Gunman: Muž na odstřel

• slovenský

Gunman: Muž na odstrel

Akční / Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA / Francie / Španělsko / Velká Británie, 2015, 115 min

Výměna demokracie za nerostné suroviny obvykle něco stojí. Nikoli však toho, kdo z výměny profituje, ale toho, kdo si za provedení výměny nechal zaplatit a mohl by si někdy v budoucnosti na výměnu vzpomenout. A to by si Jim určitě vzpomenout mohl, takže se všechny koupitelné hlavně zaměřily na jeho pohyb a mně to přineslo skvělou zábavu. Jim má totiž neodolatelnou touhu přežít a nepotřebuje k tomu mutantí geny, velké kladivo, vynálezy z budoucnosti ani střelbu pavoučích vláken. Jemu stačí prosté svaly, instinktivní střelba a základní znalosti pyrotechniky, což je pro milovníka tradiční akce hodně potěšitelné.(14.9.2015)

Hloupé? Možná. Naivní? Určitě. Špatné? Zase tak moc ne. Pierre Morel se s Gunmanem usazuje v hlubinách lehce akčně dramatického průměru, který nepozvedne ani v celku parádní obsazení (s výjimkou Javiera Bardema, který byl neskutečně špatný), solidní hudební složka Marca Beltramiho a poměrně slušná kamera.(27.6.2015)

Remeselne veľmi dobre spracovaný špionážny thriller, ktorý ale ničím iným neohúri. Kamera, hudba, réžia, všetko fajn, ale príbehu chýbajú vyššie ambície, herci sa vo svojich postavách tiež len hľadali, chýba tomu lepšia pointa, zvraty a zapamätateľnejší záver. Sean Penn má ale charizmu a je v životnej forme! 60%.(30.3.2015)

Na dnešní dobu překvapivě staromilský thriller kde se víc mluví než střílí, čímž připomene klasické thriller 70.let, plné konspiračních teorií. Sean Penn si s rolí unaveného zabijáka docela poradil, ale scénář není natolik zajímavý aby bavil i v neakčních pasážích, kterých je až příliš. Přesto povedené a jiné, než můžete v současné době v žánrově podobných filmech vidět.(10.11.2015)

Velice chytrý mix akčního a částečně špionážního filmu, s jemným politickým přesahem - kdo dnes otevřeně řekne, že místo demokracie se "divochům" v Africe dovezly jen nadnárodní firmy vydělávající na neštěstí a chudobě druhých? Sean Penn vypadá na svůj věk skvěle, lokace střídá lokaci, a častokrát si člověk řekne, že novodobý Bourne se může jít zahrabat. A to i co se týče akčních scén, ne vždy sice natočených přehledně nebo bez podivného střihu, ale stále se v ich dá orientovat. Za mne chytrý akčňák s přesahem, který v mnohém připomínal pár filmů s Belmondem a Delonem, až jsem zjistil, že autor knih byl tentýž. A souhlasím plně s verbalem, že tento film není určen pro diváky, kterým stačí, když na plátně pořád něco vybuchuje a někdo někam běhá, hlavně že furt.(28.3.2016)

• - V tajném bytě v Barceloně vyndavá Terrier (Sean Penn) zbraň a náboje. Podle krabiček se jedná o české střelivo spol. Sellier @ Bellot. (JohnSmith)

• - Film sa natáčal v Barcelone, Wimbledon Studios a na Aldermanbury Square v Londýne. (Hudakfilms)

• - Muž na odstřel vznikl podle knihy francouzského autora drsných detektivek Jeana Patricka Manchetta. Podle jeho knih vzniklo na přelomu 70. a 80. let několik klasických krimi filmů, často s Alainem Delonem. U nás nejznámější jsou Tři muži na zabití  (1980). (Stoka)