Bud Spencer a Terence Hill v boji s nebezpečnými pistolníky a falešnými hráči... O velkých penězích a účinných intrikách, o dvou přátelích, kteří lehkovážně pozbyli a s velkou námahou nabyli zpět své bohatství, o mužích, kteří dokáží nebezpečně dobře zacházet s pistolí, a o jiných, kteří se vyznají ve falešných hrách. O tom všem a ještě o mnohém jiném vypráví s nadsázkou a trochou ironie film z Divokého západu, který v roce 1968 natočil režisér Giuseppe Colizzi. Role nerozlučných kamarádů, jež se snaží dostat ke svým penězům, Colizzi svěřil populární herecké dvojici Bud Spencer a Terence Hill. Jejich společníkem se v roli mazaného Cacopoulose stal Eli Wallach, představitel obávaného Calvery ze slavného filmu Sedm statečných. Dobrodružná cesta za zlodějem je provázená pro tento žánr typickými potyčkami a rvačkami, které vrcholí velkolepou bitkou v kasinu. Film patří do série populárních italských westernových komedií, nazývaných též spaghetti-westerny. (Česká televize)

JoSte

Druhý díl úvodní trilogie legendárního dua Spencer & Hill. Příběh i chemie postav fungují už o poznání lépe. Eli Wallach a natáčení v angličtině byly zřejmě sázkou na jistotu. Dokonce se  ve rvačce mihne i budoucí neodmyslitelný souputník Riccardo Pizzuti, jehož signature movem se v pozdějších společných filmech stane plivání zubů. ()

Hapretor

Mě to spíš nudilo. Duo Bud + Terence patří hlavně do mlátiček, tam jsou už tak zaškatulkovaný, že jinde tolik nevyniknou. ()

Raziel_cz

Díky scénáři jeden z nejlepších filmů, co spolu Terence Hill a Bud Spencer natočili. Vyvážená kombinace zábavné (a velkolepé) akce a drsných dialogů, humoru i (díky Elii Wallachovi) emotivních scén. Funguje to dneska a bude to fungovat i za deset let. A nejen díky nostalgii. Italové westerny prostě uměli. ()

MickeyStuma

Pouhý rok uplynul od uvedení spaghetti westernu ´Bůh odpouští, já ne!´, kde se oficiálně poprvé blýskla dvojice Spencer a Hill, když se v kinech objevilo volné pokračování pod názvem ´Trumfové eso´. Drsné motivy a dlouhé dramatické scény typické pro spaghetti western samozřejmě zůstaly, nakonec, druhá polovina 60. let byla pro tento žánr velice příznivá, takže není divu, což může potvrdit i Clint Eastwood či Franco Nero, ale co se týče charakterů postav hlavní dvojky, byl ucelený směr, kterého se už oba představitelé striktně drželi a později komediálně zdokonalili. Dějová linka je oproti předchozímu snímku daleko jednodušší, avšak stále zpracovaná žánrově zcela skvostně. Plno hlášek a jasný dějový směr je zárukou skvělé spaghetti westernové podívané. ()

AxelWers

Voľné pokračovanie filmu "Boh odpúšťa... ja nie!" sa nesie v podobnom duchu, teda dej má viac bližšie ku klasickému westernu ako ku komédii. Napriek tomu, že v tomto filme Spencer a Hill sa viac blížia k filmom, v akých ich väčšinou poznáme, ich typických a zábavných bitiek si užijeme len veľmi málo. ()

Bollek

Druhý film této dvojice vypadá z mého pohledu již o dost lépe. Dostáváme se ke stylu, který je oba tak proslavil, jenom to zatím není až tak velká komedie a oněch typických bitek tu uvidíme jen pár. Navíc má film docela zajímavý příběh, který nás překvapí hned několika zajímavými zvraty. Spencer s Hillem jsou ke všemu sympaťáci, kteří by dokázali utáhnout snad cokoli. ()

Harry_

Vím, že to k žánru patří, ale trochu se to vleklo. Jinak to aspoň nebylo plné klišé a s dobrou hudbou (2015).  O sedm let později po dalším zhlédnutí přidávám hvězdu. Děj je prostě dobrý, výborné obsazení a kolikrát jste slyšeli Rudolfa Hrušínského ve westernu?! ()

Odpadlik

Jeden z prvních filmů dvojice Spencer-Hill. Tady ještě nebylo tolik srandy a bitek, ale jde o celkem slušný western na nedělní odpoledne. ()

