Muselo dát hodně práce "slepit" všechny ty útržky chronologicky do jednoho velkého celku a za to tvůrcům patří poklona. Dokument je fajn zhruba tak do poloviny stopáže, pak se začne nepříjemně natahovat a posledních 20-30 minut se mělo výrazně zkrátit. Taky se mi líbí, jak dokument pěkně vykresluje charaktery všech kandidátů. Od těch nejodpornějších (Zeman), až po ty nejrozumnější. Škoda, že to ve finále dopadlo, jak dopadlo. Viděno v kině.(30.4.2013)

Nádherný pohled do zákulisí přímé volby prezidenta, kde Milošek denně prožívá alkoholové, či alespoň kuřácké seance a hrozně u toho válí. Zjistit, kde si člověk může konečně zapálit patřilo jistě k nejpodstatnější činnosti každého dne. Naopak Jiříček se snaží veškerými prostředky ostatní urážet a zesměšňovat, což je docela příjemné. Já se bavil neskutečně. Mnohem více, než jsem si dovolil očekávat. Je to opravdu vtipné a úderné. Kameramani se dostali tam kam měli a některé záběry opravdu stojí za to. Výborný dokument. Kdo absolutně nesnáší Miloška, tak mi zřejmě nedá za pravdu, protože je zaujatý a hodnotí spíše nepříznivé výsledky voleb než jejich průběh. 4*(11.1.2014)

Nekomentované střihové pásmo zákulisního dění před a během první přímé volby prezidenta. Poměrně zajímavé postřehy i záběry, které mé mínění o jednotlivých kandidátech nijak nepřevrátily, ba naopak. Všechny důležité momenty jsou v dokumentu obsaženy a viděny z neobvyklého úhlu, takže své poslání film určitě splnil. 70%(6.1.2014)

cca první polovina napěchovaná dosud nespatřenými záběry z předvolebního zákulisí, kterému jednoznačně vládl (alespoň podle dokumentu) Miloš Zeman se svými neustálými vtípky, narážkami a připomínkami, je výborná, ale od momentu prvního kola volby to už jde od desíti k pěti.. druhá polovina dokumentu totiž člověku, který dění mezi prvním a druhým kolem volby alespoň trochu sledoval, nenabídne vůbec nic nového či zajímavého a závěr je navíc hrozně zdlouhavý - 90 minut by stačilo.. 3*(4.4.2013)

Śmíra, která místy až okatě nadržovala knížeti. To by mi teď s odstupem času nevadilo, protože jsem ovarovou hlavu volil v naivní domněnce, že se podobně jako prezident Klaus vymezí proti některým hloupostem z EU. Chyba lávky. Nicméně koukat se na opilého Zemana mimo oficiální záběry nemusím, když nám ho TV servírují ožralého v hlavních zprávách, to samé platí o bodrém šlechtici a odměřeném Fischerovi. Kandidující dámy pak byly naprosto nudné. Nejvíce tak pobavila přesná analýza časů budoucích resp. přítomných od Karla Hvížďaly. Zkráceno na hodinu jako televizní projekt by to bylo určitě poutavější. 60%(6.1.2014)