Gunman: Muž na odstřel

Gunman: Muž na odstrel

• Austrálie

Akční / Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA / Francie / Španělsko / Velká Británie, 2015, 110 min

Nedoceněná akční žánrovka ze staré školy. Hlavní postava, Jim Terrier, střídá zajímavé lokace z různých koutů světa a zamotává se do politického příběhu, které jsou v současnosti (bohužel) v kurzu. Akce je velice přehledná, scénář není vůbec špatný a herci se hodí na svých rolí, zejména Penn, Winstone a Elba (škoda že měl tak málo prostoru). Morel natočil další kvalitní akčňák! Za mě silné 4 hvězdy!(25.6.2015)

Od tohoto filmu jsem popravdě čekal trochu něco jiného,ale to je možná chyba té kampaně hlavně zde na čsfd a nebo v některých médii kde se pořád přetřásalo jak další starší herec se najednou pouští do akčního filmu.Jí si hned představil film žánrově podobný tomu co točí například Sylvester Stallone,ale toto je spíš film politický a ta akce je tam tak trochu navíc.Sean Penn sice vypadá už dost strhaně,ale stále umí dobře hrát.Kdybych od toho filmu už od začátku čekal to co nakonec byl tak bych dal vyšší hodnocení.Takto za mě celkově 70 % a tři hvězdy.(8.7.2015)

Sice mi trvalo asi 30 minut než jsem se do toho pořádně dostal a vžil, ale ve výsledku se mi to líbilo a bavilo. Režisér Morel, který mě naprosto dostal snímkem 96 hodin, mě i v případě Gunmana nezklamal - akce skvěle natočeny, film má spád, nejsou tu téměř hloupá či hluchá místa, kameru měl v ruce opravdový profík a hudební podkres dobře navozoval atmosféru. Budu se znovu opakovat, když řeknu, že Sean Penn byl fyzicky velmi dobře připraven. Javier Bardem zde bohužel hraje druhé housle a zdejší popis filmu od společnosti Bontonfilm CZ (že je démonický Javier Seanovi v patách) je opravdu směšný :) Ale to nic. Suma sumárum totiž spokojenost. 77%(3.7.2015)

Hloupé? Možná. Naivní? Určitě. Špatné? Zase tak moc ne. Pierre Morel se s Gunmanem usazuje v hlubinách lehce akčně dramatického průměru, který nepozvedne ani v celku parádní obsazení (s výjimkou Javiera Bardema, který byl neskutečně špatný), solidní hudební složka Marca Beltramiho a poměrně slušná kamera.(27.6.2015)

El Jerko sice strávil nějaký čas v posilce a vždycky v sobě měl kus drsňáka, ale nic to nemění na tom, že je to pořád prcek s malinko skřetí vizáží a nevím, to člověk během sledování těžko potlačí. Jinak sice časově přetažený, ale slušný akčňák s lehkým politicko-humanitárním obalem snad ve snaze o přesah. Potěší Bardem a škoda, že víc prostoru neměl Elba - na scéně jen pár minut.(11.1.2016)

• - Muž na odstřel vznikl podle knihy francouzského autora drsných detektivek Jeana Patricka Manchetta. Podle jeho knih vzniklo na přelomu 70. a 80. let několik klasických krimi filmů, často s Alainem Delonem. U nás nejznámější jsou Tři muži na zabití  (1980). (Stoka)

• - Sean Penn (Terrier) vo filme ovláda izraelské bojové umenie pre boj zblízka, "Krav maga". (MikaelSVK)

• - Športové auto červenej farby, ktoré sa objaví vo filme, je Alfa Romeo Guilietta Sprint z roku 1962. (MikaelSVK)