Bůh odpouští, já ne!

• Itálie Dio perdona... Io no! (více)

Profesionální karetní hráč Cat (Terrence Hill) se u jedné partičky nepohodl s obávaným psancem San Antonio Billem a následném pistolnickém souboji Billa zastřelil. Od té chvíle chodí Cat s prstem na spoušti, protože zbytek Billovy bandy by se rád pomstil. Jednoho dne Cata vyhledá jeho starý známý Hutch (Bud Spencer), který pro projišťovnu vyšetřuje podivné přepadení vlaku. Jediný přeživší totiž prohlašuje, že vlak se zlatým nákladem přepadl právě nebožtík San Antonio Bill a Hutch na duchy nevěří. Cat se proto vydává zpět do městečka, kde pro Billa vše skončilo. Nebo to tak alespoň mělo vypadat... Italsko-španělský western natočil jako svůj režijní debut scenárista Giuseppe Colizzi a do hlavních rolí věčně poškorpených parťáků obsadil Terrence Hilla s Budem Spencerem – a zbytek je historie. Colizzi představil světu dnes již nerozlučné duo a úspěch prvního filmu Bůh odpouští, já ne! (1967) využil k natočení westernové trilogie s pokračováním Trumfové eso (1968) a Boot Hill (1969) ve stejném hereckém obsazení. Režisér se pak se Spencerem a Hillem sešel ještě u dobrodružné komedie Dva machři mezi nebem a peklem (1972), ale slibná spolupráce skončila Colizziho náhlou smrtí v roce 1978. (Česká televize)

NiaWolf

Komedie jdou tomuto duu mnohem lépe ^^. Film byl skvělý, až na otřesnou hudbu, která se mně osobně vůbec nelíbila. ()

pravo

Tak je zaujímavé, že dvojicu, ktorú som mal v detstve tak rád, teraz akosi nemusím. No napriek tomu som im dal jedného večera šancu napraviť si u mňa opäť reputáciu a môžem povedať, že síce nevyhrali, ale ani úplne neprepadli. Určite najviac ma dostala scéna keď sa medzi sebou pobili a ak chcete vedieť kto z nich vyhral tak si tento docela zábavný western musíte pozrieť. Aspoň spoznáte stromovú techniku boja. Alebo spôsob ako motivovať niekoho pri nesení ťažkého bremena. Alebo.... . ()

AxelWers

Kto Spencera a Hilla vníma ako komediálnych hercov (a kto by nie?), tak pri tomto filme bude musieť na to zabudnúť. Ináč budete sklamaní a filmu dáte nízke hodnotenie, pretože komédie a bitiek, ako ich poznáte z ich neskorších filmov, si príliš neužijete. Napriek tomu, ide o jeden zo starých dobrých westernov, ktoré boli natočené v zlatom období 60. rokoch, aj keď nejde o nejaké veľdielo. ()

Torgal

Inšpirácia Leoneho dolárovou trilógiu smrdí z filmu na sto honov, ale Collizi majstrovi nesiaha ani po členky. Na duo Spencer+Hill je film nečakane seriózny, ale vďaka pomalému tempu a hluchým miestam aj dosť nezáživný. Ryšavý záporák je vyložene slabý, hoci jeho prešpekulovaný plán mal niečo do seba. V súčasnej dobe sa dá siahnuť po omnoho lepších westernoch, pri tomto som sa nudil. Boh by to tvorcom asi odpustil... ja nie! 5-/10 ()

Bollek

Pustil jsem si to čistě ze zájmu, abych viděl jejich první společný film. (Vlastně druhý, ale Hannibala bych asi nepočítal.) A jsem celkem spokojený. Děj se sice dost vleče a hudba je místy spíše nepříjemná, ale Spencer a Hill film hodně táhnou a je prima vidět, jak toto duo vlastně začínalo. Rýsuje se tu pozvolna charakteristický styl jejich filmů, i když tenhle western k němu má zatím hodně daleko. Není to totiž žádná komedie a už vůbec ne bláznivá. Je to naprosto vážný film, kde se jen občas objeví vtipná hláška. Herecké výkony třech hlavních herců hodnotím velmi kladně, zbytek filmu už ale bohužel tolik zajímavý není. ()

tranquill

"Řekl ti někdo, že seš hnusnej hajzl?" To nevím, ale zato vím, že tam chybí ta nadsázka a ztřeštěnost, tak typická pro dvojku S+H. ()

