Bůh odpouští, já ne!

• Itálie Dio perdona... Io no! (více)

Profesionální karetní hráč Cat (Terrence Hill) se u jedné partičky nepohodl s obávaným psancem San Antonio Billem a následném pistolnickém souboji Billa zastřelil. Od té chvíle chodí Cat s prstem na spoušti, protože zbytek Billovy bandy by se rád pomstil. Jednoho dne Cata vyhledá jeho starý známý Hutch (Bud Spencer), který pro projišťovnu vyšetřuje podivné přepadení vlaku. Jediný přeživší totiž prohlašuje, že vlak se zlatým nákladem přepadl právě nebožtík San Antonio Bill a Hutch na duchy nevěří. Cat se proto vydává zpět do městečka, kde pro Billa vše skončilo. Nebo to tak alespoň mělo vypadat... Italsko-španělský western natočil jako svůj režijní debut scenárista Giuseppe Colizzi a do hlavních rolí věčně poškorpených parťáků obsadil Terrence Hilla s Budem Spencerem – a zbytek je historie. Colizzi představil světu dnes již nerozlučné duo a úspěch prvního filmu Bůh odpouští, já ne! (1967) využil k natočení westernové trilogie s pokračováním Trumfové eso (1968) a Boot Hill (1969) ve stejném hereckém obsazení. Režisér se pak se Spencerem a Hillem sešel ještě u dobrodružné komedie Dva machři mezi nebem a peklem (1972), ale slibná spolupráce skončila Colizziho náhlou smrtí v roce 1978. (Česká televize)

PTuranyi

Seriózny western dvojice Hill, Spencer. Žiaľ nedokázal som sa vložiť do vážnej polohy a stále som čakal nejaký gag. Ale inak slušný film. ()

vykyn

Jsou to mý oblíbenci,ale tento jejich první společný film jsem viděl až jako poslední.Když to vemu jako western,tak velmi dobrý.Ale přece jenom ty klasické "fackovačky"mi tam chyběli.A T.Hill tam byl fakt drsný,až jsem se musel smát..skoro takové pohledy jako C.Eastwood ()

lajkus

To jo, jsem fanoušek Buda a Terence, ovšem jejich filmy jsou často stereotypní a proto mě nanejvýš potěšil tenhle jejich první společný snímek, kde místo aby každého mlátili, tak raději tasí své rychlé kolty, škoda že nenatočili spolu ještě pár westernů s méně komedií.... ()

zurivymlok

Netradičně vážný film dvojice Bud Spencer a Terence Hill a také jejich první opravdová spolupráce. Terence Hill tu má mnohem více prostoru a ještě je vidět, že to není to, čím se tato dvojka proslavila, ale právě to film v jejich tvorbě dělá originálním. ()

Janos

Skvělý film s Budem Spencerem a Terencem Hillem v hlavních rolích a ty hlášky ve fillmu byly fakt tvrdý. ()

Masinfira

Jeden z těch lepších westernů. Rozhodně maličko zarazí dvojice Spencer a Hill, ale není to žádná komedie, ale vážná věc. Kvůli slabším psasážím jen 4*, ale uvažoval jsem i nad pěti. ()

bloks

Prvy film dvojice Spencer a Hill a nie je to komedia, ale surovy western, v style Leoneho. Spencer ma menej priestoru, a je tu aj malo bitiek, ale to nevadi. Vo filme vlastne nie je ziadny kladny hrdina. ()

topol999

Když jsem ho viděl poprvé byl jsem zklamán a chtěl jsem dvd hodit do koše. Pak jsem si uvědomil, že se na to nesmím koukat jako na film Spencer a Hill, ale jako na normální tvrdý western. Potom už to šlo. Avšak proti Esu je to o něco slabší, přeci jen ve II. díle bylo více bitek a hlavně vtipných momentů. Syrovost westernu je slušná a hlavní záporák, mě sral ( v dobrém), jak chováním, tak vzhledem.... Hned bych ho rozkopal.... Což je dobře zahráno Wolffem. Navíc mu dost pomohl slizký hlas V. Čecha! 81% ()

SNCIS

Bůh odpouští, Terence Hill ne! Drsný spaghetti western o pomstě a odplatě. Bud Spencer si ve filmu moc nezahraje, je to spíše Hillova sólovka kterou Spencer navštíví. Nečekejte srandu ani moc akce. - 30%. ()

