Reklama

Reklama

Pištoľník Bill Kiowa (Montgomery Ford), ktorého pred rokmi odsúdili za zločin, čo neurobil, je konečne na slobode. Vyhľadá ďalších štyroch pištoľníkov – O´Banniona (Bud Spencer), Francisa „Colt“ Morana (William Berger), Bunnyho Foxa (Stanley Gordon) a šerifa Jeffa Miltona (Wayde Preston). Bill sa totiž chce pomstiť nielen za roky strávené za mrežami, ale aj za smrť svojej manželky. Oba činy má na rováši bandita James Elfego (Tatsuya Nakadai), Billov bývalý priateľ, ktorý na neho navliekol lúpež poštového dostavníka. Bill a jeho partia Elfega vypátrajú, ale zajmú ich jeho ľudia... (TV Markíza)

(více)

Recenze (45)

Mariin 

všechny recenze uživatele

Standardní italský "rodokaps" s Brettem Halsey, který je pro mne v roli hlavního hrdiny daleko přijatelnější než Franco Nero. Slušná hudba A. F. Lavagnina (tentýž, co složil hudbu k Pokladu Inků a jsou zde vskutku patrné některé společné prvky). Přibližně třetí čtvrtina filmu s nočními scénami soubojů v lese to vytahuje nad průměr, ale zbytek tento typický špageťák strhává do průměru, umocněného i celkem nudnými a zbytečnými dialogy. Silné tři hvězdičky. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Bud Spencer se tady na mě směje z českého plakátu, ale hned po několika minutách mi je jasný, že je to jenom vychcanej marketingovej tah, jak diváka dostat k filmu, který zaujme tím jediným, co český divák všeobecně na filmu může znát, právě Budem. Ten ale nehraje hlavní roli, i když je tady jasně nejzajímavější postavou. Bud tu ale není takovej, jak ho mám rád ze všech jeho slavnějších filmů. Charismatickej je, což o to, ale chybí mu ta sympatická tvář. Tady je prostě hora masa, která seřeže kupu šupáků a zároveň dostane taky dost po hubě. Absence kladivového útoku spíš zamrzí, i když, co na plat, tady se má jednat o solidní westernovku. A celou dobu je ještě k tomu spíš průměrná, dokud se neobjeví závěrečná scéna odehrávající se v noci, co tu celou pomstu parádně rozčísne. ()

Reklama

Snorlax 

všechny recenze uživatele

Tyhlety pohádky pro chlapy v italském provedení začínám mít ráda. Tahle měla i krásně temnou atmosféru. Nebudu hodnotit katastrofální český dabing, šetřit se musí, ale aby všechny padouchy namlouval jeden Přeučil s hlasem slizčím všech hlavonožců, to je tedy poněkud nestravitelné. Samotný film je však stravitelný velmi, možná i proto, že v něm Spencer zmlátí čtyři chlápky, ale když je jich více, zmlátí oni jeho. ()

LION-MR.T 

všechny recenze uživatele

Tak a Dario Arganto vstoupil na filmovou půdu s nímken,který jak se v pozdější jeho tvorbě ukázalo by jen těžko čekal. Westernem. Je možné,aby tohle natočil Dario Arganto,pro mě nejlepší italský režisér hororů? Westerny zrovna moc nemusím pokud v nich nehraje třeba Estwood nebo Bronson,ale tady se objeví i Bud Spencer,který si tu zahrál drsňáka. Jedná se o první Argantův film a musím s čistým svědomím konstatovat,že velmi zdařilý. ()

PetrPan 

všechny recenze uživatele

Žánrové zařazení na ČSFD pro jednou zase sedí a Dnes já, zítra ty se dá skutečně považovat za vcelku originální spojení westernu s thrillerem. Kdo by čekal  horkým sluncem  a špinavým potem polité špagety, bude zklamaný.  Odvíjí se tu sice klasický příběh o pomstě a nabíráním jednotlivých pistolníků do bandy si nelze nepřipomenout Sedm statečných, ale  prakticky tradiční westernová atmosféra,  částečně i díky  japonskému záporákovi (má to tedy být indiánský míšenec), bere v závěrečné hodně netradiční  noční vybíjené za své. Bud tu pak hraje jen pohodové vedlejší a trochu zapomenutelné housle. Ostatně jako celý film, jenž i přes jistou porci oné originality nenabízí nic světoborného. Lepší průměr s třemi náboji v zásobníku. ()

Galerie (8)

Zajímavosti (2)

Reklama

Reklama