Co se dokumentu týče, je to jen slepenec toho, co každý už dávno a několikrát viděl, pokud v průběhu voleb aspoň jednou za týden prošel kolem televize. Čekal jsem větší a odvážnější sondu do zákulisí, dočkal jsem se ale ´jen´ řemeslně dobře zvládnuté památky na významný milník v našich dějinách. No a co se týče samotné volby; nejde o to, kdo vyhrál, ale o to, jak. A pak by taky pro příště nebylo od věci, kdybychom se my Čecháčci, samozvaní králi mezi lidmi, dokázali řídit vlastním rozumem. Pokud ho teda vůbec máme, že?(7.4.2013)

Během tohoto filmu jsem si udělal možná lepší představu o našich prvních přímo volitelných prezidentských kandidátech, než za všechny ty idotský debaty na čt (kde se prvoplánově snažej poštvat všechny proti sobě). Zpětně můžu říct, že první volba byla pro náš národ opravdu těžká, nevidím tam člověka, který by mě přišel jako ta pravá hlava státu. Co jsem ale nejvíc ocenil, bylo, to, jak krásně setřihli na konci ty dvě debaty, jak Zeman totálně odporně podrazí Schwarzenberga. Taková sviňárna se jen tak nevidí a vůbec bych se nedivil, kdyby tohle mělo za výsledek, že o pár procent vyhrál. Protože dokázal lidi vystrašit tím, že s knížetem přijdou zpátky Sudety. Neříkám, že Karel by byl super prezident, ale jednoznačně jsem rád, že jsem nevolil Miloše. Zpět k dokumentu: Mohl být o něco kratší a pár záběrů celkem nic moc neříká. Ale sečteno a podtrženo to na 4 hvězdičky dá(12.12.2013)

• Crawler-D

Kdo zná prezidentskou volbu, nic nového neuvidí. Kdo nezná prezidentskou volbu, bude mu chybět spousta souvislostí. Buď byli všichni kandidáti v zákulisí nezajímaví, nebo si dávali pozor, protože věděli, že kamery jsou nedaleko, a nebo neměl režisér štěstí. Očekávání čehokoli překvapivého, vtipného či šokujícího o pravé tváři kandidátů se promění v čekání na Godota. Volební dokument (v tříhodinové podobě pro televizi) se bude hodit tak možná za pět let pro připomínku. Dva týdny po inauguraci prezidenta je to prázdné dílo do diskuse o volbu prezidenta. Jak píše john333, snad bude Klusákův příspěvek, jako obvykle, ostřejší, zvídavější a klidně ironičtější.(19.3.2013)

Nekomentované střihové pásmo zákulisního dění před a během první přímé volby prezidenta. Poměrně zajímavé postřehy i záběry, které mé mínění o jednotlivých kandidátech nijak nepřevrátily, ba naopak. Všechny důležité momenty jsou v dokumentu obsaženy a viděny z neobvyklého úhlu, takže své poslání film určitě splnil. 70%(6.1.2014)

• anicin

NO A CO. Film Hledá se prezident bych možná dokázala vyrobit i sama, kdybych se konečně naučila s tim Movie makerem, jde totiž o směsici záběrů z (před)volebního období, většina z nich stejně už někdy byla ve zprávách, Kudrna si ani nedal tu práci, že by je alespoň barevně sladil, takže chvilku čumíte na klasickou televizní talk show a vzápětí tu máme přepálenou bílou čtvrthodinku bez kontrastu. Žádná spojující linie (jo pardon, "dokument" zachycuje osudy kandidátů od samého počátku kandidatury až po druhé kolo voleb... to totiž ještě nikdo nikde neviděl), film nepřináší nic nového, nevyvolává žádné otázky, maximálně se akorát člověk utvrdí v názorech, které už měl, pravda, přibyde k tomu nový, týkající se ultimátní debžotovitosti těchto 110ti minut.(19.8.2013)

• - Režisér Tomáš Kudrna nesměl zveřejnit žádnou část natočeného materiálu před skončením prezidentských voleb. (ZHODNOTITEL)