Jirkacek

Snímek Bůh odpouští, já ne! jsem v televizi nikdy neviděl, což mne samotného zarazilo, vzhledem k tomu, že byl natočen již v roce 1967 a socialistické zřízení nemělo problém vysílat italské filmy. Když jsem tento film okolo roku 2008 zahlédl v trafice na DVD nosiči, ihned jsem si jej koupil. Nicméně jsem disk uložil do šuplíku a od té doby uplynulo dalších více než 10 let, než se roztočil v našem blu ray přehrávači. Zaujalo mne, že to byl první film, kde hráli Bud Spencer a Terence Hill spolu a pod novými jmény. Předtím se sice již objevili oba ve filmu Annibale (1960), ale pod původními jmény a každý v jiné scéně. Komedie s legendární dvojicí Terence Hill a Bud Spencer jsem měl vždy rád a tak jsem se na tento snímek s poměrně dlouhou stopáží 110 minut docela těšil. Hned úvodní scéna s jedoucím parním vlakem severoamerickou pouští mne jako milovníka železnice, lokomotiv a kolejí nadchla, ale byla to jen krátká epizoda, kterou začal celý příběh o vyšetřování pojišťovacího podvodu. Zmíněný vlak převážející značné bohatství určené na výplaty mezd totiž přepadl vychytralý, ale drsný a značně nesympatický lupič Bill San Antonio (Frank Wolff) se svou bandou, všechny cestující postříleli a svou kořist dobře ukryli. Hlavní postavou klasického westernového příběhu se nicméně jednoznačně stal pistolník a hazardní hráč Cat Stevens (Terence Hill), odolný vůči jakémukoliv nebezpečí, vyjma vody, který kdysi svedl se svým známým z dětství souboj, v němž svého protivníka a bývalého kamaráda zastřelil. Tím nebyl nikdo jiný než již zmíněný Bill San Antonio, který jak se zdálo nezemřel, ale dál páchal své ohavné zločiny. Cat Stevens se tedy vydal po jeho stopách, aby ukončil svou noční můru, která se znenadání vynořila z minulosti a tímto poměrně nezáživným pátráním jsem strávil docela hodně minut. V hledání zločince a také uloupeného zlata z vlaku mu pomáhal vyšetřovatel pojišťovny Hutch Bessy (Bud Spencer), jenž ale tentokrát ve filmu hrál až třetí housle. ty druhé totiž patřily chladnokrevnému vůdci loupežné bandy jménem Bill San Antonio jenž rád hrál nebezpečné hry, byl nesmlouvavý ve vyžadování poslušnosti a bezcitný při překonávání všech případných překážek. Z dalších rolí by se dala zmínit prostitutka Rose (Gina Rovere), zástupce v Billově bandě Bud (José Manuel Martín) a další desperáti Tam-Tam (Tito García), či Targo (Juan Olaguivel). Celé pátraní pak směřovalo do nevyhnutelného opětovného setkání mezi zástupci zákona a lupičem Billem, které vyvrcholilo vzájemným soubojem. Když se na obrazovce naší TV objevily závěrečné titulky, pocítil jsem mírné zklamání, neboť jsem očekával spaghetti western s dobrou zábavou bez mrtvol. Namísto toho jsem viděl vážný, drsný a velmi pomalu plynoucí western, nepostrádající sice napětí, ale na druhou stranu nepříliš zábavný. Pořád se někam jezdilo, sáhodlouze mluvilo a ve filmu bylo docela málo akcí. V podstatě mne zaujala hlavně úvodní scéna s vlakem a poté mne rozesmála jediná akce v hospodě na závěr filmu, kde se setkal Stevens a Bill a protože tam bylo moc lidí, oba zbytek osazenstva postříleli. Jářku, byla to však asi jediná zábavnější hláška, kterou jsem zaznamenal, neboť tento western plný mrtvol byl myšlen až příliš vážně. Suma sumárum, snímek Bůh odpouští, já ne! si u mne vystřílel pouze dvě odpuštěné hvězdičky **. () (méně) (více)

Lukke32

Hodně pomalé, mdlé, velmi slabá hudba, která někdy až tahá za uši. Ale pokud vydržíte, poslední půlhodina vám to vynahradí. ()

ROSTABAR

Trochu netradiční film pro Terence a Buda. Není to vyloženě komiksová mlátička a střílečka, jako většina jejich filmů. Děj běží pomaleji, než je těchto týpků běžné, ale to vůbec není na škodu, právě naopak. Terenc a Bud soupeří s bývalým přítelem Billem, který ovšem při honbě za lupem zabije koho potká. Bud jako agent pojišťovny, kterou Bill okradl a Terenc, kterému Bill dluží peníze z pokru jdou neúnavně po Billovi a jeho bandě a hádejte jak to dopadne :-). ()

Zemřel Bud Spencer

Zemřel Bud Spencer