Noční jízda

Ivan Locke (Tom Hardy) je vzorný otec rodiny a úspěšný podnikatel ve stavebnictví. V nejdůležitějším okamžiku své kariéry zvedne zvonící telefon a rozhovor, který následuje, odstartuje sérii událostí, jež pomalu vnesou světlo do dřívějších mužových tajemství. Jeho kariéra, rodina i duše se zmítá v krizi. Vyjde najevo, jak může jediné chybné rozhodnutí vést k úplnému zborcení pečlivě vybudovaného, záviděníhodného života. (AMC Czech)

vZeč

Tenhle druh filmu miluju. Hodně osobní, intimní, osudový v měřítku jedné postavy. Ambice založené na skvělém scénáři a hereckém výkonu. A po celou dobu jednoduše zajímavý. Hardy je tu opravdu vynikající. ()

Hisnuklusi

Ten film je kouzelný předevšim v tom, jak je obyčejný. Chlápek prostě nebude řešit, koho zabije, ne. On bude řešit, aby se ten beton sakra dostal včas na místo. Jak řikam, originální ve sve obyčejnosti, už jen troufalost natočit něco takoveho si zasluhuje silný počet. A film bavil, fakt bavil. Hardy to hold umi no. ()

pneumotorax

Herecký výkon DOBRÝ,Scénář DOBRÝ,Režije DOBRÝ,Kamera DOBRÝ,Střih DOBRÝ.Leckdo by čekal že DOBRÝ+DOBRÝ+DOBRÝ+DOBRÝ+DOBRÝ/5=DOBRÝ.Ale správný výsledek je VÝBORNÝ!.Tom Hardy vstoupil do zatím neprozkoumaných vod a vyplatilo se mu to.Dám vám další filmovou rovnici: Nudný hrdina+Nudná zápletka=Nudný film.Zase Špatně!Já se bavil a velice málem jsem zapomněl na své nevyřešené problémy.***** ()

etkrson

Elektrizující atmosféra a Hardyho herecký koncert jsou dokonalými přísadami do tohoto minimalistického snímku.. A jednu hvězdu přihazuju za slabost, kterou pro podobné filmy mám.. ()

nick_sekac

Od půlky jsem se těšil, že na konci mu milenka v nemocnici řekne, že to dítě není, a poté jí uškrtí pupeční šňůrou. No nic, alespoň už vím, jak je těžké objednat beton. ()

papadoce

Hra jedného herca je veľká vec. Ono sa to môže zdať, že to stojí len na tom hercovi a že keď to zvládne tak z toho bude v horšom prípade dobrý film a v tom lepšom sa to stane klasikou. Lenže Locke je dôkazom, že to vôbec nie je také jednoduché a jednoznačné. Hardy je dokonalý, réžia obstojná, kamera výborná, hudba priam skvostná vyvolávajúca emócie a potom narazíte na príbeh, ktorý proste 80 minút filmu neutiahne.Škoda preškoda. Na druhú stranu, toto bol život a to ja ocením, teda v rámci možností. 70%. ()

brigante

Paráda. Nikdy bych nečekal, že mě tak chytne film, kde akorát týpek jede v autě a telefonuje. Ale stalo se. Hardy snad poprvé v civilní roli a byla to příjemná změna. Scénář na jedničku s hvězdičkou. O tom, jak jedno jediné rozhodnutí může převrátit náš život naruby. ()

dogma97

Zásadně odmítám rozhlasovou hru ve formě filmu - jde o popření smyslu existence kinematografie jako takové. Vím, že jde o trend (např. možnost sledovat paralelně obraz z rozhlasového studia při vysílání zpráv), ale považuju to za hovadinu. ()

J.e.r.e.c

Velká jízda Toma Hardyho v malém filmu o jednom takovém zlomovém momentu, který definuje každého člověka. Dokonale minimalistická a minimalisticky dokonalá záležitost. 80% ()