TICHOPAN

Další z řady "masážních" komedií....Nostalgicky mi připomínají doby kdy jsem coby malý chlapec, sedíc v potemnělém sále kina, očka zářící, hubu kolem celý hlavy a ještě dlouho v uších znějí typicky mlaskavé zvuky šťavnatých ran a políčků které oni dva chasníci tak rádi a s úsměvem obšťastňují kníraté mafióza v kostkatých pantalónech.... ()

Inozuka

Jako děcko v kině jsem z Trumfového esa měl oči navrch hlavy a také jsem trochu nechápal motivy týpka, kterého hraje skvělý Eli Wallach. Nešlo mi do hlavy, proč to všechno těm mým hrdinům Bud Spencerovi a Terence Hillovi dělá. Nyní samozřejmě chápu, ale zároveň jsem ve svém hodnocení mírně střízlivější. Trumfové eso se snaží žánrově rozkročit mezi klasickým spaghetti westernem a komedií. Dokonce i hudba osciluje mezi morriconeovsky westernovými motivy a ztřeštěnou italskou bláznivinou. Naštěstí ale komediální prvek nepřeroste mez normy, film není tak roztříštěný jako třeba Mé jméno je nikdo a pořád tak funguje jako dobrý a špinavý příběh z divokého západu. ()

Belmondicek

"Můj dědeček vždycky říkával : když budeš mít bochnník chleba, třeba docela malej, nekrájej tenký krajíce nebo zaručeně skončíš s prázdným žaludkem". Můj vůbec první zkouknutý společný film s dvojicí Spencer-Hill v mém dětství v kině. Samozřejmě podpořeno skvělým dabingem Hrušinského, který se k Budovi nejvíce hodí. ()

Ceberus

Po zhlédnutí Bůh odpouští, já ne za dvě hvězdy jsem si slíbil, že obě pokračování vynechám v očekávání, že by byly podobně slabé. No nakonec jsem Trumfové eso začal sledovat, protože jsem na tenhle svůj slib zapomněl. :-D Ze začátku to skutečně vypadalo znovu na čisté dvě hvězdy, ale nakonec to do závěru stihlo vystoupnout na tři. A nebudu lhát, charizmatický Eli Wallach, kterého znám z jiných velkých westernů (Sedm statečných a Hodný, zlý a ošklivý), hrál patrně hlavní roli v konečném zlepšení. Škoda, že se Eli nenarodil o padesát let později, aby mohl svá nejlepší léta strávit v mých oblíbených devadesátkách - určitě by dokázal ztvárnit nemálo výtečných záporáků i tam. ()

kyLuke

Ne že bych měl rád začátek Colliziho kinematografie , ve které se snažil o westerny , ale tenhle film se hrozně povedl . Má výborné momenty hodné zapamatování , dobrou hudbu ( Carlo Rustichelli !) a výborné herecké výkony . Těm jasně vede Eli Wallach v roli podrazáckého hnusáka Cacopulose . Terence Hill je tu taková zvláštní postava , rozhodně tu není tak podstatný , jen je tu slušný parťák k Budu Spencerovi , který je výborný . Jinak zpracování je výborné , a scénář nabitý nápady a vznikla mi naprosto dokonalá zábava . Akorát závěrečná scéna v kasinu je zdlouhavá a kdyby byl film o 20 minut kratší bych by ještě dokonalejší . Tvlrci si to prostě nemohou odpustit , Giuseppe Colizzi chce prostě natočit VELKÝ film a tak to VELKÝ zdůrazní doslova . Ale jinak maximálně povedené dílko ! ()

baltik

Není to komedie jak jsme od dvou hlavních představitelů zvyklí ale tenhle "špageti" western je špička. Všichni 3 představitelé sedli do svých rolí naprosto skvěle. Ke všemu tenhle film mám rád už od mala. ()

Stanix

Úvodem bych rád poznamenal, že miluju filmy s Hillem a Spencrem a Wallach je taky western klasik, ale todleto to byla s prominutím slátanina jako hovado. Colizziho první film byla solidní záležitost, ale tady tohle je vyloženě paskvil. Komedie to není ani z dálky a o nějakém westernovém dramatu taky nemůže být řeč. Chování všech našich protagonistů je tak iracionámní až to bolí. Nejvíc mě na tom štve, jak málo stačilo a mohla to být pecka podobně jako ostatní špageťáky. Stačilo jen vložit postavám do hlavy mozek. Velká škoda ()