Noční jízda

Ivan Locke (Tom Hardy) je vzorný otec rodiny a úspěšný podnikatel ve stavebnictví. V nejdůležitějším okamžiku své kariéry zvedne zvonící telefon a rozhovor, který následuje, odstartuje sérii událostí, jež pomalu vnesou světlo do dřívějších mužových tajemství. Jeho kariéra, rodina i duše se zmítá v krizi. Vyjde najevo, jak může jediné chybné rozhodnutí vést k úplnému zborcení pečlivě vybudovaného, záviděníhodného života. (AMC Czech)

FandaF

Skvělé drama. Skvělý film pro mne o to víc, protože jsem sám osobně drama kolotoče "milenka-manželka-práce" s výsledkem "vyhazov z domu" zažil. ()

kolly13

Jeden herec, jedno auto a psychologické drama, které mě nepustilo díky otevřenosti dialogů a příběhu. Potřebné říct, že mě přímo zasáhla ztráta, bolest, odvaha a přímost protagonisty. PS: a pak že Hardy je není pan herec. ()

Mydlivoj

Už vím proč. Proč přemýšlím toto vidět znovu a v originále. Protože jsem toto shlédl v českém znění. Protože toto nadabovali Kyanid a štěstí. Bez emocí. Proto mě to nebavilo. Proto začínám být alergický na slovo beton....a to je na beton. ()

F2003F

Fajn onemanshow takmer bez hrania. Slabota v scenári, kamere, aj v podaní jediného herca, no pritom dej obsahuje celkom výživnú hodnotu prehovárajúcu do hlbín duše a súcitného vnímania situácie postavy. Plynutím sa film nenesie v monotónnosti, neustále predvádza vypätejšie momenty, ktoré naznačujú nedôveryhodnosť aj uveriteľnosť zároveň. Správanie a reakcie postavy sú zväčša nesúhlasne sprostredkované voči reálnemu dojmu okolností nereálnej kopy súladov. Výsledok nezanechá nič prejaviteľné ani spätne lákavé. Zato oplýva pútavo zobrazenou atmosférou, napriek mini priestoru a po väčšine obrazu jednému uhlu záberu, z ktorej sršia ponúkané v príbehu prebiehajúce emócie. Lenže sa nedajú vhodne precítiť. S hlavnou postavou sa dá len okrajovo súcitiť, ale nie sa stotožniť alebo zblížiť. Keby neexistovalo ešte komornejšie a poznateľne vyvinutejšie, lepšie spracované a fungujúcejšie Buried tak by som dal aspoň o jednu * viac pre môj obľúbený ojedinelý efekt veľa muziky za málo peňazí. ()

Kikina33

Velmi emocionální zážitek v podání úžasného Toma Hardyho, který řeší problémy, se kterými se můžeme dnes setkat na každém rohu. Opravdu skvěle zvládnutá one man show. ()

HugoIX.

Film o správném chlapovi (konečně!). Skvělý scénář a vůbec film, kde se hodina a půl strávená s jednou jedinou postavou v kabině auta ukáže jako nečekaně silný zážitek. ()

weca

Parádní jednohubka, ale myslím, že bez Hardyho by se to úplně rozpadlo. Nicméně Hardy tam je, takže podobný úvahy nejsou na místě. Celejch 85 minut utáhnul sám a neskutečně bravurně. Mrzí mě, že jsem to neviděl ve Varech. "Two words I learned tonight. Fuck Chicago." ()

zipS

Pri filme cca v polovici som bol este aktivny a vravel som si, ze to v pohode dopozeram (pocas zaujimavych dialogov som si v duchu vravel "vydrz, prtka vydrz" az do konca) .. No nepodarilo sa, zobudil som sa pri titulkoch. Obrazovy stereotyp a zopar nudnych dialogov spravili svoje (isto aj pokrocily cas). Urcite je to zaujimavy pocin, ale chcelo by to vniest do filmu nejake prvky, ktore to trosku ozivia (napr. Wc pauza na pumpe ci v mcD s nejakym fayn pribehom) ()

sipop14

Jedno auto, jeden herec, jedna cesta a kupa "obyčejných" problémů, který se řeší po telefonu. Bude se na to vůbec někdo dívat? To si pište, že jo. Tom Hardy předvádí tak neskutečně realistický výkon, že už to ani nejde považovat za hraní ale za žití. Chladnokrevnost jeho telefonátů s ostatními je až neskutečná a divákovi se chce vykřiknout za něj "Dejte mi všichni pokoj!". Skvělá je i práce kamery. Všechny ty scény s odrazy v okýnkách, hra světel dálnice a ostatních aut dotváří celou atmosféru. Zápletka bez nějakejch zbytečnejch spiknutí a uměle vytvořenejch dramat. Tohle je zkrátka umění. ()

JCS

Nevím proč mě to tak dostalo, ale prostě dostalo a Tom Hardy, no comment. A absolutně nechápu označení pro tenhle film, jako thriller?! No v každém případě to filmu nic neubírá ... :-) A osm dní a tři kamery na něco, co má takovou sílu, taky klobouk dolů ()

Vikmal

Naprosto skvělá one man show v podání excelentního Toma Hardyho...Jedno auto, jeden člověk a řetěz telefonátů stačí k dokonalému filmovému zážitku ()

MyFairLady

Osviezujuco kratky, jedinecny minimalisticky film. Vyborny Tom Hardy, ktory iba prostrednictvom reakcii na telefonaty ukaze ze je na jednej stane uspesny manazer, ktory ma vsetko pevne v rukach, no na druhej priemerny clovek ktoremu sa po ceste Brighton-London rozpada zivot na kusky. ()

Raziel811

Zajímavý film. Trochu ve stylu Buried (mám mobil a jsem na jednom místě). Ač Hardy defakto jen mluví a řídí, tak se najdou i celkem dramatické momenty. Škoda ale konce, ten mi přijde useknutý a čekal jsem něco více depresivního než je to co se stalo. ()

Edrik

Nádherná ukázka toho, jak se dá s málem vytvořit hodně moc. Není zapotřebí závratné sumy zelených dolárků, ani plátna stejné barvy. Stačí jen jeden dobrý herec, pár kamer na autě a telefon. A světe div se, ono to funguje. Jednoduché drama o chlapovi, který přišel o všechno, aby mohl žít sám se sebou. Jak prosté - stačí jen dobrý nápad. Proč ji nemá světová kinematografie víc? Závěr: Obyčejné drama o obyčejném člověku, které je však mistrovsky zpracováno. ()

Nobunaga

Tom Hardy hodinu a půl po telefonu z auta řeší, aby mu na stavbě neztvrdnul beton, protože mu před necelými 9 měsíci ztvrdlo něco úplně jinýho. Co nutí diváky dávat tomuto komornímu rodinnému dramatu z kabiny auta tak relativně vysoké hodnocení na ČSFD? Já nevim. Já jen stejně jako oni u toho hypnotizovaně sedím, hledím a v očekávání co bude dál, ani nedýchám ;-) ()

cyberMythius

S thrillerem to nema nic spolecneho, jedna se o cistokrevne drama (nenechte se zmast nalepkou na csfd). Pribeh o chlapkovi, ktery udelal chybu a rozhodl se celit nasledkum. Tezky film, ve kterem je jediny fyzicky pritomny herec - Tom Hardy, ktery svoji roli zahral dokonale. Neskutecne, jak moc se da vyzdimat ze serie rodinnych a pracovnich telefonatu za jizdy v aute (rozpocet melo ocividne v rezii BMW). Doporucuji! 4/5. ... The difference between once and never is everything ... ()

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari