Bůh odpouští, já ne!

• Itálie Dio perdona... Io no! (více)

Profesionální karetní hráč Cat (Terrence Hill) se u jedné partičky nepohodl s obávaným psancem San Antonio Billem a následném pistolnickém souboji Billa zastřelil. Od té chvíle chodí Cat s prstem na spoušti, protože zbytek Billovy bandy by se rád pomstil. Jednoho dne Cata vyhledá jeho starý známý Hutch (Bud Spencer), který pro projišťovnu vyšetřuje podivné přepadení vlaku. Jediný přeživší totiž prohlašuje, že vlak se zlatým nákladem přepadl právě nebožtík San Antonio Bill a Hutch na duchy nevěří. Cat se proto vydává zpět do městečka, kde pro Billa vše skončilo. Nebo to tak alespoň mělo vypadat... Italsko-španělský western natočil jako svůj režijní debut scenárista Giuseppe Colizzi a do hlavních rolí věčně poškorpených parťáků obsadil Terrence Hilla s Budem Spencerem – a zbytek je historie. Colizzi představil světu dnes již nerozlučné duo a úspěch prvního filmu Bůh odpouští, já ne! (1967) využil k natočení westernové trilogie s pokračováním Trumfové eso (1968) a Boot Hill (1969) ve stejném hereckém obsazení. Režisér se pak se Spencerem a Hillem sešel ještě u dobrodružné komedie Dva machři mezi nebem a peklem (1972), ale slibná spolupráce skončila Colizziho náhlou smrtí v roce 1978. (Česká televize)

Jizni Tlapa

Absolutní šlápota vedle klasicky oblíbený žánr těhle dvou sympaťáků. B a T jsou zrozeni pro komedie. Tak je milujeme. Zbožňujeme lepákové bitky a vtipně postavený scénář s kvalitním dabingem P. Trávníčka. Bůh odpouští,ale já tenhle omyl režisérovi odpustit nemůžu. Dvě hodiny naprostého trápení a utrápených pohledů na tragického "zrzka Mrtvolu",který byl jedničkou o rok později v Tenkrát na západě. Tady mu ujel vlak!! ()

noriaki

Nevím kde v tom ostatní viděli komedii, protože zápletka i atmosféra je pořádně temná. Nešetří se mrtvolami, ani krutými scénami s mrazivou atmosférou. Kdo zná jen zřeštěné filmy téhle dvojice, bude možná chvilku zmatený. Humoru je tu opravdu minimum a když už, tak je černý jako duše hlavního záporáka. Akcí bohužel taky neoplývá, takže si kamera libovala v dlouhých statických scénách a vyprávění se líně vleklo. ()

Kubaso

První velká spolupráce dua Spencer-Hill se ještě nezakládala na komediálních výstupech. Terencova postava je vlastně ještě střižená podle rolí, jaké v té době ztvárňoval Eastwood nebo Franco Nero, a jaké byly tehdy typické i pro Hilla (Ať žije Django!, Mstitel Trinity). Největší devizou filmu je ovšem bezmála detektivně pojatá zápletka, točící se kolem ukradeného zlata a padoucha, kterému se nechce pod drn. Vzhledem k patrně nižšímu rozpočtu působí snímek spíše komorním dojmem, což ale beru jako plus a příjemnou změnu. Opravdu dobrá věc. ()

nevermore

Bůh odpouští, já ne se vůbec nenese v duchu pozdějších filmů. Není to ani spaghetti western, ale spíše western klasický. Umírá se tam, teče tam krev, je vážný. Nejsou tu vtípky a vesměs ani pranice. Hill tu má ještě strniště a tmavý vlas. Celé je to prostě jiné, ale fajn. ()

lykan9

Co se týče dvojice budyhill, tak se odemě moc kritiky nedočkáte. Když pominu film Annibale, tak jejich první pořádný společný počin, byla trefa do černého. Povahy jejich postav nejsou sice ještě takové, jak jsme u nich zvyklí, ale přesto se i po těch letech jedná o skvělou podívanou s výborným doprovodem v podání skvělé hudby. ()