PhoenixSwan

"Sedím za volantem, poslouchám hlasy, ale nedokážu je vyslyšet. Slyším jen svůj vnitřní hlas, že dělám správnou věc. Musím! Ostatní to nepochopí, ale nedopustím, aby se mu stalo to samé co mě. O všechno se postarám, všechno dobře dopadne." Tom Hardy ve své one man show, kterou bych zařadila jako jednu z jeho nejlepší rolí. Jeho hra s hlasem a emocemi nedají mnohým filmovým divákům spát. Vidím jeho ustaraný obličej se slzami v očích a říkám si, co bych dělala v jeho situaci? Co bych dělala v situaci jeho manželky? Co bych dělala na místě Bethan? Zachovala bych se stejně, hůř či líp? Jednoduchý film, ale přitom tak složitý a hodný zamyšlení. ()

wege

Kdybych si chtěl někdy kompletně posrat svůj dosavadní život, tak bych to chtěl udělat tak filmařsky pěkně a elegantně jako Tom Hardy. Z toho snímku na vás dýchá historie rozhlasových her a zároveň dokáže být nápaditý, nadčasový. Tom Hardy udělat zásadní životní rozhodnutí a jde si za ním, dalo by se říct, že přes mrtvoly. Zároveň vedle toho vztahového je velmi kreativní ten pracovní problém, který řeší, netradiční. ()

blowup

Velmi dobré, přitom žádný atraktivní exteriér, jen auto, světla a jeden člověk. Po Kebabovi s Horoskopem skvělý film - proto mu dávám o jednu hvězdičku víc. ()

gicous

Tom Hardy show. Mám klidný a vyrovnaný hlas. Všechno zvládnu, protože mám přirozenou autoritu a jdu si svou cestou. Přinutím vás jít se mnou, ať chcete nebo ne. Vyřeším tři zapeklitosti, které si mi připletly do života, a potom půjde život zase dál. Perfektní herecký výkon a vlastně jediný, jež ve filmu uvidíte. Netradiční konverzační road movie, která testuje hranice žánru až do těch nejzašších mezí. 8/10 ()

VlastaFlaksa

Překvapivě velmi dobré až skvělé a ty jeho problémy se stavbou (kvalita betonu, povolení silničních uzavírek, kontrola čerpadel, armatury)..... ach bože, jak já ho chápala! Možná to bude znít příliš pateticky, ale tenhle film je prostě velmi "lidský". ()

Trixcze

Syrový pohled do neobyčejného života obyčejného člověka. Hardyho názorná ukázka, jak lze i ty největší sračky řešit s ledovým klidem. ()

The_Peach

Naozaj "preparádny" film. Skoro 90 minút čumieť na Toma Hardyho, ako šoféruje BMW a stíha cez telefón riešiť súkromie a pracovné veci...klobúk dole. Ale aspoň nabudúce budem vedieť, že čo si mám pustiť, keď mi bude treba ísť spať. ()

boombang

Na beton to není jen o betonu... Ivanovi se všechno hroutí a jedinou jistotou se pro něj stává bezchybně fungující BMW (aby ne, je to přece německé auto...). Takže jede a jede, dodržuje předepsanou rychlost, neustále přitom telefonuje (to vyzvánění už dnes z hlavy nedostanu), úspěšně se snaží na nikoho neřvat a hlavně řeší všechno podstatné, co vzniklo z jedné příčiny (a že je toho víc než dost...). Aneb, jak z mála a ze zásadového Hardyho vyždímat maximum (já bych se na jeho místě sesypal - jako herec, o postavě ani nemluvě). Po dlouhé době konečně ryzí filmový zážitek podobného kalibru, jako byla Telefonní budka. Originální to sice tím pádem tak úplně není, ale přesto tleskám a volám: bravo! ()

Solverino

Jako studentský experiment by to bylo zajímavý, ale jako reklama na BMW je to moc dlouhý a nudný! ============================================================================================= Pozn. : koukat hodinu a půl, jak si záletnej chlápek zkurví celej život, přijde o práci, o rodinu a o domov... chmm a kecy o medovým hlásku pana Hardyho, no ani prdlajz - veliká slabota a nuda nuda nuda až do konce - koukal jsem a těšil se, že to nakonec opře do mostního pílíře nebo tak něco ale pdlajz... :( hnus! ()

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari