Dnes já, zítra ty

• Itálie

Oggi a me... domani a te!

Dnes ja, zajtra ty

Today It's Me

Today We Kill Tomorrow We Die

Thriller / Western

Itálie, 1968, 105 min

Velmi dobře natočená kovbojka, která se tak trošku podobá příběhu Sedmi statečných, alespoň co se týče dávání party pistolníků dohromady,vymýšlení fíglů jak odstranit bandu zloduchů přesněji řečeno Comancheros a vztahů mezi sebou. Bud Spencer zde v netradiční vážné roli hraje drsňáka, který nejvíce hlavnímu hrdinovi přiroste k srdci. Svým fešáckým umělým vousem připomíná pekaře Jana Wericha. Konečná lesní scéna je opravdu vydařená. Škoda jen, že si tvůrci nevyhráli více s dialogy.Jsou dost jednoduché a jednotvárné, ale u westernu se na slova nehledí, nýbrž na činy a těch je zde opravdu dost. Takže za mě také 95%(3.5.2009)

Je fajn naraziť u spagetti westernu aj na temnejšiu atmosféru bez zbytočných pseudovtipných blbostí. Napriek tomu, že jedným z ťahákov je aj Spencer. Tým druhým je Nakadai, z ktorého som ale rýchlo vytriezvel, pretože v jeho podaní to bola šlapaja vedľa. Nakadai má slabšiu charizmu a do záporných rolí sa vôbec nehodí, resp. až oveľa neskôr, keď sa čas a skúsenosti konečne zapísali do jeho tváre. A obalamutiť diváka, že je to Mestic, ach jaj, nepomôžu ani umelá brada, ani tvar očí, ktorí u neho atypicky nie je šikmý. Akcia je však parádna, na tom filmík môže pevne stavať, mohlo by jej byť aj viac. A popracovať, či aspoň dotiahnuť veci sa dali určite aj na zápletke.(14.3.2017)

Ak je to to, čo myslím, tak to bolo dobré :) Klasická pomsta. Chlapík pozháňa pár zabijakov a ide na "lov". Zoberie aj Buda Spencera, ale ten je skôr vedlajšia postava. Vo finále si to však Bud pekne rozdá so záporákom (stromček vs. mačeta). Pomerne drsný western, kde mi v pamäti utkvelo hlavne verbovaie Spencera (ktorý najprv uteká), prepadnuie jazdcov v lese a finále...____Po rokoch konečne opäť videné. A je to pecka. Bez nejakých umeleckých vychytávok v štýle Leoneho, bez emotívnych výbuchov v štýle Castellariho. Poctivý chladný príbeh o pomste...(23.11.2006)

• farfalla

Velmi jsem chtěla dát alespoň 3 hvězdičky, ale nedalo se. Měl to být spaghetti western. Italský režisér a mezinárodní herecké obsazení. Dobře. Ale proč hrál Japonec Mexikána? Nemohla jsem si zvyknout na ten obličej. Pak mě rozhodil ten listnatý les za Římem, kde se natáčelo. Samozřejme se moje mysl soustředila na pár minut na to, jestli takový les existuje kolem hranic Ameriky a Mexika. Pak mi přišlo, že z nějakých důvodů vyřadili některé scény, a tak děj kodrcal kupředu proměnlivým tempem. Dokoukala jsem jenom kvůli Budovi Spencerovi.(28.5.2014)

Tyhlety pohádky pro chlapy v italském provedení začínám mít ráda. Tahle měla i krásně temnou atmosféru. Nebudu hodnotit katastrofální český dabing, šetřit se musí, ale aby všechny padouchy namlouval jeden Přeučil s hlasem slizčím všech hlavonožců, to je tedy poněkud nestravitelné. Samotný film je však stravitelný velmi, možná i proto, že v něm Spencer zmlátí čtyři chlápky, ale když je jich více, zmlátí oni jeho.(15.10.2013)