Kosmik 1

Úžasný western a jeden z prvních filmů s touto povedenou dvojkou. Ač se nejedná o komedii, která je tak příznačným žánrem pro tyhle dva chlapíky, tak i přesto Vás dokáže zaujmout. Svým příběhem, prostředím, zápletkou a stylovostí. I tak se ale pár dobrých hlášek najde. Třeba jak mezi sebou Doc a Earp zápasí a Doc mu povídá: "Už se těším, až ti rozmlátím ten tvůj hnusný ksicht!" a on mu na to po chvíli odpoví "Ty jeden hnusnej hajzle!" a nebo již zmiňovaná scéna v baru popisovaná uživatelem Xmildenem. Tento western beru jako začátek jejich spolupráce, kde moc pěstních soubojů ala Bud a Terence nečekejte, zato přestřelek (jak už to u kvalitních westernů bývá) je dostatek. 100% ()

Autogram

Na Hill-Spencerovku je film trochu rozvláčny. Až na občasné vtipné hmaty a chvaty je film prekvapivo vážny. Občas som mal až pocit, že sa pozerám na Leonovku, akurát bez filmárskeho umenia. –––– Přísahám, starouchu, bude mu zatraceně líto, že není mrtvý. ()

dr.jacoby

Jeden z mála filmov, kde dvojica Bud a Terence používajú okrem svojich pästí aj nabité zbrane. A zároveň je to jeden z mála filmov, kde mi bola postava Buda sympatickejšia ako postava Terenca. Len mi nejde do hlavy, prečo musel tú bednu ťahať celú na chrbte, keď sa to dalo vynosiť aj postupne v malých mechoch. ()

BMAJTZ

Ani ne tak moc komedie, presto docela slusny western. Po Trumfovem esu sice patrny upadek, ale i tak jeste vyborny film, z dob kdy duo Spancer Hill jeste netocili strestene komedie, ale brali sve herectvi aspon castecne vazne cimz u me jen ziskava. Me se to libilo i kdyz dej nepatril mezi nejpropracovanejsi. ()

SG-1

"Někdy během dneška sem dorazí muž. Nespletete si ho, protože bude mít za sebou 20 mil pěšky a není zrovna nadšený chodec. Až sem přijde, dejte mu tohohle koně." -Cat Stevens- ()

hefoo

Všetky staršie Terence Hillovky a Spencerovky mám veľmi rád, a tie ich spagetti westerny, páči sami že v žiadom ich filme nenájdete krv ani nič, proste dávajú nám ich filmy posolstvo :-) každý si po ním predstaví niečo iné. Všetko treba brať z humorom. a "Bůh odpouští, já ne!". Amen ()

KoRner

Lepšie 3*. Fajn western o vybavovaní si starých účtov. Nie je to typická Spencer/Hillovka, ale má niečo do seba. Hoc neviem či by bez nich mal toľko pozornosti. ()

korndaddy

Terence Hill ukázal, že Eastwood není zdaleka jedinej kdo dokáže nahodit ten westernovej a ledově klidnej pohled, ale něco málo tomu k dokonalosti opravdu chybělo. Každopádně pěkná podívaná s pěknejma momentama a nádherným prostředím. ()

Han22

Na zpestření a oddech od všech hororů jsem si chtěl pustit nějakou tu fackovačkovou komedii od dua Spencer-Hill. I sáhl jsem po jejich prvním kousku a překvapivě jsem zjistil že se jedná o úplně jiný styl. Bez bitek, bez srandiček - v podstatě klasický italský western, tedy nic co bych extra miloval. Špinavý, drsný film kde lidský život nemá cenu a Hill hraje hajzla co chce dostat prachy a pomstít se ještě horším hajzlům. Spencer je tu víceméně sidekick a místo pěstí tu létají kulky. Dlužno říct, že přes solidní dávku nudy se jedná o povedený kousek, ale žádná klasika a nic co bych musel vidět znovu. ()

Hopper

Bud Spencer a Terence Hill - kultová dvojica detstva, kde každý film, ktorý kdekoľvek šiel bola jasná povinnosť. Skvele som sa bavil, vtedy nebolo čo riešiť. ()

Rssa

Hill a Spencer ve velmi dobré formě, opět zábavná komedie-western, která zpříjemnila mé mládí u televize. Idoly dětství. 75 % ()

Zemřel Bud Spencer

Zemřel Bud Spencer