Noční jízda

Ivan Locke (Tom Hardy) je vzorný otec rodiny a úspěšný podnikatel ve stavebnictví. V nejdůležitějším okamžiku své kariéry zvedne zvonící telefon a rozhovor, který následuje, odstartuje sérii událostí, jež pomalu vnesou světlo do dřívějších mužových tajemství. Jeho kariéra, rodina i duše se zmítá v krizi. Vyjde najevo, jak může jediné chybné rozhodnutí vést k úplnému zborcení pečlivě vybudovaného, záviděníhodného života. (AMC Czech)

caMen

Kdo má rád Toma Hardyho a beton (ne ten drink s Becherem), neměl by si nechat ujít tuhle "reklamu na BMW". Ono se v něm totiž celou dobu jede. Rozhněvaných mužů bylo v místnosti dvanáct, tady je jen zmiňovanej Tom Hardy. A je dobrej. ()

matolos1

Totálna scenáristická pecka v jednom aute, s jedným skvelým hercom. Absolútne strhujúce v každej sekunde, a zároveň stupňujúce tempo do uspokojivého záveru. Fakt to má grády, a to si vystačí takto poskromne. ()

AnPe

"Udělej to pro ten beton!" :D tak tahle hláška asi vystihuje celý film. Mám Hardyho fakt ráda, ale u tohohle filmu jsem se tak neskutečně nudila, že už po 10 minutách jsem chtěla, aby končil. Jednoduše řečeno pro mě tenhle film nebyl. ()

FoxEm

Od filmu jsem nic nečekal, a ani nečetl plot. Pustil jsem si to zcale neobeznámen s dějem. A stručně řečeno, jde vidět, že i za malé peníze, se dá zahrát velké divadlo. Hardyho charisma a jeho styl klidné a vyrovnané komunikace je naprosto paradni, v nekterych situacich bych se neudrzel. Musim rici ze na mininimální výpravu, super zpracování. ()

Kusic

Automobilová one-man show. Dalo by se říct, že se tam nic neděje, Hardy si jen 80min povídá po telefonu, občas třískne do volantu a občas se vysmrká. Přesto to nebylo úplně nejhorší, nějak sem se nenudil ale zdejší hodnocení mi přijde přehnaný. Až moc přehnaný. ()

paradoxman

Když se to sere, musíte se rozhodnout. A držet. A zůstat v klidu. Být skála, o kterou se roztříští křik, pláč, výhrůžky, výkřiky, prosby... Tom Hardy to v příjemných 85ti minutách zvládl na jedničku. Jednou budu taky takhle klidný. ()

Rodriguess

Ako si pokazit zivot v priebehu par hodin v aute. Emocne velmi dobre zvladnute v podaní Hardyho, majstrovsky herecky vykon. K dobremu filmu staci aj jeden kvalitny herec. ()

Nero_cz

Hardy umí. Po té co vymlátil celou Británii, neskutečně zatopil Batmanovi a zmasakroval koho mu do klece strčili, ted ukázal ,že nepotřebuje svaly, aby dokázal strhnout diváka do děje. A stačilo k tomu jedno BMW, spousta telefonátů a trocha betonu. ()

Sofia_Straw

One man show, v ktorej hlavný hrdina začína deň ako otec, manžel a spoľahlivý, zodpovedný zamestnanec veľkej stavebnej spoločnosti. Príbeh muža, ktorý jediným vybočením zo zabehaných koľají pevného rodinného zväzku stráca pôdu pod nohami. Večer je človekom bez rodiny, práce, domova... Film o tom, aký môže byť život nevyspytateľný... ()

CYP3A4

Zkuste hodinu a půl koukat na chlápka, kterej jede autem a telefonuje - děsivá představa. Ale jářku, co se nepřihodilo - je to ke koukání, je to plhodnotnej film a je to vyjmečně dobrej film. Ať žije Tom Hardy ()

Desmond04

Na Lockea jsem se těšil a o to opravdu hodně. Těžko říct jestli kvůli zajímavému a nevšednímu námětu, nebo jestli za to mohl můj oblíbený Tom Hardy. Bohužel, jsem od něj nedostal to co jsem očekával. Hardy byl opět skvělý to ano, nevadilo mě ani, že celý film se točil pouze okolo automobilu a telefonátů. Zarazil mě fakt, že ani jeden z hlavních třech témat, nepřinesl žádné výraznější rozuzlení. Samozřejmě, že to byl záměr scénaristů, ale mě jako subjektivnímu obyčejnému týpkovi to bohužel nevyhovovalo. ()

halberdier

One-man Show Toma Hardyho, který chce udělat po cestě z práce správnou věc, která mu však může zásadně změnit život. U podobných filmů jako Locke či Buried by mohlo snadno díky konceptu "jeden herec a jedno prostředí" dojít ke katastrofě pokud bychom sledovali nezajímavý námět či necharismatického herce v hlavní roli. Naštěstí v obou má Locke oporu - Hardy je jak charismatický, tak i vynikající herec - čili tady nešlo šlápnout vedle. I celý příběh je zajímavý a především civilní a dá se tak s ním lehce ztotožnit. Hrdinovo dilema se dá pochopit a sympatizovat s ním, stejně jako lze postavu považovat za pošetilce. Ale oba pohledy vyvolávají emoce. Locke není žádné mistrovské dílo (popravdě šlo by z filmu s jedním hercem na jednom místě vůbec natočit?), ale kvalitní emocemi nabité netradičně natočené drama se skvělým Hardym. ()

othoson

Člověk si řekne, že je to vlastně film o ničem, jenomže Tom Hardy tento film o ničem dokázal uhrát. Respekt... ()

matees_no

Jsou tu 2 možnosti. Buďto jste jako Ivan Locke: "You have to be solid, nothing else." Pak se vám film líbil a budete z něho tak nadšený, že mu dáte čtyři nebo pět hvězd. Druhá možnost je, že tady budete psát nějaký sračky o tom jaká to je nuda koukat hodinu a půl na chlápka v autě, co telefonuje. Tak si vyber, život je game. ()

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari