Muselo dát hodně práce "slepit" všechny ty útržky chronologicky do jednoho velkého celku a za to tvůrcům patří poklona. Dokument je fajn zhruba tak do poloviny stopáže, pak se začne nepříjemně natahovat a posledních 20-30 minut se mělo výrazně zkrátit. Taky se mi líbí, jak dokument pěkně vykresluje charaktery všech kandidátů. Od těch nejodpornějších (Zeman), až po ty nejrozumnější. Škoda, že to ve finále dopadlo, jak dopadlo. Viděno v kině.(30.4.2013)

• anicin

NO A CO. Film Hledá se prezident bych možná dokázala vyrobit i sama, kdybych se konečně naučila s tim Movie makerem, jde totiž o směsici záběrů z (před)volebního období, většina z nich stejně už někdy byla ve zprávách, Kudrna si ani nedal tu práci, že by je alespoň barevně sladil, takže chvilku čumíte na klasickou televizní talk show a vzápětí tu máme přepálenou bílou čtvrthodinku bez kontrastu. Žádná spojující linie (jo pardon, "dokument" zachycuje osudy kandidátů od samého počátku kandidatury až po druhé kolo voleb... to totiž ještě nikdo nikde neviděl), film nepřináší nic nového, nevyvolává žádné otázky, maximálně se akorát člověk utvrdí v názorech, které už měl, pravda, přibyde k tomu nový, týkající se ultimátní debžotovitosti těchto 110ti minut.(19.8.2013)

Jako rekapitulace mánie, která během volby vypukla, viděná s odstupem a notnou dávkou nadhledu, především co se Zemanových lahviček, cigaretek a oplzlých bonmotů týče, Hledá se prezident splnil očekávání a pobavil. Jako rozšířený pohled na všechno dění a hlubší záběr do profilů kandidátů mi nestačil.(23.4.2013)

Tragikomedie s tím nejsmutnějším koncem a spíše než ryzí dokument hlavně celovečerní rekapitulace rok starých událostí. Pár zajímavých pohledů do zákulisí se zde rozhodně najde (Fischerova scénka s nespokojeným dobrovolníkem), ale jinak se jedná po většinu času o dokument, který svého potenciálu využívá bohužel jen z poloviny a ukazuje hlavně všechno, co už z televize moc dobře známe. V některých situacích je totiž až bolestivě vidět, že Kudrna zde hrál pozici pouhého pozorovatele, nerýpe a nedostává se tak v jistých situacích na dřeň. Navíc tvůrci až příliš počítají s tím, že divák celou tu mediální masáž moc dobře zná, a tak o některých důležitých událostech (Okamurovo odstoupení) vůbec neinformuje. Za pár let tak bude dokument svoji hodnotu paradoxně spíše ztrácet, než aby na ní více nabýval. 50%(11.1.2014)

Pár (spoiler) momentů. Bobo, která utíká před svými sympatizanty. Student práv dává na prdel (slovně) Fisherovi. Kníže, který dvakrát zvýšil hlas. Klusák v konfrontaci se Šloufem. Zeman rející do Dienstbiera (scéna my o vlku a vlk za novináři byla nezapomenutelná). Egoonan Okamura, který mluví o neobjektivnosti předních tazatelských firem u nás a vzápětí napálí jako zdroj všeho vědění anketu na seznam.cz, kde vyhrál...I když jsem to nečekal, dokument velmi dobře zobrazil jednotlivé charaktery a i ten náš politický rybníček, kde se všichni znají, všichni si tykají (dobře, všichni ne), vtipkují spolu a pak se jdou veřejně poplivat...no a pak zase si spolu sednou a vtipkují. U těchto záběrů přestává člověk věřit v nějakou změnu. A z těch zpívajících pánů, kteří oslavovali Zemanovu výhru mi bylo upřímně smutno...za dokument 80%, ale za ten ne příliš čistý zvuk musím jít o 10% dolů. Takže spokojenost a 70%(12.1.2014)

• - Režisér Tomáš Kudrna nesměl zveřejnit žádnou část natočeného materiálu před skončením prezidentských voleb. (ZHODNOTITEL)