Dva machři mezi nebem a peklem

• Česko Dva nebeští psi na cestě do pekla (neoficiální název) (více)

Když už havárie letadel nevynáší, je čas otevřít si podnik uprostřed jihoamerické džungle... Salud (Bud Spencer) a Plata (Terence Hill) platí za nejlepší a zároveň nejhorší piloty na celém jihoamerickém kontinentu. Dokáží totiž doletět do cíle s jakoukoliv kraksnou a když je třeba, tak se i šikovně zřítit, aby mohl majitel stroje vyfasovat pojistné. Po bezpočtu leteckých havárií ale vykutálené dvojici štěstí přece jen dochází a tak bez varování spadnou uprostřed džungle kdesi za Andami. Po několika týdnech se oba domnělí nebožtíci vynoří u zapadlé osady hledačů smaragdů ovládanou panem Earsem a rázem se chopí podnikání. Jednoduché létání s proviantem pro odlehlá hornická městečka se ovšem ukáže skoro stejně životu nebezpečné jako řízený pád letadla. Pan Ears totiž nesnáší konkurenci a udělá cokoliv, aby se nové zásobovací linky Salud-Plata zbavil. (Česká televize)

Ronyk7

Podle mě nejslabší film od dua Hill Spencer. Jedna bitka za film je prostě málo a ještě k tomu nic moc natočená. 16.07.2007 ()

AxelWers

Až po viacerých pokusoch sa mi podarilo uvidieť tento film celý, z ktorého som mal nakoniec trochu zmiešané pocity. Hoci ide (aj) o komédiu, príliš zábavy som si neužil, je to ľahší odvar ich lepších komédií. ()

tranquill

Standardní dobrodružná komedie Terence Hilla a Buda Spencera. Ta jejich závěrečná vzájemná bitka se mi ale opravdu líbila :-) ()

boni

Zase něco trochu jiného. První jejich film, který není western a rozhodně to není na škodu, ba naopak. Krásné scenérie a vymazlený příběh pro tuto dvojici, který jim dává hodně prostoru k vyniknutí. ()

Saimon

Jeden z mych nejoblibenejsich filmu Spencere a Hilla. Perfektni soundtrack /ostatne temer jako vzdy/,zapletka ktera hraje jen druhe housle - hlavni jsou vtipne vymyslene souboje a hlasky o ktere jde ostatne v jejich filmech nejvice. Pratele na zivot a na smrt...Jsem rad,ze se tihle dva dali nekdy dohromady. Bez nich by me detstvi nebylo,tak zabavne. "Zeru Vas hosi.":) ()

Grogan

Tenhle film patří v tvorbě Hilla a Spencera mezi nejslabší. Zápletky jejich filmů sice nikdy nejsou moc světoborné, ale bitky a hlášky to obvykle vyrovnají. Tady bohužel ani bitky, ani hlášky za moc nestojí. ()

Likan7

Vážnější nota Hillovi se Spencrem nesluší. Fackovaná tady sice nějaká je, ale ani zdaleka není tak "povedená" jako jejich klasičtější střeštěnosti. Nezasmál jsem se ani jednou a tentokrát, právě kvůli té vážnosti, nefunguje ani aura týhle dvojky. ()

Belmondicek

"Víš, když jsem hladovej, nevím proč, ale vždycky mám špatnou náladu!" Po pěti westernech a jednom historicko dobrodružném filmu natočili Hill a Spencer snímek zasazený do současnosti odehrávající se v Kolumbii. Bratři Guido a Maurizio De Angelis složili opět skvělou hudbu neodmyslitelně spojenou s hlavní dvojicí. Právě tady se zrodila Budova láska k létání. Tady počtvrté spojili své síly s Giuseppem Colizzim, který se také podílel na scénáři. Verze, která je u nás uváděná, je opět částečně vystříhaná, neboť, některé scény na sebe ne úplně navazují. Vše dotvrzuje velmi povedený kinodabing v čele s obvyklým Trávníčkem a Schánilcem (asi jeho nejlepší dabing Buda). "Hej Plato, myslíš, že se někdy budeme moct vrátit?...Pochybuju, po všech těch malérech co jsi způsobil...Já?....Kdo jinej. Každopádně víme svý a to nám nikdo nevezme...Hm, to je fakt...Jo. Takže jsme bohatý, ale nemáme ani vindru...Jo, jako ten stařík!" ()

IronRocky

Velmi pohodová komedie se skvělou dvojcí Spencer a Hill. Film je podle mě velmi povedený a trochu vážnější něž ostatní filmy dvojce Hill a Spencer. Rvačky zůstávají a jsou furt zábavné jen jich tu neni tolik, ale u filmu jsem se náramně bavil a docela jsem se i hodně nasmál, takže jednoznačně maximální hodnocení. ()

Rodin

Docela koukám, jak nízké hodnocení tenhle kousek má. Nejsem tedy absolutní fanda této dvojky, některé jejich filmy (a to včetně mého v mládí tak oblíbeného Jestli s rozzlobíme...) byly v podstatě dost pitomé, ovšem zrovna v tomto případě jde o možná nejlepší záležitost, ve které se kluci objevují. Konečně je tady scénář, který má hlavu a patu, konečně nejde prvoplánově jen o předvedení sérií úderů na nejrůznější tělesné partie desítek protivníků. Za sebe čistých a nefalšovaných 80%. ()