Bůh odpouští, já ne!

• Itálie Dio perdona... Io no! (více)

Profesionální karetní hráč Cat (Terrence Hill) se u jedné partičky nepohodl s obávaným psancem San Antonio Billem a následném pistolnickém souboji Billa zastřelil. Od té chvíle chodí Cat s prstem na spoušti, protože zbytek Billovy bandy by se rád pomstil. Jednoho dne Cata vyhledá jeho starý známý Hutch (Bud Spencer), který pro projišťovnu vyšetřuje podivné přepadení vlaku. Jediný přeživší totiž prohlašuje, že vlak se zlatým nákladem přepadl právě nebožtík San Antonio Bill a Hutch na duchy nevěří. Cat se proto vydává zpět do městečka, kde pro Billa vše skončilo. Nebo to tak alespoň mělo vypadat... Italsko-španělský western natočil jako svůj režijní debut scenárista Giuseppe Colizzi a do hlavních rolí věčně poškorpených parťáků obsadil Terrence Hilla s Budem Spencerem – a zbytek je historie. Colizzi představil světu dnes již nerozlučné duo a úspěch prvního filmu Bůh odpouští, já ne! (1967) využil k natočení westernové trilogie s pokračováním Trumfové eso (1968) a Boot Hill (1969) ve stejném hereckém obsazení. Režisér se pak se Spencerem a Hillem sešel ještě u dobrodružné komedie Dva machři mezi nebem a peklem (1972), ale slibná spolupráce skončila Colizziho náhlou smrtí v roce 1978. (Česká televize)

blackrain

Terence Hill mi svým výrazem tváře a upřeným pohledem hodně připomínal nemilosrdného a nesmlouvavého zabijáka, kterého hrál Henry Fonda v legendárním filmu Tenkrát na západě. Tenhle film je něco úplně jiného, než na co jsem si od dvojice Terence Hill a Bud Spencer zvykla. Je vážnější a není bláznivý jako jejich další filmy. Ale krásně předznamenal jakým směrem se budou kroky této dvojice ubírat. ()

ABLABLABLA

Snad vůbec první film s tímto duem (pokud nepočítáme tamto v antickém Římě) mě moc nepotěšil. Ne že by to byl vyloženě špatný western, ale u nich jsem si zvykla na svěží neotřelý humor a tady těch humorných scén bylo pomálu, popravdě si teď zpětně ani na žádnou snad nevzpomenu. Ale rozhodně nebýt tohoto filmu, asi by se potom tato humorná dvojka nevyvíjela dál, tak jak to udělala. Tady se poprvé osvědčily jako úžasní westernoví kumpáni, kteří stojí vždy na té lepší straně. ()

kaylin

Tohle rozhodně není zábavný film ve smyslu komedie, tohle je film, který odkazuje na Leoneho dolarovou trilogii, kdy Terence Hill je v podstatě jen dalším bezejmenným hrdinou, který si musí hodně protrpět, aby se dostal do cíle. Závěr mohl být trochu drsnější, ale přesto je tohle povedený western s Budem a Terencem na začátku jejich společného působení. ()

JohnMiller

Jediný nekomediálny film ktorý natočila dvojica Terence Hill a Bud Spencer spolu. Je to zároveň však jeden s mojich najobľúbenejších filmoch od nich. špageťácky western ako nič. Drsné hlášky ,pohľady ,prestrelky už len názov filmu úplne lahodí s dejom celého filmu Boh odpúšťa... ja nie! ()

dyfur

.....popravde? -nebavilo mňa to-pomalé...také nijaké......toto nie je B.S. a T.H. tu 95% sa myslí všetko vážne-humoru skoro nič-a to vážne nudí.....hmm-ozaj pre mňa nie....beriem ako "rozbeh" danej dvojice..... ()

ilemas

Výstižný název, který sedí přesně na mě a díky jemuž jsem chtěl film vidět. Mí oblíbení komici mého mládí ještě nejsou komiky a je radost na ně pohledět v tomto vážněji pojatém westernu. Přes velmi pomalý rozjezd, kdy jsem to chtěl několikrát vzdát jsem byl nakonec rád, že jsem vydržel do konce. ()

Martin741

Western, ktorym zname duo Spencer -- Hill prerazilo. Sice ide o spaghetti western, ale dost iny nez ako to v Europe zaviedli Sergio leone a Klint VychodnyLes. j to skor fazulovy western, podla niektorych ludi dkonca najlepsi spaghetti western na svete. Preco ? Neviem, BS/TH tu este netvoria rovnocennu dvojicu, Spencer je v uzadi. vela - kam sa budu uberat ich filmy - naznacila Budova veta "Kde sa tu da najest ?" Zaporak v tomto filme je rovnaky ako zaporak vo filme Pro pár dolarů navíc(1965). Scenaristicky kvalitny film, sice sa neda hovorit o nejakych hereckych vykonoch, ale je tu dostatok prestreliek a rezia Giuseppe Colizziho je uveritelna z kazdeho uhla pohladu. Je tu vsak dostatok hlucheho miesta, hlavne v strednej casti filmu a o kladnu postavu tu ani nezakopnete. 79 % ()