FireTight

"Akční / Western / Komedie"? Ty první dvě zcela chápu, ale komedie? Pche, vždyť je tam jen pár vtipnějších hlášek, ale jinak se jedná o zcela seriózně myšlený Spaghetti western z druhé poloviny šedesátých let. Upřímně, dvojice Terence Hill a Bud Spencer mě tímto filmem docela překvapila, vždycky jsem je měl zaškatulkované jako komedianty, v jejichž filmech jde většinou o bitky dva versus hordy, ale tohle bylo opravdu něco jiného. A i přes vyloženě pomalejší tempo, slabší příběh a hodně slaboučkou hudbu se mi film docela líbil, hlavně díky totálně šílenému záporákovi, kterého bych nechtěl potkat ani přes deset centimetrů tlustou skleněnou přepážku. Proto si svojí (hnusnou) smrt zasloužil, kretén... ()

cyright

To, že se nejedná o klasickou mlátící bžundu dua BS+TH, vnímám na rozdíl od mnohých zde velmi pozitivně. Vážnější struna, nečekaně promyšlený a zrealizovaný styl vyprávění a la Leone, k tomu zajímavá kamera i hudba příjemně budující atmosféru a celkovou náladu filmu. K tomu dva upocení zaprášení sympaťáci a krásné autentické exteriéry. Míra znovukoukatelnosti je zcela vedlejší, protože film funguje napoprvé a to zcela stačí. Takových věcí měli kluci klidně natočit víc. ()

Ceberus

První skutečný film dua Spencer & Hill... Možná je to tím, že jsem si jej pustil jen jako kulisu, ale připomíná mi to případ Kmotra, kdy ani ten mě nedokázal nijak zaujmout i přes vysoké místní hodnocení. Kmotr mi připadal jako tuctová gangsterka a tohle mi připadá jako tuctová westernovka - jen je třeba zdůraznit, že nejde o komedii, kterými se Spencer & Hill proslavili. Z toho důvodu mě ani neláká koukat na pokračování (Trumfové eso, Boot Hill). ()

IronRocky

Mě se to celkem hodně líbilo. Dvojka Hill a Spencer je jako vždy supr. Neni to komediální, ale vážný western, který je celkem vydařený a nenudil jsem se. A to westerny nemam rád. ()

kyLuke

Tohle je , jak je známo první film , kde se setkala dvojice BS a TH . První a pro mě naprosto vedle ! Nudný film , kterému pomáhá jen výborná Colliziho režie a herecké výkony . Na druhou stranu i scénář byl postaven v podstatě hlavně na nich . Je radost dívat se na to , co předvádí dvojice Frank Wolff a Terence Hill . Bud Spencer se zde drží spíše v pozadí , ale jeho role je výborně napsaná . Vcelku to tedy není taková hrůza a ty tři hvězdičky rozhodně dám !! Ale to , co filmu ubírá asi nejvíc je hudba . Jedny z nejhorších hudebních motivů všech dob , které mě dokáží po každém zhlédnutí otrávit . ()

topi80

Fanoušci dua Spencer/Hill budou asi trochu v šoku. Špinavý syrový western, kterému dodá grády hned úvodní scéna s vlakem plným mrtvol. Režisér Colizzi se chtěl evidentně přiblížit mistru Leonemu a místy se mu to dařilo. Působivá depresivní hudba, všude špína, poušť a špinaví pistolníci. Terence Hill si hraje na Clinta Eastwooda, věčně zachnuřený, agresivní, nepříjemný, frajersky převalující cigáro v koutku úst. Po nějakém úsměvu či jinému projevu, kvůli kterému byste k němu měli cítit nějaké sympatie, ani památky. Sedlo mu to náramně a je dobře, že zanechal nesmazatelný otisk svého herectví i v této podobě. A to takový, že jsem začal myslet na to, že tomuto filmu by slušel jiný dabér než jinak výborný Pavel Trávníček, jehož hlas je přecejenom moc zvonivý. Bud Spencer (asi jediná kladná postava celého příběhu) tentokrát není nepřemožitelný, ba dokonce je v jedné scéně i mučen. Do toho užvaněný megazáporák, který je sice vyvrhelem přímo ukázkovým, avšak slovní projev a smysl pro dramatično má takové, že by mu i Karel Čapek mohl závidět. Pokud chce někdo ve filmu s touto dvojicí hledat aspoň malý zárodek humoru, najde jej snad jen v klasických klišovitých westernových hláškách a ve scénách, které jsou tak "westernové", až se to blíží do témě parodické podoby. Každopádně působivá podívaná. ()

Stanix

Hill a Spencer bez humoru v obhroublém westernu aneb ultrahustej "krasavec", přihlouplej "starej osel" a skvělá "mrtvola". Zdálo by se, že dílko ničím moc nevyniká, má našlápnuto, ale nepřekročí. Přesto je tahle revolverovina, s malinko netradiční rovinou pro tohle Duo, koukatelná od začátku do konce. ()

MrMir

První společný a také velmi jiný film. B+H ještě nejsou komediálním, nepřemožitelným duem, film není komedií ani za píď a vše je hrozně vážné. V kontrastu s pozdějšími díly této dvojice budete trošku zklamání (lépe řečeno - budete se cítit ochuzeni). Nicméně odporstíte-li se od pozdější tvorby, uvidíte dobře natočený western se skvělým hlavním hrdinou (Hill) a s pár nezapomenutelnýma scénama. ()

Zemřel Bud Spencer

Zemřel Bud Spencer