Dva machři mezi nebem a peklem

• Česko Dva nebeští psi na cestě do pekla (neoficiální název) (více)

Když už havárie letadel nevynáší, je čas otevřít si podnik uprostřed jihoamerické džungle... Salud (Bud Spencer) a Plata (Terence Hill) platí za nejlepší a zároveň nejhorší piloty na celém jihoamerickém kontinentu. Dokáží totiž doletět do cíle s jakoukoliv kraksnou a když je třeba, tak se i šikovně zřítit, aby mohl majitel stroje vyfasovat pojistné. Po bezpočtu leteckých havárií ale vykutálené dvojici štěstí přece jen dochází a tak bez varování spadnou uprostřed džungle kdesi za Andami. Po několika týdnech se oba domnělí nebožtíci vynoří u zapadlé osady hledačů smaragdů ovládanou panem Earsem a rázem se chopí podnikání. Jednoduché létání s proviantem pro odlehlá hornická městečka se ovšem ukáže skoro stejně životu nebezpečné jako řízený pád letadla. Pan Ears totiž nesnáší konkurenci a udělá cokoliv, aby se nové zásobovací linky Salud-Plata zbavil. (Česká televize)

shantim

Tenhle film sice nepatří mezi nejlepší s Hillem a Spencerem, ale ruku na srdce: co my od těch dvou týpků vlastně chceme a očekáváme? Dobrodružství, honičky, mlátičky, nadhled, legraci, a ještě si u toho oddychnout. A to nám film dá, takže není co řešit. ()

lykan9

Jeden z mých vůbec nejoblíbenějších filmů budyhill. Je to skvělý přechod z westernů do klasických budyhill komedií. V tomto jejich společném filmu nechybí vůbec nic. Rvačky jsou úžasné a zábavné, jejich vzájemné popichování je snad nejlepší ze všech jejich společných filmů vůbec a celý film doprovází dokonalá hudba. Mimo to po celou délku filmu není ani chvíle hluchého místa. ()

Spock

Staří známi tentokrát v rolích protřelých letců. Po tom, co jsou nuceni nouzově přistát v pralese a seznamují se s místní komunitou hledačů diamantů, se dají na nový způsob podnikání. Dodávají místním lidem potraviny a na oplátku dostávají diamanty, bohužel však nejsou sami. Celý spor je tak nutno vyřešit tradičním způsobem, vždy fungující pěstní domluvou. :-) V tomto případě možná trošku slabší děj, který naštěstí vyvažují oba dva „komici“, jsou ve vrcholné formě. Jako nejvtipnější scénku v tomto případě navrhuji scénku testování „nového“ letounu, před začátkem komerčního využívání. :-) ()

Kosmik 1

Pro mě jsou filmy s Budem Spencerem a Terencem Hillem kult, já prostě nemohu hodnotit hůř než pět hvězdiček, i přesto že si dobře uvědomuju, že zrovna tento snímek s mými oblíbenými chlapíky je poněkud slabší. Ale ta neuvěřitelná pohoda, která z nich vyzařuje, je dechberoucí. :-) A miluju to prostředí, ve kterém se děj odehrává. ()

ranp

Asi nejomílanější film této dvojice, teda aspoň mi to tak přijde, že to v bedně chodí furt. Ale určitě to není špatnej kousek, ba naopak, mám tenhle film celkem rád a hodnotím ho na 70%. ()

Han22

Tenhle film jsem nikdy neměl moc rád. Až na pár podařených scén (závěrečná bitka mezi Spencerem a Hillem, zvedání hlavního bosse) tomu chybí šťáva. Bez pořádného příběhu, záporáka, hlášek a bitek se Hill a Spencer plácají ve svém leteckém byznysu v líném a velice pomalém stylu. ()

Fordzy

Není to moc velká sranda, ale hlavním problémem je divný střih, jakoby chyběli části filmu a to dost kazí zážitek. Problém je v české verzi, která je shodná s americkou - zkrácenou verzí. ()

Lukiš

Já prostě ty jejich vychytané bitky zbožňuju :-)). Navíc má tento film plno akce, což filmu jen prospívá... ()

Teg

Spolu s "Jestli se rozzlobíme budeme zlí" to nejlepší, co vám může tahle dvojka nabídnout. Při druhém a třetím zkouknutí se nenudíte, ale naopak pochopíte mnohem víc vtípků, než předtím. Optimistmus. Hlavně pozor na správný dabing! ()

Paity

Mě to docela bavilo, upocení chlapi uprostřed džungle se pachtící po alespoň trochu toho jmění. Nakonec vše musí vyřešit pěsti a zase zavládne mír. ()

ThomasCrown

Beztarostné užívanie si života obkolesený prekrásnou prírodou a k tomu nad všetkým náhľad z vtáčej perspektívy. Pre mňa jeden z najlepších filmov Buda a Terenca. ()

bobstock

Nejslavnější ranaři filmového světa opět v akci, tentokrát s příjemně linoucí se jihoamerickou hudbou a upoceným deštným pralesem. 80% ()

Stocki

Výborná klasika se skvělou hudbou, hláškami a bitkami. Terence a Bud sice mají na kontě ještě lepší společné filmy, ale já je prostě od dětství zbožňuji a tak v tomto případě nemohu hodnotit jinak. ()