Gunman: Muž na odstřel

Gunman: Muž na odstrel

• Austrálie

Akční / Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA / Francie / Španělsko / Velká Británie, 2015, 110 min

3x hurá. A to doslova, protože 3 dny na zabití ani November Man nenaplnili, co jsem od nich čekal. Až třetí pokus s návratem veterána do akční role mě nadchnul. Sean Penn na sobě očividně dřel a rozhodně chtěl aby to bylo vidět. A vidět to je. I díky tomu vypadá akce, i když jí není tolik, kolik bych si přál, prostě skvěle. Bitky vypadají skvěle a hrozně mě bavily. Přestřelky působily přesvědčivě a konečně jsem věřil, že to může hlavní hrdina koupit a navíc ho to bude i bolet. Film sráží místy hluchá místa a romantická linka mohla být trochu víc v pozadí, ale to jsou věci, který odpustím. 80 procent za velmi dobrou žánrovku.(6.10.2015)

„MUSÍM PŘIJÍT NA TO, KDO MĚ CHCE ZABÍT, DŘÍV, NEŽ MĚ ZNOVU NAJDOU“… /// Rozkaz zněl jasně a Jim řeší po letech prekérku… Vydolovat z týhle vohraný zápletky něco novýho, je složitý. Nejsem si ani jistej, že se o to tady někdo snažil. Jsem rád za malý inovace a hlavně za sympatickýho hrdinu, kterým Jim Terrier, alespoň pro nás, dřív narozený, rozhodně je. Oceňuju snahu o akci mezi politickejma propletencema, ujdou i záporáci, protože se jim podaří vzbudit nějaký emoce. Najde se tady dost hloupostí, ale od akční zábavy nečekám charakterní herectví, a menší faux pas promíjím. Víc mně vadí ta neustálá potřeba někomu něco říct. To je zbytečnýho vykecávání! S bejvalkou, s hajzlem … A tak je to furt dokola. Režisér Pierre Morel má za sebou fajn kousky a hlavně v akci je to znát. Je rychlá a účelná, navíc v ní teče i krev. Škoda, že nedokázal zkorigovat mluvící pasáže a věnovat víc času charakterům. Takhle jde jen vo sázku na příběhovou klasiku a Pennovo či Bardemovo charisma. Ale třeba se na to čučel i Barney Ross, takže by to příště mohlo bejt lepší! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Neznám ani knihu „La Position du Tireur Couché", kterou napsal Jean-Patrick Manchette v roce 1981, ani film ŠOK (1982) s Alainem Delonem v hlavní roli. 2.) Baví mě, když nezradí ženská, ale kámoš. 3.) Thx za titule „urotundy@cbox.cz“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ *(21.7.2015)

Pořádně jsem vlastně nevěděl, co od Gunmana čekat. Zaujal mě hlavně nabušený Sean Penn v pořádné akční roli. Jenže film trošku klame tělem. Myslel jsem si, že se jedná o další z pokusů Luca Bessona o navrácení zbraně starým pardům...V tom případě by vedle Kevina Costnera, Pierce Brosnana nebo Liama Neesona vyšel tento tah hodně dobře. Pennovi to s bouchačkou svědčí a když přijde na pěstní souboj, tak ani tam se mezi o 20 let mladšími "no-name figurkami na porážku" neztratí. Jenomže akce je poměrně poskromnu a spíš bych snímek zařadil do žánru thrilleru. Když už na akci dojde, tak není prakticky co vytknout a například zmrvený Tak3n tomu nesahá ani po kotníky, jenomže jsem měl pocit po většinu (podle mě až příliš natažené) stopáže se vlastně neděje nic důležitého a děj se nuzně dere až toužebně vyhlíženému a samozřejmě rázně předvídatelnému konci. Jako krimi žánrovka to obstojí, osobně bych však více využil Pennův potenciál...70%...[19.3.2015_Cinema City_Flora](19.3.2015)

Hloupé? Možná. Naivní? Určitě. Špatné? Zase tak moc ne. Pierre Morel se s Gunmanem usazuje v hlubinách lehce akčně dramatického průměru, který nepozvedne ani v celku parádní obsazení (s výjimkou Javiera Bardema, který byl neskutečně špatný), solidní hudební složka Marca Beltramiho a poměrně slušná kamera.(27.6.2015)

Tak jsem přemejšlel, proč všichni kritici a páni recenzenti tento film po jeho uvedení, tak jednoznačně odjebali a asi jsem na to přišel. Je to daň za to bejt svůj. Jedni totiž asi čekali akční jízdu a druzí zase pro změnu ukecanej politickej thriller kde je akce minimum no a Gunman je něco mezi tím. Morel na to jde opravdu po svém. Nesnaží se nikomu zalíbit, nesnaží se bejt cool, snaží se bejt jenom poctivým oldchol kouskem, kdy politické pozadí a konspiraci na nejvyšších místech občas protne nějaká ta drsná akce (Rko potěšilo) body strhávám za to, že je tu spousta scén a dějových linií bez kterých bych se obešel a klidně bych film tak o 20 minut zkrátil. No a taky i když se asi nějaká invence nedala čekat, tak je fakt, že pointa filmu (proč se to hrdinovi děje) je opravdu snadno odhadnutelná, takže originalita nula, ale jinak je na zabití nudnýho večera tenhle film jak dělanej.60%(30.3.2015)

• Sean Penn

• - Sean Penn (Jim Terrier) sa v rámci prípravy na film zúčastnil vojenského tréningového kempu v Arizone, kde si osvojil množstvo bojových techník. Vďaka tomu dokázal veľké množstvo akčných scén natočiť sám. (ywo666)

• - Ve scéně, kdy Felix (Javier Bardem) leží na pohovce a hádá se s Terrierem (Sean Penn), má čistou dlaň, i když v předchozím záběru ji má celou od krve. (moznazitra)

• - V tajném bytě v Barceloně vyndavá Terrier (Sean Penn) zbraň a náboje. Podle krabiček se jedná o české střelivo spol. Sellier @ Bellot. (JohnSmith)