Muselo dát hodně práce "slepit" všechny ty útržky chronologicky do jednoho velkého celku a za to tvůrcům patří poklona. Dokument je fajn zhruba tak do poloviny stopáže, pak se začne nepříjemně natahovat a posledních 20-30 minut se mělo výrazně zkrátit. Taky se mi líbí, jak dokument pěkně vykresluje charaktery všech kandidátů. Od těch nejodpornějších (Zeman), až po ty nejrozumnější. Škoda, že to ve finále dopadlo, jak dopadlo. Viděno v kině.(30.4.2013)

• Vančura

Ironií okolností jsem tento filmový počin shledal stejným fatálním omylem, jako sám výsledek prezidentské volby. Osobně bych od tohoto dokumentu čekal nekompromisní nahlédnutí do špinavého zákulisí, fundovaný komentář a vyjádření osobního stanoviska. Namísto toho jsem dostal jen nesouvislý sled záběrů s nulovou vypovídací hodnotou, které zásadně postrádají nějaký jednotící princip a autorský komentář. Nazývat toto dokumentárním filmem se mi zásadně příčí, toto podle mě nemá s dokumentem nic společného a o prezidentské volbě to neříká nic jiného, než že by to byla ubohá fraška. Pokud člověk sledoval tehdejší mediální pokrytí celé prezidentské volby, nemohl se v tomto filmu dozvědět nic nového, koukat na něj je tedy i s odstupem naprostá ztráta času, která může nanejvýše tak znovu jitřit staré rány a vztek nad tím, koho si tenhle zkurvynárod zvolil na Hrad. Nechce se než uplivnout si a znovu hlasitě zvolat: na mě nekoukejte, já volil knížete.(5.1.2014)

Pokud to chcete videt, bezte na to do kina. Ne, ze by to byla pecka, ale kdyz se s vama bude smat zbytek salu, tak to bude lepsi zazitek. Prvni pulka je skvela groteska. Druha taky, ale spis smutnejsiho razu. Kazdopadne smat se bylo cemu, i kdyz dokument postrada tu investigativnost, jakou byste u nej hledali. Taky nevim, zda atmosfera, kterou jsem na premiere zazil, nebyla umocnena tim, ze v sale byli pritomni lide, kteri se ve volebnich tymech pohybovali, coz jsem byl de facto i ja. Co scena, to smich z jine casti salu. Jenom Fisherovi a Bobo se asi smali vsichni. 50%(21.3.2013)

• anicin

NO A CO. Film Hledá se prezident bych možná dokázala vyrobit i sama, kdybych se konečně naučila s tim Movie makerem, jde totiž o směsici záběrů z (před)volebního období, většina z nich stejně už někdy byla ve zprávách, Kudrna si ani nedal tu práci, že by je alespoň barevně sladil, takže chvilku čumíte na klasickou televizní talk show a vzápětí tu máme přepálenou bílou čtvrthodinku bez kontrastu. Žádná spojující linie (jo pardon, "dokument" zachycuje osudy kandidátů od samého počátku kandidatury až po druhé kolo voleb... to totiž ještě nikdo nikde neviděl), film nepřináší nic nového, nevyvolává žádné otázky, maximálně se akorát člověk utvrdí v názorech, které už měl, pravda, přibyde k tomu nový, týkající se ultimátní debžotovitosti těchto 110ti minut.(19.8.2013)

Pěkný dokument. Zdál se mi objektivní. Obsahoval vše podstatné a zajímavé z doby před tímhle nedůstojným honem na voliče i po něm. Nejvíce se mi líbily záběry na týmy jednotlivých kandidátů. Na všechny ty patolízaly a podivná individua, kterých bylo kolem každého kandidáta hodně. Po volbě se hladové zástupy vyžírek ještě pěkně rozrostly. Nesmím zapomenout ani na Helenku Vondráčkovou, Davida Černého (autora ohyzdného vztyčeného prostředníku směrem na Pražský hrad), Jiřinku a další "umělce". Jen jedné věci jsem nerozuměla. Po prohrané volbě sděloval Karel Schwarzenberg svým příznivcům, že jim děkuje, že jedna bitva skončila, ale boj pokračuje. Měl tím snad na mysli všeobecnou štvanici na Miloše Zemana, která zahlcuje média (včetně tzv. veřejnoprávních) intenzivně už celý rok?(5.1.2014)

• - Režisér Tomáš Kudrna nesměl zveřejnit žádnou část natočeného materiálu před skončením prezidentských voleb. (ZHODNOTITEL)