou a odmítl. Dokonce veřejně prohlásil, že se mu Myš, která řvala vůbec nelíbila. (Pavlínka9)

• - Scény, odohrávajúce sa v prístavoch Marseille a New Yorku, sa nakrúcali v Southamptone, invázia do ulíc Manhattanu bola nakrútená priamo na mieste, v nedeľné ráno, keď boli ulice ľudoprázdne. (classic)