O´Neill

K žánru: "komedie" zde určitě není na místě. Jejich první filmek. Rvačky zde moc nejsou, vtip taky ne, je to víceméně vážné. Nicméně je to opravdu dobře napsané, a ze strany všech aktéru i perfektně zahrané. Není to sice klasická BudHillovka na jaké jsme zvyklí, ale i tak je to na vysoké úrovni. ()

MrPierc

Moc zdlouhavá mdlá polévka bez koření. Zápletka sice zajímavá, ale provedení tuctové, kamera také, hudba bylo něco hrozného. Jako z nějakých duchovních filmů či dramat - vůbec se to nehodilo. ()

tomtomtoma

Spaghetti western, vážný, drsný, a přesto udělaný se zábavným nadhledem a pěkným napětím. Je tu jednoduchá zápletka, kde dva ostří hoši jdou po stopě bezcitného a chladnokrevného zloducha. Pistolník a hazardní hráč Cat Stevens (zajímavý Terence Hill), odolný vůči jakémukoliv nebezpečí, vyjma vody, se snaží najít a ukončit svou noční můru, která se znenadání vynořuje z minulosti. Nezlomný pracovník pojišťovny Hutch Bessy (zajímavý Bud Spencer), jde po stopě pachatele brutální vlakové loupeže a snaží se o znovunabytí uloupené tučné kořisti. Chladnokrevný vůdce loupežné bandy Bill San Antonio (dobrý Frank Wolff) rád hraje nebezpečné hry, je nesmlouvavý ve vyžadování poslušnosti a bezcitný při překonávání všech případných překážek. Nastává střet bývalých společníků, kdy má navrch střídavě každá strana. Z dalších rolí: prostitutka Rose (Gina Rovere), žena vnadných tvarů, zástupce v Billově bandě Bud (José Manuel Martín), vznětlivě nepřemýšlivý ve svých rozhodnutích, a další desperáti Tam-Tam (Tito García), či Targo (Juan Olaguivel). Vážnější western drsného rázu, který ale není stále vážný a drsný. Je to příjemné odreagování a napínavá zábava drsné doby drsných mužů. ()

Juto

Spomedzi všetkých špageto-westernov, ktoré som videl (možno 50), patrí tento k tým lepším. Má to v skutočnosti dosť zložitú dejovú líniu s prvkami pomsty, krivého obvinenia, hľadania pokladov. 7/10 ()

MJMilan

Začátky této legendární dvojice ve spíše rizích westernových scénách. Narozdíl od jiných filmů s Budem a Terencem se tu hodně umírá, sem tam jde vidět i krev, což se stylu této italské dvojky většinou vyhýbá. Děj spíše podprůměrný, ale na konec po těch zapeklitých scénkách se vyplatí počkat. ()

vesper001

Pojďte, pánové, budeme si hrát na Sergia Leoneho. Všechno, co potřebujeme, máme s sebou: pár správných a pár nesprávných chlapů, strašně divoký Západ, ženskou s lokýnkami (pokud možno lehčího zaměření), a spoustu koltů, klobouků a koní. Vymyslíme jednoduchou zápletku, pořádně ji zamotáme, přidáme spoustu úsečných a nejasných dialogů, ten sympatický blonďák se pokusí o ledový pohled v modrém oku (škoda, že jsme pro tu roli neuhnali Delona nebo Fondu), ten sympatický fousáč si potrpí na vzhled, takže musí být dokonale ostříhán a ovoněn i poté, co jeho postava stráví x-dní v pustině (škoda, že jsme neuhnali Eastwooda, tomu špína nevadí), ještě to bude chtít pěkně atmosférickou hudbu, mnohem víc mrtvol (když už, tak už), a pokud vyjdou peníze, tak i něco zapálíme. Jo a samozřejmě – nesmíme zapomenout na ty dlouhé záběry a pomalé pohyby kamery. To by v tom byl čert, aby se to nepovedlo. :) 6/10 ()

Radiq

Konečně role, která k Terencu Hillovi sedí mnohem víc, než rozjivenej vysmátej blbeček - tady je drsnej a to je to, co je k němu potřeba. Taky Bud Spencer tady má dobrou roli a né jenom mlátičku na lidi. Frank Wolff jako záporák je nejdřív docela směšnej (vzhledem), ale po chvilce se mi začne jeho styl libit. Dějově taky hodně solidní a mistama aji promyšlenej příběh, kterej zaujme a neomrzí a je zajímavej až do konce. Libi se mi, jak ti dva sou sice jakoby spolu, ale ve skutečnosti na sebe docela serou... ()

Zemřel Bud Spencer

Zemřel Bud Spencer