Gunman: Muž na odstřel

Caza al asesino

Gunman: Muž na odstrel

Akční / Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA / Francie / Španělsko / Velká Británie, 2015, 110 min

Ano, svým způsobem je to tupé, ale ne natolik pitomé, abyste u toho umřeli. Ono "tupé" je nutné chápat jako jednoduché, nebo ohrané, ale rutina je to odvedená ve svém žánru dobře. Rozhodně mi sebevraždu páchalo více mozkových buněk u všech dosavadních Neesenových Takenů. Tady je poměrně jasné, jak bude kdy co probíhat a jaké postavy se ke konci už nepostaví. Sean tedy na necelých šedesát let vypadá sakra zachovale, za což poklona nejen jeho fyzičce, ale (minimálně ke konci) i digitálním retušákům. Bardema jsem dlouho nikde neviděl a Winstone vypadal blond divně a Jasmine háže kukuče. Nemůžu říct, že bych z toho byl na větvi, protože ze začátku mi přišlo, že mnoho chybí a v polovině zas že se to příliš táhne. Jednohubka je to ale slušná. Dvojku ale očekávat fakt nebudu :) ~~~ 2,78* :)(23.3.2015)

• 3DD!3

Áčkově natočené béčko. Sean Penn má na svůj věk neuvěřitelnou fyzičku a akční scény patří k žánrové špičce, ale je jich málo a člověk si je ani pořádně nevychutná, když se hrdina vinou poškozeného mozku začne klátit předčasně. Když jsme u toho klácení, romantická linie s milostným trojúhelníkem je jako opsaná z učebnice - připomíná francouzské filmy ze 70-tých let. Herecká esa (proč se Bardem pořád tak pitvoří?) jsou téměř nevyužitá (Idris Elba měl v podstatě cameo) a Penn i přes zajímavě poškozenou postavu příliš nestrhne. Strašně průměrný příběh s tak realisticky nesympatickými postavami snad ani nešel zachránit. Prachsprostě vykonstruované finále pak zaujme jen tou lokací... Je to takový neurazí, nenadchne film, který člověk nevypne když ho vidí, ale do kina je to škoda peněz. Morrel i Penn mají navíc.(21.3.2015)

70% Skvelá herecká zostava. Penn pôsobí rovnako drsne ako Neeson (TAKEN). Celkovo sa mi páčil spád a oldscholovosť, pri ktorej netreba originálnu zápletku. Škoda, že v závere scenárista nevedel, kedy film ukončiť (wtf scéna pri zásobníku vody). Ide o jeden z mála súčasných akčniakov, kde si hrdina uvedomuje, že každý zabitý človek mu skomplikuje návrat do normálneho života, keď všetko skončí...(18.10.2015)

Miluju Seana Penna. Normálně se teda snažím vyhnout nekritickému zbožňování slavných herců, jen z toho důvodu, že jim to mocinky slušánkuje na plátně, proto třeba Ryanovi Goslingovi posílám navoněná psaníčka jen obden, ale Sean už mě drží nějakej ten pátek. Takže ho mám na plakátu hned mezi Johnny Cashem (toho tam mám upřímně) a Danielem Hůlkou (ten je tam z čistě ironickech důvodů), a taky koukám prakticky na všechny jeho filmy. Gunman je solidní žánrovka se všema kladama i záporama, co akční snímky přinášejí. Plusem jsou určitě herecké výkony, Javier Bardem sice pojímá všechny své 'bad guys' poměrně stejně, ale i tak mu doma od televize nadávám do smradlavejch pukavců, podobně Ray Winton vystřihnul snad lepšího kámoše než byl kdy Sagvan Tofi Lukášovi Vaculíkovi. U bojovejch scén jsem zase docenila ideální poměr mezi rozcáknutejma hlavama a propíchnutejma dlaněma nožem. Vlastně jediným problémem filmu je scénář, to že je narvanej klišé situacema až k prasknutí, bych mu odpustila, ale fakt nechápu, proč si ústřední milostná dvojice musí vyřikávat staré křivdy zrovna ve chvíli, kdy je nahání banda zabijáků, to mě totálně znepokojilo.(20.7.2015)

3x hurá. A to doslova, protože 3 dny na zabití ani November Man nenaplnili, co jsem od nich čekal. Až třetí pokus s návratem veterána do akční role mě nadchnul. Sean Penn na sobě očividně dřel a rozhodně chtěl aby to bylo vidět. A vidět to je. I díky tomu vypadá akce, i když jí není tolik, kolik bych si přál, prostě skvěle. Bitky vypadají skvěle a hrozně mě bavily. Přestřelky působily přesvědčivě a konečně jsem věřil, že to může hlavní hrdina koupit a navíc ho to bude i bolet. Film sráží místy hluchá místa a romantická linka mohla být trochu víc v pozadí, ale to jsou věci, který odpustím. 80 procent za velmi dobrou žánrovku.(6.10.2015)

• Sean Penn

• - Film sa natáčal v Barcelone, Wimbledon Studios a na Aldermanbury Square v Londýne. (Hudakfilms)

• - Sean Penn (Jim Terrier) sa v rámci prípravy na film zúčastnil vojenského tréningového kempu v Arizone, kde si osvojil množstvo bojových techník. Vďaka tomu dokázal veľké množstvo akčných scén natočiť sám. (ywo666)

• - V tajném bytě v Barceloně vyndavá Terrier (Sean Penn) zbraň a náboje. Podle krabiček se jedná o české střelivo spol. Sellier @ Bellot. (JohnSmith)